Vykopirovanie fotiek z mobilu

Moderátor: psichac

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Feb 2018, 19:11

Cavte,

Dnes sa mi podarilo pokazit USB micro konektor na manzelkinom mobile (Edit 19.feb: Xiaomi Redmi Note 4G) (Android telefon) a uz ani nenabija (baterka 85%) a skor ako ho zoberiem do opravy by som chcel vykopirovat vsetky fotky a videa co su v telefone 3.8GB. Bluetooth to asi nezvladne s baterkou 85%, ci?

Poznate neaku idealne free aplikaciu ktora sa dokaze cez wifi prepojit s PC a prekopirovat to priamo (usb je uz na tel mrtve, ten malicky pliesok sa asi nalomil - este tam je) Ja som narychlo nasiel nieco, ale to sa kopiruje cez ich webovy server a neviem ci si nechaju moje fotky ako kopiu. Nechcem to kopirovat cez internet cez server. Radsej priamo cez wifi telefon -> PC.

Idem teraz na nocnu, budem hladat, ale keby niekto nieco mal a vie ze to ide priamo cez wifi tak by to blo super.


Diki.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 19 Feb 2018, 22:04, upravené celkom 2 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Pvykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa Harchom23 » 18 Feb 2018, 19:15

co je to za mobil? samsung by toto mal dokázať cez aplikáciu KIES
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Pvykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa pablox » 18 Feb 2018, 19:22

Stiahni si total Commander a potom wifi plugin doňho, nazdielas cez wifi a stiahnem ako ZIP..
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Pvykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa peterple » 18 Feb 2018, 19:24

AirDroid
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Pvykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa dan21 » 18 Feb 2018, 19:53

kde mas ulozene fotky ? V mobile a ci na karte ? Ak v mobile, tak ich skopiruj na kartu a hotofka :-)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pvykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Feb 2018, 20:05

Je to ten čínsky mobil xiaomi redmi Z roku asi 2013 + - 1rok. Fotky sú V pamäti telefonu. Karta tam nie je.
Mám 2 Gb tak to skúsim S nou. Ideálne som to chcel priamo cez ne akú apku. Vyskúšam aj ten airdroid alebo total comander.
Ak niekto ešte niečo máte tak dajte vediet. Budem to robiť až zajtra. Diki.
Čo myslite, dá sa tén mikro usb vymeniť aj v domacich podmienkach alebo radšej servis (máme tu jedného činana čo to robi.). Treba k tomu neake speci naradie? Ešte som tieto touch screen telefóny nerozoberal.

EDIT:
peterple: ten airdroid je to iste co som nadiel aj ja. Vsetky data idu cez webstranku web.android.com
Idealne by som sa chcel vyhnut takemuto kopirovaniu.

Toto vyzera ze by to slo napriamo, co si myslite...
https://www.youtube.com/watch?v=IhlQyZq9ymo

http://www.filedropme.com/support#q8
Does Filedrop works via Bluetooth?
Not yet. But if you have no wifi around, you can always create a hotspot and connect other devices to it. Filedrop will work as usual in this case.

Zajtra to vyskusam. Ak to nepojde urobim to cez tu mikro SD kartu (nemam po ruke kartu - musim ju najst, nemam ani po ruke citacku micro SD karty - tiez musim najst - odlozil som to na take miesto ze ked to budem potrebovat aby som to nasiel... a teraz neviem kde som to odlozil. Vsak to asi poznate) :biggrin:
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 18 Feb 2018, 22:38, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Feb 2018, 20:48

v mobile mám apku WIFI TRANSFER a v PC program IPMSG for win32.
Spolu fungujú excelentne - aj celé adresáre sa dajú....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa rudko » 18 Feb 2018, 21:08

es file explorer. v pc si vysharujes jeden folder a cez tu apku sa na neho pripojis. das kopirovat a ides....
resp. do telefonu si mozes dat akykolvek iny soft ktory podporuje sambu (windowsove zdielanie suborov), ja mam skusenosti prave s es explorerom
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa djwiktor » 18 Feb 2018, 21:31

Uplnou nahodou sa mi prave na idnese zobrazil clanok ako prichystany pre teba :) https://technet.idnes.cz/aplikace-pro-t ... ftware_nyv
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa peterple » 18 Feb 2018, 21:31

Ja som to používal lokálne. Airdroid vytvorí na mobile web server a z lokalnej siete sa naň dá pripojiť cez lokálnu adresu. Ale už je to pár rokov. Dnes sú asi aj iné apk. Vtedy to bolo niečo čo dokázalo bezkonkurenčne najviac vecí a bolo to free. Výhoda že do PC netreba nič pchať stačí browser.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Feb 2018, 22:46

Diki všetkým za rady.
Zajtra keď sa zobudím (som na nocnej) to vyskusam.

EDIT:
Vyzera to tak, ze to aj sam opravim: (cas 1:15 - 1:45):
https://www.youtube.com/watch?v=22ZAYgQ13ZE

Len kde taky konektor zozeniem. Neviete, to su vsetky rovnake alebo si musim zohnat presne pre xiaomi ? Este som taketo nieco nerobil.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Feb 2018, 22:02

Tak stiahol som si Wifi File Transfer a uz mam fotky v PC. Parada. :applause: Nech zije toto forum a jeho uzivatelia/ :biggrin:

Rozobral som ten telefon a zistil som ze to opravim aj sam. Jednoduchsie bude ked sa vymeni cely modul.
ide tam takyto:
https://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Plug ... Swd3dZXzcv
Ten telefon je Xiaomi Redmi Note 4G

Cinania teraz maju novy rok a este cakat 30-60 dni na dorucenie..... ma to zabije...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vykopirovanie fotiek z mobilu

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Feb 2018, 00:13

Kedze cinania maju teraz Novy rok, a zacinaju robit az od 26 Feb, tak som sa lepsie pozrel na ten USB cez strasne silnu lupu, ci tam neuvidim neaky studeny spoj alebo nieco podozrive ze ci to neopravim neako...
:applause: a veru ze uvidel.
Niekto (mozno aj ja) tam pchal nabijaci konektor opacne a tym sa ten tenucky platok na ktorom su aj kontakty ohol do tvaru tzv. "S" (ako ked prechadzate na dialnici z jedneho pruhu do druheho) teda ten platok sa ukazal na opacnej strane a stale som tam pchal ten nabijaci USB konktor opacne. A pri tom som to kontroloval, len volnym okom (s okuliarmi) sa to ukazovalo ze je to OK, nebolo vidno, ze je to ohnute naopak.
Az teraz pod tou lupou 10x som to zbadal. Tak som to ohol spat a vlozil spravne ten nabijaci konektor a uz to nabija. :potlesk: (zatlieskam si :biggrin: ). Sakra tie oci.... no co uz...
Ale nakolko ten platok je dost zdemolovany a ohyba sa lahko, tak aj tak kupim ten nabijaci port. Cena 2.5€ je ako zadarmo. A teraz mi 50 dni dorucenia nebude vadit...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď