OS Windovs Phone

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa muziker » 29 Jan 2019, 22:20

Keďže mi "odišiel" mobil-smartfón s Androidom (niečo v HW - postupne slabol až prestal prijímať signál), a ešte som sa nerozhodol do čoho pôjdem v budúcnosti, tak riešim tento "nový" :D telefón.
Dostal som na prechodnú dobu starší (zadara) HTC Windows Phone 8S s OS Microsoft Windows Phone 8 (Apollo), upgrade na 8,1.
Síce som ho rozbehal (aj batéria je ešte celkom slušná), ale akosi sa neviem dopracovať k tomu, aby som sa dostal ku kontaktom ktoré mám na SIM karte. Dokonca aj ľudia ktorých mám v kontaktoch ak zavolajú, nezobrazí sa meno, len číslo. V nastavenia som nič zmysluplné nenašiel.
Podobne na mikroSD karte mám fotografie zo svojho pôvodného mobilu a tiež nikde nevidím možnosť ako sa dostať k obsahu mikroSD karty.
Nenašiel som v telefóne ani nič také ako "galéria" kde sa ukladajú fotky.
Má niekto s takýmto HW skúsenosti a poradí nejaké kulehy ako na tento mobil s nezvyčajným OS ?
0
muziker

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa Hop377 » 30 Jan 2019, 08:05

Ahoj.
To bol najlespi soft do mobilov, skoda ze sa uz nevyraba. Skus si stare kontakty presunut z androidu cez Google do Outlook, Google ma na to nastroje a ked ich budes mat v Outlooku, tak mobil bude poznat vsetky kontaky.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa muziker » 30 Jan 2019, 13:35

Díky za reakciu. Už som vyriešil obidva uvedené problémy a kontakty (telef. zoznam) mám už funkčné,
dokonca aj fotky z mikroSD karty sú už dostupné.
Ostáva mi už len jeden malý detail - totiž tento OS nepodporuje priradiť k telef. číslu meno užívateľa
(prešiel som si nejaké zdroje na nete a je to vraj neriešiteľný neduh všetkých smartfónov s týmto OS).
Inak myslím, že práca s ním je vcelku pohodová - bez zádrheľov. Nemám žiadne pripomienky, lebo
mojim požiadavkám zatiaľ plne vyhovuje.
Čosi som si pogooglil o tomto OS aj to mobiloch ktoré boli v predaji a vlastne si ich všetci pochvaľovali.
Najmä Lumiu 950, tá mala OS Windovs Phone v.10, ale aj tá (v. 8.1) ktorá je v mojom fóne bola vraj dobrá.
Pravdou ale je že tech. podpora už skončila tuším v októbri 2018.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Jan 2019, 13:59

Mal som Windows Phone od 8.0 po 10 a musím povedať že 8.1 bola najvydarenejšia a najspoľahlivejšia verzia vo svojej dobe. Mal som Lumiu 520 s 512MB RAM a 1GHz procesorom a za 2 roky som nemusel ani raz robiť factory reset lebo celý systém išiel presne tak ako keď bol nový. Na Androide nereálne a obzvlášť pri takom HW... Ale dnes už nepoužiteľné (napr. už len preto že je tam stará verzia prehliadača ktorá nepodporuje niektoré nové prvky stránok, aplikácie doslova žiadne takže už by som to ani nepovažoval za smartfón) no ak to je len na volanie/SMS/multimédiá tak OK.
Ale nejak som nepochopil, ako si myslel priradiť k telefónnemu číslu meno užívateľa. Akože akého užívateľa?
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa muziker » 30 Jan 2019, 14:53

Myslel som to tak, že ak mi niekto zavolá (alebo pošle SMS)
a mám ho pritom v kontaktoch (tu ľudia), tak sa mi nezobrazí
na displeji jeho meno, ale iba jeho telef. číslo ktoré ma volá
či posiela SMS (pri Androide je priradenie mena volajúceho k
jeho telef. číslu úplne normálne).
0
muziker

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa Hop377 » 30 Jan 2019, 14:59

To isto ide, vecer skusim zobudit z hibernacie moju Nokiu 920 a pozriem Ti to.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa muziker » 30 Jan 2019, 20:16

Všetko mi to síce chvíľu trvalo kým som na všetko prišiel, keďže som doteraz nemal tú česť s takýmto niečim do činenia. Ale aj posledný spomenutý zádrheľ s Windovs Phone som zdarne vyriešil a tým pádom už všetko pracuje ako má (resp. podľa mojich predstáv). :applause:
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: OS Windovs Phone

Príspevok od používateľa muziker » 01 Feb 2019, 12:48

Možno niekoho z milovníkov "okien" zaujme aj toto:
Keďže máme reálne február 2019, tak sú tomu presne 3 roky, čo Microsoft na trh uviedol posledný smartfón s vlastným operačným systémom. V poslednom štvrťroku minulého roku ho dopredali a záujem bol enormný - telefóny sa za veľmi krátku dobu beznádejne vypredali.
To by sa mohlo v budúcnosti zmeniť s nástupom tzv. skladacích telefónov (s flexibilným displejom). Napovedá tomu aj patent Intelu, s ktorým už roky úzko spolupracuje Microsoft. Mal by sa "poskladať ohnutím" a mal by pozostávať z 3 časti. Po ich rozložení by mal vzniknúť veľký displej pripomínajúci tablet, pričom všetky 3 dielčie časti displeja by mali fungovať aj samostatne. Naviac by malo byť dostupné k tomuto telefónu aj dotykové pero. Otázne je len to, kedy príde na trh a za aké ceny (ak sa toho vôbec dočkáme) a akých zmien sa ich OS dočká v novej verzii.
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok