Batéria BM41 (Xiaomi Redmi 1S)správa nabitia a vybitia

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Batéria BM41 (Xiaomi Redmi 1S)správa nabitia a vybitia

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Nov 2019, 23:03

Doniesli mi 2 batérie do mobilu - typ BM41 (Xiaomi Redmi 1S)..
1. Originál z telefónu má už 4,5 roka a je trochu opuchnutá (ledva sa dá zavrieť do telefónu, odstáva trochu spodný kryt) - nabíjanie/vybíjanie funguje normálne akurát už má zníženú kapacitu a ten opuch.
2. Neoriginál nová z ali. - počas prevádzky telefónu, keď kapacita klesne zo 100% tesne pod 41% , o pár sekúnd spadne na 20% a potom sa bez varovania (Batéria je takmer vybitá.Pripojte nabíjačku) telefón vypne. Po pripojení nabíjačky dosť dlho trvá, kým prestane blikať červená LED (signalizácia že bat. je úplne vybitá) a telefón sa dá vôbec zapnúť. Potom už nabíjanie prebieha normálne až do 100% nabitia (cca 3 hod. 1000mA nabíjačka).Doba vybíjania po tých 41% je zhruba rovnaká, ako so starou originálkou do 2% ) ,tak že samotná batéria kapacitu má....vadný bude zrejme ten "manažér" vo vnútri batérie.
Dá sa, respektíve oplatí sa ten "manažér" zo starej batérie vykuchať a vložiť ho do tej novej (miesto toho asi vadného)? Skúšal to niekto ? S akým úspechom?
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Batéria BM41 (Xiaomi Redmi 1S)správa nabitia a vybitia

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 23 Nov 2019, 08:13

Síce neviem odpovedať na druhú otázku, ale moje skúsenosti s lacnými baterkami sú také, že by som tú baterku z ali rovno vyhodil. Dobré skúsenosti sú s baterkami NOHON. Sú podstatne drahšie ako bežná baterka z ali, ale fungujú bez problémov. Napríklad https://www.aliexpress.com/item/4000190 ... b201603_55
0

Napísať odpoveď