Prečo Android začne "sekať"

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Nov 2019, 04:32

Ahojte, vystriedal som už niekoľko Androidov v priebehu pár rokov od verzie 2.1 po 8.0, no je to donekonečna jeden a ten istý problém... Po určitej dobe používania to začne sekať bez ohľadu na počet súborov či aplikácií alebo HW parametre. Uvediem konkrétny prípad ktorý som riešil teraz. Tablet Huawei MediaPad T3 10 kupovaný pred vyše 2 rokmi. Po polroku bol doslova K. O., hovorím si dobre, urobím factory reset a zmiernim počet aplikácií, čo pomohlo na asi podobný čas, ale vôbec sa mi to nechcelo riešiť tak som urobil factory reset až dnes - po vyše roku a pol - a ide znova ako nový. Absolútne nerozumiem fungovaniu tohto systému, lebo stále som dával čistič úložiska a aplikácií som tu mal maximálne 10-15 mimo systémových. Chápal by som že za 2 roky zvýšia novšie verzie aplikácií HW nároky ale to mi nedáva zmysel, pretože dnes som tie isté aplikácie stiahol znova a fungujú presne tak ako keď bol tablet nový. Multitasking bol pred resetom nepoužiteľný, sekala ešte aj hudba na pozadí. Teraz nemá problém ostať zobrazený konkrétny príspevok na FB/Instagrame alebo načítaná webová stránka. Vie mi niekto toto vysvetliť? Keď je Android postavený na Unixe tak by to malo fungovať "bezchybne", ako sa väčšina Linuxákov obhajuje... Prečo sa to stále zaseká? Na počítačoch mám bežne roky nainštalované Windowsy bez preinštalovania a takýto razantný pokles výkonu tam neevidujem nikdy a rovnako na tom bol aj Windows Phone 8.1, na tento mobilný systém nedám dopustiť, ale to je už na inú tému.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Nov 2019, 13:03

Tak toto by aj mna zaujimalo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa mac26 » 30 Nov 2019, 13:48

Skuste si vsimnut, ze ide spravidla o lacne low-end zariadenia. Jeden z dovodov je ze jednoducho dochadza miesto a nema kde cachovat. Treba skusit uvolnit miesto / premazat cache particiu.

Dalsi dovod moze byt ze rastie "historia". Napr otvoris aplikaciu na vytacanie, a ta aby ti ukazala zoznam poslednych hovorov musi prejst historiu hovorov za posledne 3 roky.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa medved » 30 Nov 2019, 13:57

Ja mám svoj mobil už viac ako 3 roky, kupovaný 12.8.2016 a stále normálne a v pohode beží... nikdy som nerobil factory reset. No je to samsung galaxy s7, takže žiadny low-end a musím poklopať.. stále beží OK a dúfam, že ešte aj bude. Podobne som nemal problém ani s predošlým galaxy s3, ale ten som asi nemal ani takto dlho až. Ten som mal kratšie. Tablet som nikdy nevlastnil. Bratov tablet to je jedná veľká katastrofa :lol:

Nie som typ užívateľa, čo by stále skúšal a obmieňal aplikácie v mobile a hral tam hry. Väčšinu času tam je stále to isté, čo som hromadne naťahal.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Nov 2019, 14:47

Ja mam tiez sasung a nemam ziadne problemy (uz asi tri roky ho mam), ale ak by sa vyskytli takze co robit.
Alebo Samsungy su na toto odolne?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa deepspace » 30 Nov 2019, 15:35

Mám tiež samsung Galaxy s7 a šlape ako hodinky, už som aj uvažoval vymenit, ale vpodstate nieje dôvod, stale splna všetko čo potrebujem, až na výdrž baterky.
Na druhu stranu mal som dva tablety od samsungu, TAb 2 aj TAB 3, obidva išli postupne horšie a horšie, až skončili uplne (vadna emmc nand flash).
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa mac26 » 30 Nov 2019, 16:15

romiadam napísal:Samsungy su na toto odolne?
Nie. Lacne mobily su na toto haklive...
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Prečo Android začne "sekať"

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Nov 2019, 17:48

mac26 voľné miesto som mal počas celej doby niečo cez 3 GB a cache súbory sa mazali cez ten čistič úložiska ako aj iné dočasné súbory.
Neviem do akej ceny sa Android považuje za low-end ale tento tablet keď som ho kupoval stál cez 200€ čo mi na tablet príde už celkom tak akurát a nie aby furt trebalo resetovať...
A celkovo čo sa týka ceny, mal som Lumiu 520 s Windowsom 8.1, dvojjadrovým 1 GHz procesorom a 512 MB RAM. Rok som ho používal bez resetu a išiel stále rovnako. Android bol s týmto HW už v tej dobe celkovo nepoužiteľný... Takže asi nie je na vine len HW.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok