RS232 to USB HID na Androide

Moderátor: psichac

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

RS232 to USB HID na Androide

Príspevok od používateľa TomasNM » 03 Jan 2020, 18:34

Pani,

Potreboval by som vyriesit tento problem:
Mame Barcode scannery, jeden novy cez USB a druhy stary cez RS232.
Potrebujeme novy nahradit starym,pretoze novy je nespolahlivy a stary funguje bez problemov.
Kedze sa jedna o zariadenie s Android OS, novy(USB) pouziva standard HID,co sa prejavi zobrazenim zariadenia v zozname hardwarovych klavesnic.
Stary cez RS232 sa logicky medzi tymito zariadeniami neobjavi a preto sa nacitany kod nezobrazi vo vstupnom poli aplikacie.

Napadaju ma tieto riesenia:
1. nainstalovat nejaky driver,ktory by vyrobil hardwarovu klavesnicu v zozname a zachytaval by komunikaciu cez COM port a data by prezentoval ako stlacenie klaves.
2. zohnat adapter RS232 to USB HID,ktory by to vyriesil externe.
3. prerobit USB klavesnicu alebo mys tak,aby to prekovertovalo medzi tymito dvomi standardami.

Napada niekoho nejake riesenie?

Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: RS232 to USB HID na Androide

Príspevok od používateľa Mek » 03 Jan 2020, 22:35

Najschodnejsia bude cesta 1, ale bez programovania sa to neobide.
Pred istym casom som riesil podobny problem - zachytavanie kodov dialkoveho ovladania pomocou zariadenia HID pripojeneho cez USB, tak, aby stlacenie tlacidiel dialkoveho nasimulovalo stlacenie klaves alebo klavesovu skratku.
Programoval som to v C#, tak mozem odporucit nuget package: HidApiAdapter a InputSimulatorPlus.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: RS232 to USB HID na Androide

Príspevok od používateľa peterple » 04 Jan 2020, 08:59

Cesta č.1
Nie som si celkom istý, lebo zatiaľ som to nerobil ale toto vyzerá ako schodná cesta
https://developer.android.com/guide/top ... put-method
C# na androide je vraj platená vec. Tuto to poriešiš v JAVA alebo Kotlin a v Android studiu čo je free
Cesta č.2
V dávnej minulosti tu jeden mladý muž riešil problém s arduínovskou USB klávesnicou čo mu simulovala posielanie tlačítok do prehliadača. Takže zobrať nejaké arduino (alebo aj PIC aj tam na to majú knižnicu) a urobiť si prevodník.
Cesta č.3
Si neviem dosť dobre predstaviť ako to chceš prerobiť. Podľa mňa sa to nedá pokiaľ nemáš prístup k zdrojovému kódu toho čo je v tej klávesnici či myši.

Ja používam cestu číslo 4.
Žiadne externé čítačky ale
https://developers.google.com/vision/an ... s-overview
a vlastné apk kde volám api od googlu a ten mi pohľadá barkódy aj v živom obraze. Vyriešil som s tým už aj také problémiky ako scan invertovaného kódu. Bere to aj kód na zaoblenom povrchu. Načítam naraz aj niekoľko kódov a pod. Zadarmo celkom dobrá vec. Navyše to vie čítať aj text. Rozpoznávanie ksichtov a objektov som zatiaľ nevyužil
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: RS232 to USB HID na Androide

Príspevok od používateľa Mek » 04 Jan 2020, 10:47

Aby som uviedol na pravu mieru mnou navrhnovane riesenie - nezahrna programovanie pre android, ale pre PC. A tam je C# free.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok