RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Moderátor: psichac

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Sahasrar » 23 Feb 2020, 19:25

Zdravím, mám taku dilemu. Je možné nahrať RFID karty/cipy do mobilu a mobil mať kvázi univerzálny čip teda keď chcem sa niekde dostať iba na mobile zvolim akú kartu/čip chem použiť a cez NFC liznem prístup.
Je to taka špekulácia lebo zacali sme s robiť s pristupovmi kartami a cipmi, ešte aj na panelaku to máme a chcel by som mať všetko pokope a nie 5 kariet a 3 cipy na kľúčoch. Takto by som mohol mať všetko v mobile lebo mobil mam stále a teda všetko pokope.
Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Feb 2020, 20:00

Nepôjde to cez aplikáciu NFC Tools?
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa deepspace » 23 Feb 2020, 20:04

Jednoducho nie, uz sa to tu preberalo, a chyba zakladne info aku technologiu jednotlive pristupove systemy pouzivaju..
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Feb 2020, 20:07

Áno preberalo sa to tu minimálne 3x, ale každý chcel klonovať jeden čip na iný alebo podobne, no nezávisí to na mobile hlavne od SW? Keď takýmto spôsobom vieš používať bezkontaktné platby tak akože prístupové karty sú viac zabezpečené?
0

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Sahasrar » 23 Feb 2020, 20:33

Prepáčte, ale nenašiel som vlákno, kde chceli ukladať viac cipov do mobilu, preto som založil nové.

Veď to, že platiť sa dá NFC čiže virtuálna karta musí byť uložená v mobile. A keby mám takto každý naskenovaný čip, tak môžem ich mať všetky pokope a používať konkrétny keď potrebujem.
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa straciam » 23 Feb 2020, 20:44

vlakna na tomto fore som necital, ale domnievam sa, ze pri platbach nemas ulozenu kartu alebo udaje z nej v mobile.. resp. nfc udaje tvojej karty ci ako to nazvat.. len aplikacia vyuziva tvoje nfc. ak sa nemylim tak nfc by malo byt v kazdom mobile ine a jedinecne.. a aplikacia na platby len pouziva toto nfc.. fyzicka karta ma iny nfc kod, ktory sa asi neda naklonovat, kedze nfc modul je hw zalezitost.. ale mozno sa mylim.. ja som skusal tiez "naklonovat" dochadzkovu kartu MiFare ale pohorel som..
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Sahasrar » 23 Feb 2020, 20:59

No ved jasne ze je možné že fyzicka karta a virtuálna asi nebudú identické resp. NFC ID, už len pre nijaké diagnosticko-momonitorovacie záležitosti. Ale teoreticky keby prečítaš mobilom údaje z karty, uložíš a následne pri použití nasimulujes údaje z mobilu, tak by to teoreticky malo fungovať
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Feb 2020, 21:28

Straciam no to asi nebude len tak klasicky "naklonované" v mobile, ale na začiatku aj tak prikladáš kartu k mobilu aby si ju tam pridal.
0

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Sahasrar » 24 Feb 2020, 11:13

Veď asi to majú ošetrené, ale pointa je v tom, že cez NFC ide simulovať fyzicku kartu a teda môžem použiť mobil na prístup k peniazom cez platobny terminál namiesto fyzickej karty...

A take nieco by som chcel dosiahnut v ramci prístupových kariet /cipov napríklad cip na otvorenie hlavných dverí od paneláku by som chcel použiť mobil.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Edgar » 24 Feb 2020, 11:28

Veď my sme to pochopili... Ale možno to ešte nikto nevymyslel... Ale neviem či NFC čítačka v mobile podporuje aj RFID 125kHz ktoré je najčastejšie použité pri prístupových kartách no...
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa rudko » 24 Feb 2020, 11:52

Sahasrar napísal:Veď asi to majú ošetrené, ale pointa je v tom, že cez NFC ide simulovať fyzicku kartu a teda môžem použiť mobil na prístup k peniazom cez platobny terminál namiesto fyzickej karty...

A take nieco by som chcel dosiahnut v ramci prístupových kariet /cipov napríklad cip na otvorenie hlavných dverí od paneláku by som chcel použiť mobil.
uvedom si ale ze v telefone nemas "kopiu" svojej platobnej karty. V platobnom styku vystupuje ako druha karta viazana na tvoj ucet. Na identifikaciu sa pouziva ID tvojho zariadenia ktore je unikatne. Toto sa cez platobnu aplikaciu naparuje na tvoj ucet. Pri plateni sa trazakcia podpise certifikatom vydanym tomuto zariadeniu a ide na spracovanie do tranzakcneho centra. Tam sa overi ci virtualna karta s tymto ID ma pravo manipulovat dany ucet a ak hej tak sa tranzakcia procesuje. Teda to nieje ziadna kopia. Platobnu kartu nieje mozne naklonovat do telefonu.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Edgar » 24 Feb 2020, 11:58

A prečo sa na pridanie tej virtuálnej mobilnej karty prikladá k mobilu aj pôvodná fyzická? Len namiesto ručného prepisovania údajov?
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 24 Feb 2020, 12:05

Ja som svoju dal pred kameru, údaje ktoré neprešli cez OCR doplnil, a vybavené.
0

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa Sahasrar » 24 Feb 2020, 13:10

Tak nemusíme zachádzať do bankových platobných kariet, ktoré su chránené istými metódami...
Ja som chcel pracovať iba z klasickými RFID, ktoré väčšinou nie sú chránené alebo šifrované.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa rudko » 24 Feb 2020, 13:13

Edgar napísal:A prečo sa na pridanie tej virtuálnej mobilnej karty prikladá k mobilu aj pôvodná fyzická? Len namiesto ručného prepisovania údajov?
ak myslis aplikacie ako gpay, applepay a podobne tak tam sice nacitas/pridas svoju kartu ale ta sa nekopiruje. iba sa z nej precitaju identifikacne udaje ktore potom aplikacia vyuziva na autorizaciu platby . tebe to mozno vyznieva rovnako ako kopia karty, ale cely ten proces je pomerne komplikovany a nechce sa mi to nejako do podrobna opisovat.
jednoducho to ale poviem takto: platobny terminal (v skutocnosti to nevie terminal ale povie mu to autorizacne centrum, ale to je teraz nepodstatne) vie jednoznacne povedat ci si prilozil kartu, alebo telefon do ktoreho si ju "nahral"
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

ondronr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 22:25
Bydlisko: NR/BA

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa ondronr » 24 Feb 2020, 13:42

Ja som nerobil ani OCR, len som prepisoval.

Emulacia NFC v Androide schvalne pouziva nahodne UID ( https://developer.android.com/guide/top ... ty/nfc/hce ), takze klonovanie aj primitivnej karty je problem. Na bezpecnostne ucely sa maju pouzivat pokrocilejsie mechanizmy.
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: RFID karty/cipy na mobile a pouzitie NFC

Príspevok od používateľa deepspace » 24 Feb 2020, 14:15

Sahasrar napísal:Tak nemusíme zachádzať do bankových platobných kariet, ktoré su chránené istými metódami...
Ja som chcel pracovať iba z klasickými RFID, ktoré väčšinou nie sú chránené alebo šifrované.
Pokial sa bavime o kartach RFID 125kHz nieje problem kartu naklonovat, zial mobilne telefony citackou pre 125kHz nedisponuju. Pokial sa bavime o kartach podla ISO/IEC 14443 na 13.56 Mhz (co zahrna napr. karty Mifare, nfc tagy etc), tie sa mobilom nacitat daju ale pouzivaju rozne urovne sifrovania .., pokial mas android stiahni si NFC tools a skus kartu prilozit, ci ti ju nacita ..
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok