AUTO OFF nabíjanie mobilu

Moderátor: psichac

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Mar 2020, 16:01

Zdravim.Neviem ako to je v nových mobiloch,ale trápi ma jedna vec.Ono prevažne ja,ale asi každý si necháva nabíjať mobil na noc. Neviem či si nové mobily to nejak už samotné nabíjanie odstavia hodí sa nabíjanie do udržovacieho režimu.Ono trápi ma to prebíjanie batérie.
Tak ma napadlo.Existuje nejaké zariadenie,ktoré pripojím medzi mobil a nabijačku a po nabití by to odstavilo nabíjanie?Lepší je asi časový spinač priamo do zásuvky.Ale dačo som dakde dávno videl.Nejaká animácia priamo konektor samotný tam bol,ale ci pre Iphone neviem.Mám android Usb-C.Dik
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa Daevid » 30 Mar 2020, 16:26

Neviem či existuje niečo presne na tento účel, ale cez Sonoff a aplikáciu ako Automate alebo Tasker by sa to dalo zrealizovať. Aj keď by to muselo isť cez prostredníka IFTTT.
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa mac26 » 30 Mar 2020, 16:30

Mobil sa samozrejme po nabiti prestane nabijat....
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Mar 2020, 16:32

No neviem.Boli prípady, že vybuchol a tak.Je pravda,že doteraz som to neriešil.Ale nerád by mi buchla 4Ah batéria pri hlave :D
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa hpeter » 30 Mar 2020, 16:49

marek181818 napísal: Ono trápi ma to prebíjanie batérie.
blbost, nad 4,2v na clanok je vysoke riziko ohna, a tak vysoko ziaden vyrobca nepojde. rychlonabijanie je vratane snimania teploty.
ak na tom trvas, nejak by to slo. pri nabijani tecie >1A z nabijacky. uz len toto detekovat, a potom vypnut primar ked hodnota klesne. nieco v style minirele s pridrznym kontaktom a samozrejme do obalu nabijacky pridat start tlacitko
0

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 30 Mar 2020, 17:04

Myslím si, že výrobci telefonů to mají pohlídaný. Roky nabíjím výhradně přes noc a zatím v pohodě.
Odpojení mají řešeny třeba některé powerbanky (vyzkoušeno u Xiaomi), po nabití, kdy klesne odběr pod určitou úroveň přestanou dodávat šťávu.
Řešil jsem tohle při jednorázovým napájení zařízení s malým odběrem v terénu, dal jsem zatěžovací odpor, jinak se powerbanka po chvilce odpojila.

Když se zamyslím nad tvým řešením odpojení telefonu po nabití, jak odstraníš riziko, že nemůže bouchnout baterka při samotném nabíjení - třeba hned ze začátku?
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Mar 2020, 18:38

Tak potom to moc nemá zmysel riešiť v dnešnej dobe.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Mar 2020, 19:00

Hocijaké zariadenie pripojené do el. siete je potenciálnym zdrojom nejakého prúseru. Nakoniec aj ten odpojovač ním môže byť.
Nabíjanie je ošetrené v mobile - to že niektorý niekedy krachol/buchol/drbol/zhorel...atď. malo príčinu v nejakej chybnej súčiastke, alebo pravdepodobnejšie - v užívateľovi. Nedorátaš sa asi núl za destinnou čiarkou, keby si chcel vypočítať ten zlomok percenta z počtu vyrobených mobilov a tých, ktorý mali takúto závadu...
Keby ľudia dodržiavali aspoň tých pár zásad pri nabíjaní a tak isto aj pri prevádzke a používaní mobilov tak by možno ani k tým nehodám nedošlo
Koľko krát takým ľuďom mobil spadol, prisadli ho, utopili, hodili o zem, nechali na priamom slnku, na radiátore... neoriginálne nabíjačky, s ošklbanými káblami, polámanými konektormi....a nakoniec vopchaté do rozheganej vyhriatej zásuvky.... :rolleyes:

To čo vymýšľaš je podľa mňa úplne zbytočné....ale ako hovoria bratia česi - Kdo si hraje, nezlobí. :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: AUTO OFF nabíjanie mobilu

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Mar 2020, 21:22

Ok dobre prehovorili ste ma . :agree:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok