Zlyhal ROOT?

Moderátor: psichac

martin-f
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 16:53
Bydlisko: SK
Vek: 32

Zlyhal ROOT?

Príspevok od používateľa martin-f » 11 Apr 2020, 19:35

Na mobile Moto G5S PLUS som podla návodu skúsil spraviť root. Šiel som úplne presne podľa videa (https://www.youtube.com/watch?v=qMuEQwQoI0A) no presne v čase 3:11 som skončil. Tam, kde chlapovi normálne zobrazí internú pamäť mne nezobrazí nič. Počítač síce telefón vidí, no keď ho rozkliknem, je tam totálne prázdno. Žiadna zložka, nič.

Následky si viete domyslieť. Pri pokuse zapnúť telefón stále dookola nabieha. Jediné čo ešte na pohľad funguje (v čom sa dá pohybovať) je TWRP v RECOVERY MODE.

Je to len nejaká banalita ktorá sa dá obnoviť, alebo s tým už nehne nikto a telefón bude vhodný darca na diely?

Obrázok
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Zlyhal ROOT?

Príspevok od používateľa Daevid » 11 Apr 2020, 21:05

V telefóne sa ešte dá obnoviť android do pôvodného stavu. Obnoviť je trochu zavádzajúci výraz, skôr dá sa tam nanovo nainštalovať android...

Ten magisk vieš nahrať aj na SD kartu a potom ho v TWRP nainštalovať z SD karty. Ak by som mal hádať, tak asi ten formát pamäte (Wipe) neprebehol korektne. Ten Backup prebehol bez chýb? Inak ako som tak v rýchlosti prebehol ten video-návod, tak musím skonštatovať že je veľmi zlý až nebezpečný....

Mal si v telefóne Android 7 ? lebo pod videom je napísané že s novším to nefunguje.
0

martin-f
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 16:53
Bydlisko: SK
Vek: 32

Re: Zlyhal ROOT?

Príspevok od používateľa martin-f » 11 Apr 2020, 21:37

Už to šlape. Kým som čakal na odpoveď tak som skúsil zo zúfalstva bachnúť do telefónu mikroSDčku, tú už počítač videl, tak som na ňu uložil ten Magisk a následne z SDčky som ho spustil. No proste nejakým zázrakom sa mi podarilo telefón obnoviť. Mám Android 8.1 a podľa všetkého je aj rootnutý. Aj keď čakal som od toho viac. Rootnutý android ale príde mi ako úplne normálny. Myslel som si že donútim telefón, aby ukladal kontakty na SIM. Predvolene ich ukladá len na google účet a nie je iná možnosť.

Ja viem, počul som obrovské množstvo argumentov ako je super mať kontakty na google účte, a keď stratím telefón neprídem o ne, a keď spláchnem telefón neprídem o ne a bla bla bla. Tak neviem, v kontakte s mobilmi som od svojich 12 rokov čo je k dnešnému dňu 17 rokov. Za tých 17 rokov som telefón ani nestratil, ani nerozbil, ani mi nespadol do WC, takže keci ako mi google zachráni kontakty, ďakujem. Ja ich radšej budem mať na SIMke a keď si budem mať druhý telefón, preložím SIMku a mám kontakty u seba. Aj bez internetu a synchronizácie.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlyhal ROOT?

Príspevok od používateľa Mek » 11 Apr 2020, 21:46

Rootnuty android ti aj ma prist ako normalny :D Rozdiel ma byt iba v tom, ze aplikacie vyzadujuce root sa opytaju, ci ho mozu pouzit (povolenie).
Inac vrele odporucam aplikaciu AdAway, ona modifikuje hosts subor na urovni systemu tak, aby telefon nemohol kontaktovat reklamne servery. Na play store sa z pochopitelnych dovodov tato appka nenachadza. Je to super, dal som tak goodbye otravnym reklamam vo vsetkych aplikaciach 8)
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok