Vloženie telefónneho čísla do vlastností SIM karty

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Vloženie telefónneho čísla do vlastností SIM karty

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Jún 2020, 19:37

Ahojte, nečakám síce odpoveď na túto otázku, lebo predpokladám že veľa ľudí o tom ani nevie, ale možno sa stane zázrak :D
Ide o vlastnosti SIM karty a zobrazenie jej telefónneho čísla. Na starých mobiloch to bez problémov išlo zmeniť, ale teraz ani za boha. Skúšal som hádam 10 aplikácií ohľadne SIM kariet, nič, všade to vie len zobraziť ale nie editovať... To fakt mám teraz zháňať tlačítkový mobil aby som si to tam uložil? Ak som mal ešte starú SIM kartu kde som si to na tlačítkovom mobile zmenil, tak to normálne ukazovalo v týchto nastaveniach, že to tam je vložené, ale hádam nemám kvôli tomu teraz zháňať taký mobil... By som čakal že dnešné mobily majú domyslené také primitívne veci, ale očividne nie. Jedná sa o tento parameter:
Bez názvu.png
Na internete som to samozrejme nenašiel, síce som našiel video priamo pre Huawei, že stačí v nastaveniach editovať názov SIM karty a v tom okne má aj textové pole pre číslo, ale ja tam mám len názov SIM karty.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vloženie telefónneho čísla do vlastností SIM karty

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jún 2020, 21:09

asi to zalezi od vyrobcu, mne napr na xiaomi ide editovat aj nazov, aj cislo. ale to sa uklada do tel, nie na sim. ked ju dam do ineho, tak tam to cislo mam opat nezadane
Prílohy
Screenshot_2020-06-22-21-09-31-741_com.android.phone.jpg
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Vloženie telefónneho čísla do vlastností SIM karty

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Jún 2020, 04:21

Ďakujem za reakciu. No áno toto bude zrejme len lokálne nastavenie mobilu pre danú SIM, ale ak som takto číslo upravil prakticky na hocijakom starom tlačítkovom mobile tak to jednoznačne zapisovalo na SIM, lebo potom to ukazovalo aj v inom mobile. Ale to je predsa nemožné aby sa ku tomu už nedalo nijako dostať... Asi si požičiam maminu starú Nokiu a bude svätý pokoj :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vloženie telefónneho čísla do vlastností SIM karty

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Jún 2020, 09:16

neviem, ci to vobec niekto vyuzival. kopec veci postupne zanikne. napr. ten sms toolkit, kde si za spoplatnenu sms dostal v sms spravy, pocasie, dali sa riesit rozne sluzby...
a co som si napr. az nedavno uvedomil, nove telefony nevedia videohovor. vsetko sa uz riesi cez net.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Vloženie telefónneho čísla do vlastností SIM karty

Príspevok od používateľa pablox » 23 Jún 2020, 09:36

Zanikne, napríklad aj taká krytka fotoaparátu, ktorú mali Sony Ericssony k750, w800i...dnes ti dajú vypuklú čočku ktorú poškrabeš prvým pohybom po stole...alebo micro HDMI výstup, ten som zažil len na Xperii
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Vloženie telefónneho čísla do vlastností SIM karty

Príspevok od používateľa Edgar » 23 Jún 2020, 19:34

pablox - ale zmenili sa aj materiály, staré mobily nemali pred objektívmi sklo. A micro HDMI stratilo úplne význam pretože micro USB podporuje HDMI výstup (MHL), o USB-C ani nehovorím. Samotné MHL vzniklo v roku 2008, takže už aj ten HDMI port na Xperiách bol vlastne zbytočne...
A hlavne toto sú všetko HW komponenty ktoré vyžadujú teoreticky ťažšiu (alebo len drahšiu) výrobu, pričom ten zápis čísla na SIM je úplná banalita a jednoduchá SW vec čo by zabrala možno pár bajtov kódu.
0

Napísať odpoveď