Bezdrôtové slúchadlá - Bluetooth

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Bezdrôtové slúchadlá - Bluetooth

Príspevok od používateľa muziker » 23 Jún 2020, 14:26

Zdravím, chel by som sa opýtať tých čo majú s tým aj praktické skúsenosti, ako je to vlastne pri bezdrôtových slúchadlách cez bluetooth. Ak má telefón (napr. Huawei 20 Pro) verziu bluetooth 4.2 tak budú fungovať aj novšie "štople" do uší podporujúce verziu 5 ? - tiež by ma zaujímalo či to platí aj spätne z v. 5 smerom k staršej v. 4.
Záleží na konkrétnej značke slúchadiel pri konkrétnom type smartfónu ? - totiž stretol som sa pri káblových slúchadlách s tým, že nie všetky značky slúchadiel spolupracovali bez problémov so všetkými značkami smartfónov. aj keď konektory Jack boli na pohľad úplne rovnaké a teoreticky by to malo fungovať ( ? je možné, že boli inak zapojené - čo sa mi celkom nezdá ? ).
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Bezdrôtové slúchadlá - Bluetooth

Príspevok od používateľa muziker » 23 Jún 2020, 18:03

Našiel som toto - tak to hádam bude celkom v pohode: Spojenie dvoch zariadení na odlišných verziách Bluetooth prebieha tak, ako to najstarší článok umožní. Ak je jedno zaradenie vo verzii 4.2 a druhé vo verzii 5. (prípadne 5.1 alebo 5.2) spojenie prebehne tak, ako by boli obe zariadenia vo verzii 4.2. Novšie funkcie budú nedostupné (prekážať to ale pri spárovaní slúchadiel so smartfónom asi nebude pri bežnom používaní - telefonovanie, počúvanie hudby a podobne), bez ohľadu na to, že jedna strana spojených zariadení ich podporuje.
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok