Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Moderátor: psichac

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Jan 2021, 19:45

Cavte,

zistil som ze konektor tabletu sa asi pokazil, ale nie som si isty. Najpr sa dal pouzit kazdy nabijaci kabel a tablet nabijali rychlo, neskor uz niektore nanabijali rychlo, potom uz ani jeden nenabijal rychlo, uz len power bank z LIDL nabijal rychlo. A dnes uz ani power bank z LIDL nenabija rychlo.

Cele sa to chova tak, ze pripojim konektor k totalne vypnutemu tabletu, zaraguje tablet ze sa nabija objavi sa baterka naskoci 1%. Po velmi dlhej dobe 10-20minut naskoci 2%. Stiahol som si aplikaciu Amper Plot a ten ukazuje graf ktory uteka hore dole od 10mA - do 1100mA, ale 1100m to bola len spicka. Prevazne sa to nabija okolo 300mA ale ide aj do minusu, teda sa nenabija. Hybem s konektorom hore dole dolava doprava, ziadna zmena. Nechapem, preco mi baterka hore v rohu ukazuje ze sa nabija, ked nabijanie je v minuse - nenabija nic.

Je toto sposobene naozaj pokazenym konektorom? Ak ano, preco ikonka v rohu telefonu (alebo ked je table uplne vypnuty) nezmizne ked nabijaci kabel je stale pripojeny? Ta ikonka stale hlasi ze sa nabija a pri tom tablet sa nanabija.
Ikonka nabijanoia sa neobjavuje na zaklade detekcie nabijania ale na zaklade detekcie pripojenia konektora? Mam to chapat tak?


Dokonca sa stane aj to ze powerbank zapnem, pripojim k tabletu a vypnuty tablet detekuje nabijanie. Po chvilke baterka z displeja zmizne ale da sa zobrazit ak kliknem na tlacitko na tablete. XXX Po chvilke sa vypne sam powerbank. Ak stlacim tlacitko na tablete, ikonka baterky sa neobjavi. S nicim nepohnem a opatrne zapnem powerbank. Zase sa na tablete objavi baterka nabijania a power bank svieti. Dalej sa to opakuje od XXX vyssie

Baterka je 100% OK.

Je to dodr...ny konektor? To je uz druhy Samsung Galaxy S2 tablet. Najvacsi pi..ina na tomto tablete je to ze pre vymenu konektora treba demontovat aj displej aj zadny dekel, lebo mudri inzinieri zo samsungu dali dva srobiky zo strany displeja (hlavicky srobov) ale konektor sa vybera zo zadnej strany. Totalni idioti.

EDIT:
Po asi "1000" pokusoch pripajania konektora k tabletu sa tablet nabija prudom 1300mA aj nabijanie baterky o 1% trva asi 2:30 minut. Je ten nabijaci prud OK pre ten tablet? Bateria ma v papieroch kapacitu 5970mA. Podla vypoctov to vychadza na plne nabitie 4.59 hodin. Je takyto cas nabijania pre tablet OK?
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 30 Jan 2021, 20:10, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa OHAJ » 30 Jan 2021, 20:08

Presne toto robil včera i môj mobil Huawei P9, netreba to vybíjať na doraz a povypínať pripojenie Bluetooth, Wi-Fi alebo NFC. Novú bat. isto kupovať nebudem, snáď sa stará nenafúkne, sú to všetko 中国 šmejdy ...
Obrázok
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Jan 2021, 20:18

Ja si myslim, ze oni su tak dizajnovane, aby po xy mesiacoch + - sa pokazili a aby si si kupil novy telefon.
Oni to vedia vyrobit aj kvalitne ,len nechcu. Potrebuju tlacit kapacitu baterky co najvyssie, potom tie platky su tak tenke ze ta beterka odide za kratky cas, alebo nastane tam nieco podobne ako tebe - nafukne sa. A im to vyhovuje. Kupis si druhu, lebo tato bola lacna (lacnejsia ako samsung alebo Iphone)

Ekologicka poznamka:
A potom Merkelova moze zavadzat ten jej green deal....Kym nezavedie celosvetovo zaruku vsetkych vyrobkov na viac ako 1-2 roky (aspon 10), moze o green deale len snivat, lebo pri nizkej zivotnosti vyrobkov treba casto veci kupovat a pri nepretrzitej vyrobe sa elektrarne nedaju odstavit len tak a CO2 pojde stale do oblacikov. Ked sa veci budu dlho pouzivat, poklesne nakup a aj vyroba a moze zavadzat green deal.... alebo ten jej green deal je len zastera na nieco ine....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa OHAJ » 30 Jan 2021, 21:43

Apple priznala spomaľovanie uvedených starších modelov v iOS 10.2.1 a 11.2 ak majú batériu v horšom stave. Zabraňovala tým podľa jej vysvetlenia nechceným reštartom smartfónov, ku ktorým môže prichádzať pri vysokej záťaži CPU a GPU a prípadne iných komponentov kvôli neschopnosti opotrebovanej batérie dodávať stabilný vysoký prúd. iOS tak v prípade batérie v horšom stave obmedzoval výkon CPU...
http://www.dsl.sk/article.php?article=24683&count=68
nestačí hardvérovo, pre istotu ešte i softvérovo K.O., robia to skoro všeci :twisted: všiváci ...

Obrázok
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Jan 2021, 22:36

Tak, po niekolkych pokusoch strkania konektora do tabletu som zistil ze sa nabijanie velmi zriedka "chyti".
Tak ma napadlo, ze skusim toto:
image.png
image.png (2.44 KiB) 3518 zobrazení
Pre pokus som obetoval jeden nabijaci kablik a s kliestami so zatlacil ten plech konektora (na kabli, nie na tablete, tabletu som sa nedotkol), ale len jemnucko, len trosicku.

Na moje prekvapenie, tablet sa zacal nabijat prudom cca 1300mA na prvu supu a aj po niekolko nasobno vytiahnuti. Teraz sa 1% nabije asi po 2:30 minutach (tablet je xapnuty ale vsetko je vypnutewif, BT, jas displeja je na minime, nic na nom nevidim taky je tmavy)

cas
20:04 - 44%
20:04 - 65%
21:28 - 78%

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

Takze asi je to docasne opravene, ak sa casom nepokazi viac. Pre vsetkych tych ktori budu mat podobny problem so samsung tabletom, mozete toto vyskusat. Pre istotu tento nabijaci kabel so zahnutym konektorom budem pouzivat len pre tento tablet, aby som neposkodil dobry konektor inych zariadeni.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa OHAJ » 31 Jan 2021, 00:09

v iPhonoch riadenie nabíjania je cez integrovaný obvod Tristar IC, Hydra IC označovaný ako U2 IC (v schéme iPhone 6 je označenie tohto mikročipu evidované ako U1700, U4001 v iPhone 7/7+) - sedlácky povedané kurvítko náchylné na poškodenie napäťovými špičkami necertifikovanými nabíjacími káblami, neorig.sieť.nabíjačkou, autonabíjačkou alebo powerbankou - výmena asi nonsense
Obrázok
Obrázok
Najčastejšie prejavy poškodenia tohto mikročipu:
rýchle vybíjanie batérie
zariadenie sa nedá zapnúť
reštartovanie zariadenia - Bootloop
žiadna detekcia pripojenia USB k počítaču
neschopnosť nabíjať z úplne vybitej batérie
žiadny odber nabíjania po pripojení k nabíjačke
hlásenie „Nepodporované príslušenstvo“ v systéme iOS
Chyba 9, 4005, 4013, 4014 počas aktualizácie / obnovy
Fake Charging - iPhone zobrazuje, že sa nabíja (blesk), ale % sa nemenia
https://www.discdepotdundee.co.uk/apple ... le-damage/
PS: v orig.protikuse nab.kábla hádajte čo je zaliate ?
Obrázok
Na toto sme asi krátky ...
https://www.youtube.com/watch?v=Z7rDtiOPDis[/youtube]
0

amadeym
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06 Máj 2021, 21:44

Re: Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa amadeym » 06 Máj 2021, 21:49

v tabletoch Samsung môžete batériu nakalibrovať tak, aby fungovala správne
*#0228# - battery calibration
https://mobilexfiles.com/phones/samsung ... ret_codes/
existujú ďalšie kódy na testovanie batérie a prezeranie informácií o nej
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Tablet sa pomaly nabija - 5% za celu noc

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Máj 2021, 23:30

takze podla toho tvojho popisu to vyzera, ze nedolieha niektory z datovych pinov (v strede). Ak su pripojene len krajne, tak by nabijacka mala dovolit max. 0.5A Ale ak su na datovych urcite kombinacie odporov, tak na zaklade nich sa urcuje aky max. prud si moze zariadenie potiahnut.
Ako docasne riesenie to stlacenie konektora zafungovalo, a teraz je otazka, ci je zly konektor v tablete, alebo v kabli.
Powerbanky sa zvyknu vypinat, ak klesne prud pod urcitu hranicu, preto niektore zariadenia, ktore maju malu spotrebu sa nedaju napajat cez powerbanku (ja to mam napr. v navode k video pestunke).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď