Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Moderátor: psichac

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Jún 2023, 13:26

Ahojte,

Utopil som galaxy S7 edge vo vode. Mal som demontovany zadny kryt kvoli vymene baterky a pocas testovania bez zadneho krytu mi padla do vody. Tel. bol vo vode asi 5 sekund. Pocuval som na YT nieco cez BT sluchatka a stale vysielala aj spod vody, elektronika uplne odkryta. Som bol milo prekvapeny. Rychlo som nechtom odpojil betrku, vytriasol vodu a zacal susit fenom asi 10 minut. Telefon bol horuci asi tak 40-50 stupnov. Potom som este nechal asi hodinku na slnku. Potom som pripojil baterku a isla dalej.

Po asi hodinke som hladal nieco na YT, a zrazu zhasol displej. Prestal aj reagovat touchscreen. Telefon stale funguje ale displej je cierny. Aj sa nabija, aj sa pripoji k PC ale bohuzial neviem potvrdit prenos suborov, takze nemam pristup ani k datam. V PC vidim len ciste biele okno bez adresarov (treba potvrdit v telefone na displeji prenos suborov, co sa momentalne neda).
Skoda ze som celkovo netrpezlivy. Tak mi treba. Keby som to susil 24h, tak by som toto tu nemusel riesit.

Ako by som zistil v domacich podmienkach ci mi odisiel ciste len displej alebo nieco na MB co ovlada displej?

Q1:
Neviem ci ma cenu to nosit do servisu k cinanovi. Co si o tom myslite?
Ja to neidem opravovat, lebo uz dva krat som znicil takto displej. Nemam trpezlivost na tu hnusnu originalnu lepkavu foliu co nenormalne silne drzi zadny kryt a displej, a ponahlam sa a postrhavam tie touch pad kontakty z displeja a poskodim ribon pre displej.

Q2:
Ak sa stym nemam piplat, aky telfon by ste mi odporucili? Ja son nenarocny uzivatel, staci mi YT, WhatsApp, a Skype. Ziadne hry. Ziadne kvalitne videa alebo fotky. Mne staci zaklad. Tu sa predava galaxy A14 4G za 200e (z obchodu - nechcem sa zazmluvnit) co je dobra cena. Co je to za telefon? V com sa lacne telefony lisia od tych za 500 alebo za 800e?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Príspevok od používateľa budvar10 » 04 Jún 2023, 14:18

Ja som mal Samsung asi A52 alebo niečo také. Nosil som ho v zadnom vrecku, až sa prehol. Jedného dňa, síce po rokoch, sa mi na displeji objavila taká akoby mapa. Nedalo sa s ním nič robiť. Išiel do opravy a vrátil sa ako nový. Všetko bolo tam, komplet dáta. Samozrejme zaheslovaný, len ja som sa mohol doň dostať.

Takže ja by som dal určite opraviť do autorizovaného servisu. Potom sa starý telefón dá vždy predať, ak je v poriadku a dáta si prekopíruješ.

S novým telefónom ťažko poradiť. Každý má iné preferencie. Ja osobne si myslím, že buď Apple alebo Samsung. To je dnes špička. Ak chce človek určitú voľnosť pri OS, tak Apple nie je dobrá voľba.

Cenovku robia procesory, pamäť a displej. Hlavne pamäť a tiež rôzne vychytávky, sklápačka, neviem aký fotoaparát a pod. Nevidím dôvod prečo by na A14 nefungoval WhatsApp a Youtube. Existuje aj A14 5G, tak už asi skôr ten, cca 250e.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Príspevok od používateľa misocko » 04 Jún 2023, 15:54

Utopený telefon už nikdy nepojde. Okrem toho si ho mal čo najskor hodiť do liehu alebo destilky. Potom vysušiť. Bola by vecsia sanca ze voda nenapacha až take zlo.

Čo sa týka telefónu, mám samsung A13 a stači mi na net, videa, YT .. spokojnosť.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Príspevok od používateľa budvar10 » 04 Jún 2023, 16:20

0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Jún 2023, 00:30

Diki za reakcie. Zoberiem ho do servisu, nech sa na to mrkne ci sa to da opravit a za kolko. Ak sa to oplati, tak ho necham opravit, lebo ta S7 micka ma lepsi displej (lepsie rozlizenie).
Ten A14 je ozaj taky slabsi telefon, ale postaci na co potrebujem. A ma najnovsi android a tri kamery (co sa mi nepaci).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 387
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Príspevok od používateľa rakato11 » 05 Jún 2023, 08:46

misocko napísal:
04 Jún 2023, 15:54
Utopený telefon už nikdy nepojde. Okrem toho si ho mal čo najskor hodiť do liehu alebo destilky. Potom vysušiť. Bola by vecsia sanca ze voda nenapacha až take zlo.
Utopený telefon se dává do rýže která vodu vysaje.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Utopeny tel. Galaxy S7 Edge

Príspevok od používateľa ivan_01 » 05 Jún 2023, 09:22

To s tou ryžou je viacmenej, teda viac ako menej, urban legend. Utopený telefón putuje do servisu, stiahnu sa z neho údaje a potom sa dáva do recyklingu, pretože už nikdy nebude spoľahlivý a môže ťa nadobro opustiť v tej najmenej očakávanej chvíli...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok