3D tlačiareň

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlačiareň

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 16 Mar 2020, 12:51

Já se na jaře 2017 rozhoupal a objednal si Prusa MK2, ano nebyla nejlevnější. Taky byla v úvahu nějaká Čína nebo si tiskárnu poskládat sám, ale nakonec zvítězila lenost a "jistota" že to postavím a budu tisknut. Neboli za větší peníz mám nějakou podporu a velkou komunitu lidí na fóru. Tiskárny pořád někdo vyvíjí, ladí a můžu se s nimi domluvit, když se něco pokazí.

Později jsem upgradoval na MK25 s odnímatelnou magnetickou podložkou a už bych nikdy nechtěl zpět - odsekávat výtisky z klasické podložky je někdy peklo.

Jinak v práci mám na starosti další stroje z Průšovi rodiny MK2, MK3 a letos i Mini. Všechny spolehlivě fungují a když je problém, na 95% je to vinou obsluhy (mou :) )

A nejdéle trvající výtisk? Nedávno jsem na MK3 z PETG tiskl 30h v kuse, bez problémů.

Bez 3D tiskárny se kutil obejde, ale jak si na ni zvykne, hned spoustu věcí co by dříve mohl vyrobit klasickou cestou raději vytiskne :-)
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: 3D tlačiareň

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Mar 2020, 13:32

Kľudne aj viac zvládne. Keď som potom robil druhú takú pyramídu, tiež z PETG, trvalo to 2 dni aj niečo (možno 50h). Aj výpadok elektriny odskúšaný, po nábehu v pohode dotlačila.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok