3D tlačiaren kúpa - rada

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa straciam » 18 Jan 2016, 19:49

ja som prave dokoncil rebelix X2 co je druha verzia rebelixu.
na tej stranke je aj o nom. precitaj si o tom.

podla mna je to velmi vhodna konstrukciu na 3d tlaciaren.
tie hlinikove profily maju svoje opodstatnenie a konstrukcia zo zavitovych tyci sa nepaci ani mne. je to ako zo spagiet.
ked pustim moju z profilov na tlac cca 150mm/s tak sa pri tych zrychleniach takmer pohybuje po stole :)
hlavne ked vyplna nejaku stenu, to je posuv cca 2mm a pri tej rychlosti je to sranda sledovat ako to trasie stolom :)
preto som rad ze je z profilov. ale ja som nepouzil plastove spojky ale original vystuzene hlinikove rohove spojky, ktore tomu dodavaju lepsiu stabilitu.

diely som si tlacil sam a vedel by som vytlacit dake aj tebe, ale ja sa stale ucim a skusam a teda aj kvalita by tomu zodpovedala :)
navyse ti ich viem vytlacit len z PLA materialu. ABS momentalne uz nemam. v podstate by to nevadilo len drziaky na motory by bolo treba z ABS aby to vydrzalo silne zohrievanie motorov.
motory by som kupil bud vyrobca microcon.cz (postovne na SR kurierom stoji 7 eur bez 21% dph) alebo brloh.sk

inak tlacene diely na extruder som kupoval odtialto:
http://shop.daje.cz/19-extrudery-a-vse-okolo

a maju aj diely na rebelix a myslim ze po dohode by vedel vytlacit aj pre rebelix x2
http://shop.daje.cz/21-plastove-dily

ja som sa s nim bez problemov dohodol na extruderi. bol ochotny spravit drobne upravy aby mi pasoval.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa Mat77 » 18 Jan 2016, 20:33

Ďakujem za linky a rady, pozeral som to, ak by nemali problém sa dohodnúť vytlačiť aj na novú verziu, asi by som to tak urobil.
Ohľadom motorov som pozeral Microcon, tak 4x SX17-1003LQEF + 1x SX17-1005LQCEF by malo vyhovovať ak sa nemýlim, nie? Nieje to síce presne to isté, no pripadá mi to použiteľne podobné.

Plasty extruderu by som asi tiež zobral od nich, len ešte by to chcelo samotný hotend, kde si už vôbec niesom istý, ceny sa pohybujú od 10€ do desiatok €, tak teraz neviem či to má pre mňa nejaký zmysel, alebo vlastne ako to s nimi je.

Pravdepodobne by som aj ja robil novú verziu, niektoré veci tam sú pekne doladené. A ak niekde zoženiem tie uholníky na spájanie profilov, radšej by som použil tie.
Samozrejme už som o nej čítal všetko čo som našiel :)

Ako tak pozerám, ešte heatbed mi je trochu nejasný, je použiteľný z číny za 10€ alebo to chce niečo lepšie?
Čo sa týka "podložky" pod HB, ten akoby pojazd y osi (neviem ako sa to volá), stačí to s presnosťou domácej výroby, alebo to bude robiť problémy?
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa straciam » 18 Jan 2016, 20:50

nie je zac :)
motory, ktore si napisa budu stacit bez problemov..

hotend mam z ebay za asi 10 eur ci kolko to bolo a som spokojny.
nemam s nim najmensi problem. trochu som ho musel dorobit po cinanoch (prejst vrtakom dieru pre lepsie vedenie filamentu 3mm )
pokial nechces za hotend dat desiatky eur ale chces aspon nejaku overenu kvalitu tak si pohladaj hotend 3draty.

za kolko si vies zohnat profily? myslim cenu profilov zo spojkami. (kludne aj do ss)

tak heatbed z ciny.. uz by som ho nikdy z ciny nekupil.
dokonca zvazujem kupu noveho. z ciny su skoro vsetky heatbedy krive. presnejsie su v strede vypukle. tym padom zle dosadaju na sklo, velmi zle sa davaju do roviny.
ja konkretne zvazujem kupu tohto (na odporucanie):
http://reprap.me/mk2-pcb-heatbed.html
momentalne ho ale nemaju na sklade. maximalne rovny s pravitkovou mriezkou.


a co dat pod heatbed? tak pocul som ze je mozne pouzit 5mm sololit s izolacnou hlinikovou paskou, mozes pouzit kvalitnu drevotriesku alebo podobny pevny a tenky material o hrubka cca 5mm. ja som mal na prvej tlaciarni hlinikovy plech ale dost to rezonovalo.
teraz mam 4mm hruby dibond a je to ovela lepsie. a staci to s presnostou domacej vyroby. :wink:
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa Mat77 » 18 Jan 2016, 21:12

Zatiaľ ďakujem pekne, teraz musím ešte dorobiť iné povinnosti a potom sa do toho asi pustím. :thanks:
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa boraicho » 18 Jan 2016, 21:38

ten rebelix ma rovnaku konstrukciu akurat ma sprevodovany extruder a ma všade spinače koncove dorazy na pojazdoch, je to fakt take dobre? ako verim že to je dobre ale často sa stava že tlačiaren uteka kdesi preč? a ako sa nastavuje nulovy bod? nulova pozicia?

A pisal som s tym zahradnikom ohľadom tej mekkej spojky hlinikovej a hovori že to je lepšie ako hadičky tak neviem teraz že to nieje pevna ale meka ohybna no neviem a som na pochybach.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

willous
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 Máj 2015, 14:26
Bydlisko: Brno
Vek: 26

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa willous » 18 Jan 2016, 22:08

Nulový bod se nastavuje pomocí těch koncáků, když máš dobře zapojený vinutí motorů, tak jen klikneš na home all nebo jak to tam je a ono si to zajede k těm koncákům a máš výchozí pozici: 0;0;0. A pak už si to jezdí podle vygenerovaného g-kodu. Dá se tam vepsat i skript nebo jak to říct, aby ti to před tiskem najelo do jaké chceš polohy, základově je tam nastaveny proste home all axis. Mně tiskárna ještě nikam neulitla, jenom při prvním zapojení když jsem měl jeden motor osy Z zapojeny dobře a druhý špatně, tak se to celý zkroutilo. :D to doporučuju zkontrolovat.

Jinak k tomu heatbedu, já tam nemám nic a vyhřívá se to dlouho. (15 minut) :D Kamarád tam má skelnou vatu v alobalu a taky nic moc. Ještě jsem nad tím nepřemýšlel, ale dám tam asi nějaký horkuodolný polystyren, jestli něco takového existuje. Nebo jsem viděl i korek, to mi přišlo elegantní. A kdyby měl někdo náhodou přebytek výkonových rezistorů, tak to jde udělat z toho. Nebo i z peltierů, ale tam je malá teplota na ABS. ;) Ale jinak se vyplatí koupit asi tu komerční verzi.
0
Zájmy: CNC, reprap, audio, automatizace, dvoutakty

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa straciam » 18 Jan 2016, 22:11

koncaky potrebujes :) minimalne tie na minimalnu poziciu tj. nulovu.
nulovy bod nastavis raz.v rohu. potom stlaci Auto home a vsetky osi pridu na koncaky a mas poziciu 0,0,0.

hadicky ci spojky. je na tebe pre co sa rozhodnes. spojky su pruzne. mozes mat zavitovku mimo osy motorceka ale nie moc. spojky su na to citlive.
hadicky nie.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa boraicho » 18 Jan 2016, 22:28

a ten rebel 2 koncaky ma?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa straciam » 18 Jan 2016, 23:00

ano, ma
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

willous
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 Máj 2015, 14:26
Bydlisko: Brno
Vek: 26

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa willous » 18 Jan 2016, 23:44

U všech cnc potřebuješ koncaky ;)
0
Zájmy: CNC, reprap, audio, automatizace, dvoutakty

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa boraicho » 21 Feb 2016, 12:43

Zdar, nevie niekto prečo mi furt pada repetier soft ked chcem manualne ovladať tlačiaren z PC?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa boraicho » 26 Feb 2016, 22:39

Aky soft na modelovanie použivate?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa straciam » 27 Feb 2016, 07:32

a padne ti len soft alebo ti padne spojenie s tlaciarnou. aky mas win?
aky mas fw v tlaciarni?

ja pouzivam na modelovanie openscad.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa Mat77 » 27 Feb 2016, 09:04

Mne pada na linuxe len ked sa nevie pripojit na tlaciaren. Zly port a podobne...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlačiaren kúpa - rada

Príspevok od používateľa boraicho » 27 Feb 2016, 11:14

padne mi ten soft uplne, prestane pracovat vypise chybu a potom už len ok ktore stlačim a program sa vypne.
win mam W10 a fw v tlačiarni dajaky marlin od toho petra zahradnika.

openscad je ťažky, neviem to programovať ja poživam ten design spark mechanical. ale tlačiaren tlači dobre ako. som spokojny. toto PLA ešte trebalo doladiť parametre ale už je to dobre.

-- 05 Nov 2016, 20:14 --

takže, nieje tu niekto kto kupoval hotend z ebay? E3D ? direct celokov? kto by nejaky odporučil/neodporučil? diky

-- 05 Nov 2016, 20:16 --

takže, nieje tu niekto kto kupoval hotend z ebay? E3D ? direct celokov? kto by nejaky odporučil/neodporučil? diky
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok