CNC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

RETFIE
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 31 Mar 2009, 00:00

CNC

Príspevok od používateľa RETFIE » 04 Jún 2009, 21:16

pre Jacob:
(vytvoril som novu temu, aby sme to nemiesali s tym C a RS232)
kolko motorov tym dokazes ovladat? (podla kablov mi to vychadza na 2 osi, ale mozno som nieco prehliadol). Co je v tej ciernej krabicke? zdroj? na tom chladici vyzera byt nejaky budic plus snimacie rezistory, len ten kabel na LCD ma myli...ake motory pouzivas? servo al. KM? ak KM, akym napatim ich ovladas? dokazes tym urobit mikrostep? a aky prud ti dokazu budice vypustit? (fotky schem nechcem, ani dps, ani soft atd... som fanda takychto veci, hlavne elektroniky (strojar som totiz nic moc) a tiez pracujem na CNC driveri, pre KM.
0

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 04 Jún 2009, 21:44

Fajn, nech sa to nemieša, múdre rozhodnutie :wink:

Používam to na CNC sústruh, takže 2 osi + nožová hlava.
V čiernej krabičke je napájací zdroj.
Doska s chladičom je radič krokových motorov (SMD - step motor driver).
Pracuje do 48V/2A na fázu ...môže používať aj half/full step, sníma prúdy vinutiami a reguluje výkon do motorov keď stojá. Motory sú na 12V ale používam tzv. tunning napätie 24V.

Ja strojár tak isto nie som vyučený, ale rozumiem problematike. Mechaniku som si vypočítal a navrhol sám, za pomoci jedného inžiniera. Potom sa dali super presné lože vyrobiť do firmy KONŠTRUKTA Trenčín a ostatné veci som si dorobil sám na dielňach.

Riadenie je na oddelenej doske, tá je v SMD, preto vidíš hore iba pár vecí ...dole sú procesory SMD a všetko ostatné...riadi sa to cez USB alebo cez touchpannel na stroji ... Nepredpokladám však že touchpanel s displayom bude každý používať, stojí totiž 150 €, čo je viac ako cena celého riadenia, keď ho budem predávať ...
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

RETFIE
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 31 Mar 2009, 00:00

Príspevok od používateľa RETFIE » 05 Jún 2009, 07:53

podla puzdra to vyzera byt L298 (+ L297 (L6506), kedze regulujes vykon).
Ja som to nechcel zbytocne komplikovat, tak som sa po inspiracii na ceskych strankach venovanych CNC rozhodol pre obvod od Allegro.
Ale neviem si celkom predtavit, ako chces vyriesit obrabanie - teda sposob, akym to cele spojis so sustruhom, alebo niecim, co ma vreteno
0

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 05 Jún 2009, 07:59

Ale ono to už vyriešené je :wink:
Celá mechanika sa už hýbe ...dokonca už sústružila....
Riadenie má vystup RS485 a analóg 0-10V na ktoré sa pripája frekvenčný menič na pohon univerzály. Takže tam problém nieje ...
A na snímanie polohy a opravu sa použijú IRC snímače.
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

RETFIE
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 31 Mar 2009, 00:00

Príspevok od používateľa RETFIE » 05 Jún 2009, 08:09

nemas foto celeho systemu (mechanickeho) pri sustruzeni?
0

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 05 Jún 2009, 08:44

pri sústružení nie ...iba mechaniku .. keďže sa teraz vyrába nové uloženie pre univerzálu ....potom mi to bude aj tak k ničomu .. takže tú mechaniku predám ...
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok