SPAM a kradnutie účtov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

SPAM a kradnutie účtov

Príspevok od používateľa zawin » 16 Jan 2023, 10:55

Určite ste si všimli že v poslednom čase tu pribúda SPAM z existujúcich účtov zaregistrovaných užívateľov. SPAM boti sú čoraz sofistikovanejší, takže skúšajú nové možnosti, nakoľko registráciu nových SPAM botov sme úspešne vyblokovali otázkou z ohmoveho zákona :)

Prosím spravte nasledovné opatrenia pre ochranu vášho účtu:
1) nepoužívajte globálne pre celý internet rovnaké meno/heslo - potom únikom vašeho mena/hesla s ktorejkoľvek stránky už SPAM bot skúša použiť toto meno/heslo na stránkach, kde našiel vašu aktivitu (napr. zadaním do vyhľadávača)
2) nepoužívajte jednoduché heslá - malo by mať aspoň 8 znakov, kombinácia veľkých a malých písmen + číslo + špeciálny znak
3) zložité heslá si nemusíte pamätať ani písať na papierik - vo Windowse existuje množstvo aplikáciu na manažmenť hesiel napr. https://keepass.info/
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: SPAM a kradnutie účtov

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Jan 2023, 11:55

registráciu nových SPAM botov sme úspešne vyblokovali otázkou z ohmoveho zákona 
Vyborny napad. :thumbup:

Lepsie ako klikat na obrazky s autobusom alebo s bicyklami.

Este aj login (nielen registraciu) by som osetil takym niecim.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 16 Jan 2023, 14:25, upravené celkom 2 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

105nu70
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 11:51

Re: SPAM a kradnutie účtov

Príspevok od používateľa 105nu70 » 16 Jan 2023, 12:26

:butthead: :butthead: :butthead:
0
Naposledy upravil/-a 105nu70 v 11 Apr 2024, 07:40, upravené celkom 2 krát.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: SPAM a kradnutie účtov

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Jan 2023, 14:26

romiadam napísal:
16 Jan 2023, 11:55

...Este aj login (nielen registraciu) by som osetil takym niecim...
Myslim ten prvy login noveho zariadenia. Ked sa heslo ulozi do prehliadaca, tak uz potom nie, lebo to by bolo otravne. Len neviem ci je to technicky mozne.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 17 Jan 2023, 04:38, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: SPAM a kradnutie účtov

Príspevok od používateľa Mek » 16 Jan 2023, 20:29

Pokial je tam stale rovnaky priklad pri registracii, tak to je big fail :mrgreen:
Inac, pri prihlasovani staci zaskrtnut "pamataj si ma" ci tak nejak, a nabuduce ani nemusite vyplnat prihlasovaci formular, teda aj keby bol ten priklad aj pri prihlasovani, nevadilo by to velmi.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď