Nový web spustený !

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Nov 2020, 23:27

Jo...písal som to v "súbežnom" vlákne - Pripomienky a vylepšenia. Asi by ich bolo treba zlúčiť. Zbytočne to to tu beží 2x. Každý do ktorej kaluže vbehne ... :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 08 Nov 2020, 23:53

maskrtnik01 napísal:
07 Nov 2020, 20:17
Vzhľad-nevzhľad, principiálne nevidím zmenu. Ani ten nový systém hodnotenia užívateľov tu nie je, karma ako po starom. Ešte som zvedavý, či ďalej bude plný ban-list spambotov.
Systém "ala karma" bude asi tento (aspoň toľko som vyčítal v kóde) : https://wordpress.org/plugins/gamipress/ aj keď mi nie je plne jasne, ako to "preberie" a najmä ako to bude pokračovať v hodnotení (pridávaní / uberaní) karmy. Predpokladám, že je nekompatibilný zo starým systémom, ktorý bol v phpbb, tak asi preto je vypnutý.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Nov 2020, 23:53

Dalsia vec...tam dole ze podobne temy... Ten automat vela rozumu nema, ci by nebolo lepsie to vypnut...

image.png

A jedna pozitivna pochvala (prva lastovicka, mozno bude aj leto... neskor :D ). Vlozenie obrazku sem cez funkciu CTRL+V funguje perfektne. Obrazok netreba ukladat na HDD a potom ho pripajat do prispevku. Takto ho len vystrihnem a vlozim a je to. :potlesk: :potlesk: :potlesk:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Nov 2020, 01:02

Myslím že tie podobné témy fungujú na tom istom princípe, ako to na starej verzii nahadzovalo pod vytváraním novej témy. Berie to len kľúčové slová, nič viac...
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 09 Nov 2020, 01:06

@Edgar

Toto tu nemá nastavené kľúčové slová, takže ani mne nie je jasné podľa akého algoritmu to načítava :
obrázok.png
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa medved » 09 Nov 2020, 06:19

Hlasim zle zobrazovanie galerii obrazkov na mobile, ale brutalne, ze zle. Obrazok vacsi, ako displej a potom hladam X na zrusenie obrazka.

"Mobilna verzia" horsia, ako pri starom webe. To sa fakt neda na oci...

Po chceni pisania odpovede hodi na prihlasenie a po prihlaseni nie spat, ale na hlavnu stranku.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 09 Nov 2020, 07:56

Viem ze Marek vs zawin ste v podstate konkurenti, ale mozno by ste mohli dat hlavy dokopy (a zlavit z ega :) ) a celu situaciu vyriesit, aj ked viem, ze asi nie jeden ucastnik fora pocestuje nielen z vyssie spomenutych dovodov ku konkurencii, ktora z toho samozrejme bude tazit... je to na Vas
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 09 Nov 2020, 09:26

Mne je divne ze ste to robili rok, ok chapem mozno len kazdy vikend hodinku cize keby sa ten cas zrata su to mozno 2 dni, ale to ste to predtym neotestovali? Alebo vam to pri teste fungovalo? Lebo ako pisu ta mobilna verzia je katasrtofa, na pc sa to este ako tak da.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa rakato11 » 09 Nov 2020, 09:37

Je tu další věc která mně štve, když mi přijde upozornění na novou odpověď v témě kterou sleduji tak jí otevřu, přečtu, popřípadě napíšu odpověď. Přijde další upozornění ale když jej otevřu tak mi to neotevře na té nové odpovědi ale otevře to zase na samém začátku a já musím rolovat až na tu novou odpověď.
3
Obrázok 2 Obrázok 1
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 09 Nov 2020, 15:09

zdenoeddie napísal:
09 Nov 2020, 07:56
Viem ze Marek vs zawin ste v podstate konkurenti, ale mozno by ste mohli dat hlavy dokopy (a zlavit z ega :) ) a celu situaciu vyriesit, aj ked viem, ze asi nie jeden ucastnik fora pocestuje nielen z vyssie spomenutych dovodov ku konkurencii, ktora z toho samozrejme bude tazit... je to na Vas
Ahoj, z mojej strany sa nejedná o žiaden egoizmus, pravdou je však fakt, že "vedenie" len veľmi málo pozerá na to, čo vravia členovia. Na toto celé mám svoj názor a myslím si že nie len ja.

"mozno by ste mohli dat hlavy dokopy (...) a celu situaciu vyriesit" - toto je výsostne v kompetencii a povinnosti vedenia - ja s wordpressom nerobím a ani nebudem
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 09 Nov 2020, 16:56

Ber moj nazor ako nazor laika, webu sa nevenujem od ukoncenia vysky, takze vlak mi asi uz ujel.
Len tak ma napadlo, ze ci by to nebola cesta, ale ako som pisal, je to na oboch stranach.

Osobne si myslim, ze by bolo mensie zlo uznat, ze je to na prd, a jednoducho to switchnut naspat do starej podoby, a na tejto hoci aj dalsi rok popracovat, ale nech to vyzera k svetu.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa jezevec » 09 Nov 2020, 17:00

Myslím, že tvůj návrh by se líbil nejenom mě.
3
Obrázok 3

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa oravan » 09 Nov 2020, 17:04

je to strašné
4
Obrázok 4

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 09 Nov 2020, 17:16

zdenoeddie napísal:
09 Nov 2020, 16:56
Len tak ma napadlo, ze ci by to nebola cesta, ale ako som pisal, je to na oboch stranach.
S týmto ja nemám nič - jeho web, jeho problémy, jeho starosť - neber to ako alibizmus, ale je to tak, som tu taký istý užívateľ ako ty
zdenoeddie napísal:
09 Nov 2020, 16:56
Osobne si myslim, ze by bolo mensie zlo uznat, ze je to na prd, a jednoducho to switchnut naspat do starej podoby, a na tejto hoci aj dalsi rok popracovat, ale nech to vyzera k svetu.
V tomto súhlasím, ale ego nepustí (nie moje) :D
1
Obrázok 1
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Nov 2020, 17:45

Marek, ako nehnevaj sa, ale ked to tu tak nenavidis, tak preco sa tu sprtas v kode a ppukazujes na kazdu blbost. Navyse si tu robis bezplatnu reklamu.
Ved ked mas s tymto webom a vedenim problem, tak sa proste odhlas. Takto to len vyzera, ze si potrebujes hladkat svoje ego.
4
Obrázok 3 Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 09 Nov 2020, 18:29

Zváž svoj príspevok, nakoľko nikde som nenapísal "že sa mi tu nepáči", rovnako nikto nemôže nikomu zabrániť, či vyčítať "šprtanie sa" v kóde - ak by vedeniu na stránke záležalo, tak si z toho zoberie podstatnú informáciu a vykoná opravu / nápravu systému - prejdi si koľko je ti aj iných príspevkov od ostatných "spokojných" užívateľov. Pre teba je blbosťou "polyfunkčný" systém? - Ako by sa ti to páčilo ak by si si nechal niečo takéto ako je toto fórum naprogramovať a v dobrej viere, že dostaneš funkčnú vec, tak dostaneš tak akurát polyfunkčný nedorobok?

Ak sa bavíme o reklame - sprvu som ju mal povolenú - pýtaj sa kompetentných prečo už nie. Je popritom odkaz na moje stránky zlý a vrcholne neprijateľný, keď sa tu hádžu veselo odkazy z iných fór, e-shopov, či stránok? Toto nie je brané ako reklama? Linkbuilding ti asi nevraví nič. Toto nie je o mojom egu, ale o tom, že sa tu vedome potiera právo na slobodný prístup k informáciám. V jednej hláške nemenovanej osoby s hovorí "vyhraj voľby - môžeš všetko", tu platí parafráza "moje fórum - moje pravidlá".

Je smutné, ak sa tu "žerú" členovia medzi sebou, namiesto toho, aby spolu stáli za svojim a donútili kompetentných zjednať nápravu systému.
1
Obrázok 1
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Nov 2020, 19:42

ty si pozri svoje prispevky. ale ja sa uz k tomu vyjadrovat nebudem.
Druha vec, toto forum patri zawinovi, pokial viem, tak ho nekupoval, ale sprta sa v nom sam. cize je normalne, ze je tu vela nedokoncenych veci. takze aj ta cast o tom, ci by sa mi to pacilo je irelevantna. to ako keby sa kolega stazoval, ze mam svoj vlastny projekt nedokonceny.

posledna vec: je rozdiel dat tu odkaz na konkretny produkt eshopu, lebo to niekto hlada, pripadne chces s nim poradit a tym dat si odkaz na vlastny web.
a uprimne s tym pravom na slobodny pristup k informaciam si ma rozosmial. zjavne netusis o com to je. toto je web, ktory patri zawinovi a teda on si urcuje pravidla. nepaci sa ti, tak tu nechod. ked sa rozhodne, ze sa tu bude dat len registrovat o tretej rano a prispevky mozes pisat len v slipoch, tak sa mozes ohanat akym pravom len chces, bude to nu-lit-ne. oblubene to slovo istej skupiny ludi.
2
Obrázok 1 Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa jezevec » 09 Nov 2020, 19:43

Marek1975 napísal:...tu platí parafráza "moje fórum - moje pravidlá"...
To snad platí u každého fóra. Tobě se to může a nemusí líbit, můžeš na to nadávat nebo chválit či jen používat, ale to je tak všechno co můžeš.
0

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa 21stano21 » 09 Nov 2020, 19:54

Ja sa chcem Mareka zastať, poukázal na problémy ktoré treba vyriešiť...no nepáči sa mi akou formou. Pokiaľ sa niekomu nepáči že si robí reklamu tak to musia admini ošetriť v pravidlách fóra...
1
Obrázok 1
The power of Linux.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Nov 2020, 20:21

Hádajte sa ešte, tárajte tu dve na tri, to rozhodne pomôže zmeniť fórum k lepšiemu :)

Ja si myslím, že tu na moderovanie máme moderátorov, pocitujlasku k nim nepatrí a mohol by sa toho aj držať a nie upierať niekomu právo na názor. Pokiaľ má dojem, že sa tou kritikou prekračujú medze slušného jednania alebo pravidiel, môže použiť tlačidlo nahlásenia.

Fórum tvoríme my - my sme návštevnosť, my sme peniaze. Do chodu síce zasahovať nemáme právo, ale máme právo predkladať návrhy a vznášať kritiku.

Ondrej má právo ale nemá povinnosť túto kritiku a návrhy zohľadniť.

Pipíky sa lepšie merajú v SS, vytváranie OT je proti pravidlám.

Ešte sa chcem spýtať, ak pridám nejakú reakciu na príspevok, tak sa ikonka posunie, ale číslo zostane na pozícii. Je to bug, alebo vlastnosť? Viď. prílohu.
Prílohy
Snímka obrazovky 2020-11-09 o 20.24.38.png
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok