Nový web spustený !

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa rakato11 » 08 Nov 2020, 11:20

To malé písmo na mobile tu uváděl medved ale to je vedlejší.
Také na tom starém provedení se mi líbilo že tam měli mnozí zveřejněn svůj věk což nyní jsem nikde nenašel.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa djwiktor » 08 Nov 2020, 11:45

Ked chcem napisat odpived na temu a nie som prihlaseny, tak ma hodi na prihlasenie. Po prihlaseni ma ale nehodi na pokracovanie aby som mohol napisat prispevok, ale hodi ma na hlavnu stranku.Toto by bolo dovre opravit.

Dalej viackrat sa stane ze dostamem hlasku svetelektro.com unexpectedly closed the connection.
Musim refreshnut stranku.

Takisto ked čítam nejaku temu, tak na spodku kde sa zobrazuju podobne temy je to nejake chaoticke a su tam rozne vysky tych chlievikov s textom. Na niektorych je to potom same volne miesto.

Drobne pismo a neresponzivnost na mobile bude zabijak tohto fora. Chodil som sem casto hladat info ale aj ked mam dobry zrak, s tym malym pismom je to fakt neprijemne. Riesenie roztahovat stranku (a potom behat zlava doprava celou strankou ) je hovadina nevhodna roku 2020.

A najviac mi chyba ze na hlavnej stránke sa forum zgruplo do jedneho chlieva. Na starom bolo fajn ze som mohol rychlo pozriet co je nove v roznych kategoriach. Teraz tam vidim poslednych 10 prispevkov a hotovo.

Ak toto trvalo naozaj rok, tak sa na to radsej mali kompetentny vys*at a nechat to tak, ako to bolo.
Toto akurat sposobi odliv ludi.
4
Obrázok 2 Obrázok 2
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa medved » 08 Nov 2020, 12:22

A najviac mi chyba ze na hlavnej stránke sa forum zgruplo do jedneho chlieva. Na starom bolo fajn ze som mohol rychlo pozriet co je nove v roznych kategoriach. Teraz tam vidim poslednych 10 prispevkov a hotovo.
:potlesk: :thumbdown: :axe:
Prílohy
etrez.png
2
Obrázok 1 Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa medved » 08 Nov 2020, 12:27

pokračujeme... akosi chýbajú informácie... :potlesk: :thumbdown:
Prílohy
rtzu.png
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa amater63 » 08 Nov 2020, 16:41

Je posunutý čas o hodinu. Příklad.
Prílohy
Opera Snímek_2020-11-08_163225_svetelektro.com.png
Opera Snímek_2020-11-08_162959_svetelektro.com.png
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 08 Nov 2020, 16:51

djwiktor napísal:
08 Nov 2020, 11:45
svetelektro.com unexpectedly closed the connection.
Musim refreshnut stranku.
Je to spôsobené "nestíhaním" konektora phpBB, ktorý pripája STARÚ STRÁNKU fóra do wordpressu nakoľko nestíha databázový server.

Áno, zámerne som uviedol "STARÚ STRÁNKU" pretože neviem či si to uvedomujete, ale "Nová stránka" je iba krajším (aj keď nefunkčným oblečkom) starej stránky. V skratke - to čo sa napíše ako príspevok, konektor prenesie do starého systému a jeho databázy a pri dopyte na čítanie ho "vytiahne" zo starého systému a zobrazí ho vo wordpresse. Takže jediné čo sa zmenilo je vzhľad a všetky chyby a neduhy starého systému sa preniesli cez konektor do wordpressu. Ak sa stane, že "kľakne" databáza v phpBB, kľakne aj wordpress.

Diletantská robota

Edit:

Chyba
obrázok.png
1. "Divné" zobrazenie reakcií a prečo nie je vidno, kto všetko poskytol reakciu?
2. Mimochodom NEMÁM ZÁUJEM ABY BOLA REKLAMA V PROFILE! Je to neoprávnený zásah do súkromia, neprajem si aby tretia strana získavala informácie o užívateľoch / ich aktivitách v užívateľskom profile - Naštuduj si doporučenia google a EU pre pridávanie reklamy!
2
Obrázok 1 Obrázok 1
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 08 Nov 2020, 16:58

Konkrétne k bodu 2 môjho príspevku vyššie:
obrázok.png
1
Obrázok 1
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 08 Nov 2020, 16:59

marek to by asi vysvetlovalo prečo to má takú pomalú odozvu cítim sa ako by som bol pripojený cez dial-up
2
Obrázok 2
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2639
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa zawin » 08 Nov 2020, 17:10

Ahojte,
chcem vás uistiť že všetky problémy ktoré ste nahlásili berieme na zreteľ a pokúsime sa ich v čo najkratšom čase vyriešiť. Chcem vás však poprosiť, aby ste nahlasovali problémy s čo najpodobnejším popisom tak, aby som chybu vedel zopakovať.
Musím sa tvrdo ohradiť voči konšpiráciám Marek1975, ktorý je snáď odborník na všetko. Neplatí že toto je stará stránka v novom šate. O čo sme sa celý ten čas snažili bolo to, aby sme postavili nové základy tejto stránky - teda redakčný systém, ktorý bol zastaralý a nedalo sa na ňom stavať. Preto sme prešli na systém Wordpress, ktorý je v súčasnosti najrozšírenejším redakčným systémom vôbec a dajú sa na ňom jednoducho stavať ďalšie funkcionality.
4
Obrázok 4
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 08 Nov 2020, 17:27

Musím sa tvrdo ohradiť voči konšpiráciám Marek1975
Tu sa nejedná o žiadne moje konšpirácie ale o fakty - takže by si konečne mohol priznať farbu, nakoľko viem veľmi dobre čítať v zdrojovom kóde. V systéme je nasadený konektor, ktorý je dostupný na tomto odkaze : https://wordpress.org/plugins/wp-w3all- ... tegration/.

Jeho úlohou nie je nič iné, citujem zo stránky doplnku :
Automatické vloženie phpBB do šablóny WordPress

WP w3all phpBB je schopný bežať v režime iframe a automaticky vkladať phpBB do šablóny WordPress. Nastavenie integrovaného postupu reagujúceho na iframe je rýchle a celkom jednoduché!
Používatelia prenášajú WP na phpBB a phpBB na WP

Pri prvom začatí integrácie preneste viac už existujúcich používateľov WP do svojich fór phpBB (a naopak). Po nastavení a inicializácii doplnku budú používatelia WP automaticky pridaní do phpBB pri ich prvom prihlásení a naopak. Môžete však použiť doplnok iba na prenos používateľov medzi phpBB a WordPress aktiváciou doplnku ako neprepojeného (prečítajte si stránku s inštaláciou pomocníka).
Neplatí že toto je stará stránka v novom šate
, isto? Tak čo potom robí tento riadok v kóde? Je to riadok 222, priamo na tejto stránke

<script type="text/javascript" src="https://svetelektro.com/wp-content/plug ... "></script>
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 08 Nov 2020, 17:29

Musím sa tvrdo ohradiť voči konšpiráciám Marek1975
Tu sa nejedná o žiadne moje konšpirácie ale o fakty - takže by si konečne mohol priznať farbu, nakoľko viem veľmi dobre čítať v zdrojovom kóde. V systéme je nasadený konektor, ktorý je dostupný na tomto odkaze : https://wordpress.org/plugins/wp-w3all- ... tegration/.

Jeho úlohou nie je nič iné, citujem zo stránky doplnku :
Automatické vloženie phpBB do šablóny WordPress

WP w3all phpBB je schopný bežať v režime iframe a automaticky vkladať phpBB do šablóny WordPress. Nastavenie integrovaného postupu reagujúceho na iframe je rýchle a celkom jednoduché!
Používatelia prenášajú WP na phpBB a phpBB na WP

Pri prvom začatí integrácie preneste viac už existujúcich používateľov WP do svojich fór phpBB (a naopak). Po nastavení a inicializácii doplnku budú používatelia WP automaticky pridaní do phpBB pri ich prvom prihlásení a naopak. Môžete však použiť doplnok iba na prenos používateľov medzi phpBB a WordPress aktiváciou doplnku ako neprepojeného (prečítajte si stránku s inštaláciou pomocníka).
Neplatí že toto je stará stránka v novom šate
, isto? Tak čo potom robí tento riadok v kóde? Je to riadok 222, priamo na tejto stránke

<script type="text/javascript" src="https://svetelektro.com/wp-content/plug ... "></script>
obrázok.png
5
Obrázok 5
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Nov 2020, 18:23

Nič si z toho nerobte, zawinovi to proste nejako už nejde. Aj tá slávna družica (btw tiež nemala bohvieakú stránku, tie live údaje) skončila.

Čo by ma naozaj zaujímalo, kde skonali tie plány nad novým systémom hodnotenia užívateľa? Celé mi to začína pripadať ako núdzové riešenie, aby sme neplakali že nový web nie je nikde. Čakalo sa na to tak dlho, že keby vám na tom skutočne záležalo, verím tomu že by tento web vyzeral inak.
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Wicker » 08 Nov 2020, 19:54

No jasné, nikomu s nepáči, že mu niekto do toho kecá ako tu Marek1975, ktorý ako to tak vyzerá vie o čo ide a vyzná sa v tom.

Nebudem klamať ak napíšem, že mi to príde zo zawinovej strany tak, že ho do určitej miery ignoruje a najradšej by ho asi aj blokol... taký pocit z toho mám.
2
Obrázok 1 Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa medved » 08 Nov 2020, 20:14

Tak tak... veď aj jeho web je tu na fóre cenzurovaný... https://forum.elektrolab.eu/
.. jedine takto: https://lnk.sk/iaep

a porovnajte si responzivitu webov... ta tak
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Nov 2020, 20:36

Toto je teraz irelevantné, neprilievajme olej do ohňa.

Ondro, mám na Teba zopár otázok, prosím, odpovedaj mi na ne.

1. Je možné "vybrať z hamburgera" aktívne témy a buchnúť ich niekam, aby som to nerozbaľoval? Toto tlačidlo som aspoň ja osobne, a predopkladám, že nie len ja, používal veľmi frekventovane ako návrat do hlavného menu. Prípadne moje príspevky pre niekoho. Je to z burgra komplikované rozklikávať. Nový šat by mal zjednodušiť ovládanie.

2. Dočkáme sa aj mobilnej verzie, je to v pláne, alebo ako? Ako vravím, to je dnes podstatný základ každého webu. Myslím, že toto fórum je dosť navštevované na to, aby si to zaslúžilo.

3. Môžeš, prosím, zväčšiť písmo? Na PC síce pohoda, ale kým nie je mobilná verzia stránky, tak je to veľmi malé. Fakt z toho ťahajú oči.

Nebudem tu kritizovať, lebo kritika je dnes v každom rohu od každého, ale nemôžem Ťa ani pochváliť za toto nedokonané dielo. Skús sa tomu povenovať, vyslyšať členov tuto, nájdite si k sebe cestu a spolupracujte, pretože toto chovanie je detinské. Verím, že sa zachováš správne a dáš do poriadku tieto veci, aby sme tu mohli fungovať.

Ďakujem za Tvoj čas.
3
Obrázok 3
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa misocko » 08 Nov 2020, 22:54

mne najviac chybaju "Nove prispevky" niekde vonku
ked uz som v "zalozke" FORUM , mohlo by tieto zakladne tlacitka byt niekde poruke, nie v rozbalovacom zozname
Ďakujem :agree:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Nov 2020, 22:59

A ešte by bolo vhodné zablokovať vytváranie nových tém v sekcii bazár na fóre, aby sa úspešne naštartoval nový bazárový modul.
1
Obrázok 1
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Nov 2020, 23:14

Nasiel som dalsi nedostaok. Hore pod logom svet elektro bol riadok Podledny prispevok, Moje prispevky, Moje temy a este nieco uz sa nepamatam. Neako to tam nevidim. Chcel som pozriet prispevok na ktroy som reagoval minuly tyzden, no tteraz neviem kde ho najst.... Pozri sa ako to bolo na starom fore a skus to prekopcit (ak to pojde).

Ohladom velkosti textu, ja si musim na firefoxe zvatsovat view na 140% inak mi to unavuje oci. Mam okuliare na citanie. Rozlisenie mam 1920x1080 na NB so 15.75 (viditelnych) palcovym displejom.
Ale asi to bude aj tym ze teraz som na druhom NB. Pred tym na slabsom NB som mal rozlisenie 1366x768 pri rovnako velkom displeji a tam je velkost pisma pri 100% OK. Takze neviem ci velkost pisma je problem u mna (vysoke rozlisenie) alebo na stranke. Takze k tomu len tolko.


Pani, dajte tomu cas. Snad sa problemy odstrania relativne v kratkej dobe. Poviem pravdu, mne sa vzhladovo viac pacila stara stranka ako tato, ale "cert to ber" Zvyknem si. Ja som o tom nerozhodoval, aj ked som tu pisal ze som za stary vzhlad. Niekto chcel novy vzhlad, tak to ma.

Neako tu nevidim kladne poznamky, aj ked viem ze pravidlom je ze co je dobre to sa nekomentuje... a co je zle, to sa vykrici.
Obavam sa ze tu bude vela na- :butthead: -tych uzivatelov. Uz to vidim na reakciach ako "utocite" na zawina.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 08 Nov 2020, 23:33, upravené celkom 3 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Andrej152 » 08 Nov 2020, 23:16

k bazaru by som mal jednu poznamocku,
v starom bazari som si vedel krasne pozriet od jedneho predajcu co vsetko ma a bolo to zvycajne na stranky. teraz som si pozrel novy bazar a reku pozriem ake ma dalsie inzeraty .. a co to ? take tlacidlo neexistuje ?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Nov 2020, 23:20

Po kliknutí na "aktívne témy" dostávam túto hlášku, viď. printscreen.
Prílohy
Snímka obrazovky (4).png
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok