Nový web spustený !

Moderátor: Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Nov 2020, 19:18

Inak, pozerám, že "predstavenstvo" robilo aj cleaning tém "ktoré sa mu evidentne nepáčia"

https://svetelektro.com/phpbb/?phpbb=b2 ... NwNzU2ODM5
obrázok.png
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 07 Nov 2020, 19:20

Neviem či je možnosť hlasovania, ale hlasoval by som zato aby sa písmo v príspevkoch zväčšilo na také ako keď píšete príspevok.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Nov 2020, 19:23

Neviem či je možnosť hlasovania, ale hlasoval by som zato aby sa písmo v príspevkoch zväčšilo na také ako keď píšete príspevok.
Tu nie je demokracia, si si už mohol za tie roky všimnúť :D
2
Obrázok 2
Naposledy upravil/-a Marek1975 v 07 Nov 2020, 19:24, upravené celkom 1 krát.
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 07 Nov 2020, 19:24

Viem ze to dalo pracu, a je to aj sila zvyku, ale tento new look je snad este horsie ako to bolo po starom :( Osobne nevidim ziaden prinos.
3
Obrázok 2 Obrázok 1

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 07 Nov 2020, 20:17

Vzhľad-nevzhľad, principiálne nevidím zmenu. Ani ten nový systém hodnotenia užívateľov tu nie je, karma ako po starom. Ešte som zvedavý, či ďalej bude plný ban-list spambotov.
0

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa bibibo » 07 Nov 2020, 20:18

Na tento look sa da zvyknut. Co mi vsak dost vadi, ze na uvodnej stranke maju vacsiu cast clanky a forum ma mensiu. Clanky tak casto nepribudaju. Forum zije, tak lepsie by to bolo opacne, tak ako na starom webe.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 07 Nov 2020, 20:27

Pri dark mode su reklamami prekryvane ponuky v hornom menu.
0

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 07 Nov 2020, 20:41

Dropdown menu zatiaľ bez zmeny, stále to ukazuje akoby poza reklamu
0

lacosebosik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 13 Aug 2017, 10:21
Bydlisko: Revúca

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa lacosebosik » 07 Nov 2020, 20:47

Nemáte oprávnenie pre prístup k tejto stránke.
Toto píše, nejde presmerovanie z WP na phpbb/ucp.php
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Wicker » 07 Nov 2020, 21:01

Prelúskal som tieto dve stránky a bolia ma oči... teda nechcem haniť tú úmorne dlhú prácu, ale mohlo to v tomto prípade radšej ostať po starom.
4
Obrázok 4

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Mek » 07 Nov 2020, 22:09

Fotky v bazare uz nie su splostene, za opravu dakujem.
Este som si vsimol, ze hlavna (velka) fotka je orezana na "sirokouhlejsiu nez sirokouhlu", skratka chyba tam rad pixelov zhora i zdola. Tiez treba opravit.
A nenasiel som moznost editovat svoj inzerat, alebo som sa iba slabo dival? :rolleyes:
P.S.: tlacidlo Back v prehliadaci nefunguje dobre s tymto forom. Otvorte si zoznam tem v nejakej sekcii a stlacte Back - malo by vas to hodit na hlavnu stranku fora, nehodi...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Nov 2020, 22:18

Ešte menšia chybička, keď otvorím fotku z príspevku tak stránka sa posunie úplne hore. Keď fotku zavriem, tak sa zase stránka vráti, ale je to celkom rušivé. A ešte by som dorobil to, aby nebolo nutné klikať na "X" ak chcem fotku zavrieť...

Čo sa týka písma na dark mode, je s tým skutočne problém, ale robí mi to iba na MS Edge (Chromium), na Mozille v pohode. To už netuším čím môže byť spôsobené.
Čo sa týka veľkosti písma, tak neviem prečo majú niektorí problém, existuje priblíženie stránky a stačí to urobiť raz, prehliadač si to zapamätá podľa domény... Ja som aj starú verziu používal so zväčšením 120%...
(vľavo Mozilla, vpravo Edge, mierka 100% na oboch)
pismo.png
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa E001 » 08 Nov 2020, 00:12

Ešte jedna malá poznámka. Keď si otvorím stránku, tak do šírky stránky 2/3 priestoru zaberajú firemné články a iba 1/3 sú príspevky. Hádajte, čo ma viac zaujíma? Prípadne čo je viac čítané?
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Drakoush » 08 Nov 2020, 00:55

Nechcem haniť nikoho prácu, pre mňa je to nepredstaviteľná záležitosť naprogramovať nejakú stránku, ale musím vyjadriť hlboké sklamanie z nového webu.
V podstate sa zmenila len kulisa a logo a pár drobností. Písmo je malé, podklad biely, zle sa to číta. Ale najviac ma mrzí to, že mobilnej verzie sme sa v roku 2020 stále nedočkali. V roku 2020, kedy je každý druhý človek na mobile. Pritom v beta verzii mobilná stránka fungovala perfektne, tešil som sa na to. Toto ma mimoriadne sklamalo.

Čo sa dizajnu týka, to je veľmi subjektívne, niekomu sa páči, niekomu nie, mne osobne sa páči, je jednoduchý a prehľadný, ale celé je to na nič, keď musím neustále na mobile zväčšovať a zmenšovať. Prosím, urob s týmto niečo, aby sme v roku 2020 mohli SE spokojne čítať aj na mobile.
3
Obrázok 2 Obrázok 1
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa Marek1975 » 08 Nov 2020, 01:22

Po prepnutí do "DarkMod" a následné opätovné prepnutie na "LightMod"

Informácia

Nemáte dostatočné oprávnenia na vykonanie tejto operácie.


Adresa : https://svetelektro.com/phpbb/?phpbb=YX ... VlM2U0N2Q=

To ozaj je toto "výplod ročnej práce" ? Aké "špeciálne oprávnenie" potrebuje užívateľ aby si prepol stránku? Správcu servera? Dotyčný "programátor" by mal dostať výpoveď :thumbdown:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa medved » 08 Nov 2020, 07:47

Dnes som prvýkrát skúsil pozrieť aj na mobile fórum... nie je žiadna responzivita, musím s prstami približovať, písmo je na mobile ešte menšie, ako bolo predtým na fóre. Zavadzia tam TME reklama na boku, čo ešte viac zmenšuje web a nie je nič čitateľné... zlepší to aspoň prehliadač s blokovaním reklám.

Potom na monitore som už spomínal s tými hluchými miestami naokolo a včera som bol u kamaráta, ktorý ma veľký monitor... neviem či to už je 4K, ale vraj nejaké menšie rozlíšenie... to je jedno.. proste web bol nečitateľný a musel som sa priblížiť k monitoru a väčšina priestoru nevyužitá. Toto má byť ta responzivita ? Na PC si budem približovať stránku a na mobile rozťahovať prstami, aby sa to dalo čítať ? A hádajte, ako sa zobrazia obrázky na tom veeeľkom monitore, no pravdaže len do šírky fóra v pevne daných pixeloch a prd tam človek vidí... blud. To fakt stará verzia bola v tomto lepšia.

edit: ešte je tu bug s hádzaním na fórum z hlavnej stránky najnovších príspevkov, akosi ma to nehodí na najnovší príspevok, ale preblikne sa nahor, čo som už videl
Prílohy
20201107_175925.jpg
20201107_175932.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa rakato11 » 08 Nov 2020, 09:39

Nyní jsem se musel tak trochu zamyslet ale i zasmát, uvažuji zda je to tam správně nebo já si tu Slovenčinu neumím přeložit. :pain:
Najel jsem šipkou do pravého horního rohu na vykřičník ! a čtu: "Odsoslať sťažnosť na tento príspevok".
Pak je tu také další věc která mi vadí a to je dosti hodně anglických výrazů, nešlo by to všechno napsat ve Slovenčině?
V tomto příspěvku jsem chtěl zvýraznění v jiné barvě, musel jsem chvíli hledat než jsem na to přišel.
Další můj problém, když v nějakým příspěvku kliknu na nějaký odkaz a pak se chci vrátit nazpět kde jsem skončil tak to prostě nejde (používám prohlížeč Google Chrome).
Na mobilu já naopak musím oproti uživateli Drakoush písmo zmenšovat.
Také mám problém se čtením příspěvků, mám jedno oko po operaci šedého zákalu a na druhém se mi šedý zákal začíná rapidně zvětšovat a možná že mám ještě jinou vadu neboť na tom bílém podkladě mi to šíleně bije do očí a nic nevidím i když stáhnu jas na co nejmenší.
No, je tu těch nedostatků habaděj ale jak se říká, člověk si zvykne i na šibenici, ale já zase říkám nač si zvykat na horší když to jde nějak upravit.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa nalimko33 » 08 Nov 2020, 10:42

nefunguje mi žiaden odkaz na spodu úvodnej stránky.... chcel som si pozrieť články a nič....
0
SHARP MZ-811

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa vaanja » 08 Nov 2020, 11:08

aspon ste mohli pri prepnuti na nove stranky poslat vsetkym registorvanym mail s informaciou, ze sa maju prihlasovat nie pod uzivatelskym menom ale mailovou adresou.
uprimne aj na druhe pozretie je toto krok vedla, neprehladne, zbyocne male, ziadne nove funkcionality a ten WordPress ani nekomentujem...
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový web spustený !

Príspevok od používateľa medved » 08 Nov 2020, 11:15

Myslím, že väčšinu bude zaujímať odpoveď na nasledujúcu otázku.

Je možné na tomto fóre cez danú šablónu WP nastaviť prispôsobujúcu sa šírku webu podľa daného monitora ? S tým súvisí aj možnosť zväčšenia písma, väčšej priehľadnosti, čitateľnosti, viac informácii sa zobrazí na monitore, ktoré budú čitateľné a využije sa priestor monitora. U kamaráta na jeho veľkom monitore vidím web takto... blud, celé zle. Niečo by sa s týmto mohlo fakt spraviť.

Človek čakal niečo viac od nového webu po toľkom čase.
Prílohy
20201107_175925.jpg
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok