Autoalarm - spustanie

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

c´mon_rail
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29 Apr 2010, 00:00
Vek: 46

Autoalarm - spustanie

Príspevok od používateľa c´mon_rail » 29 Apr 2010, 17:22

ahoj, mam namontovany klasicky autoalarm a v poslednej dobe sa mi samovolne spusta 1.zona - tj poplach na slaby otras. Samovolne hocikedy , NAPR 5x za den (noc) . stretli ste sa s niecim takym ?
0

rolt
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30 Aug 2008, 00:00

Príspevok od používateľa rolt » 02 Máj 2010, 14:44

Mam presne ten isty problem cez pol roka,zrazu sa spusta sam od seba tak 1-2x za 24h.Inak dost casto ho spustaju macky,ktore sa rady usadia na kapote.Vyskocia zahuka utecu. Ale inak s tym samovolnym spustenim ako som pisal.
0

c´mon_rail
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29 Apr 2010, 00:00
Vek: 46

Príspevok od používateľa c´mon_rail » 02 Máj 2010, 18:14

mas ho dvojzonovy? tj upozornenie a silny poplach ? ak hej tak co sa ti spusta samovolne ?

ja som sledoval paru krat a som videl ze nic ziadny pohyb ani hluk okolo auta a zrazu sa spustilo upozornenie. zvierata vylucujem...

rozmyslam ci nevymenit otrasovy senzor za novy, ci sa to "neopotrebuvava" .
0

rolt
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30 Aug 2008, 00:00

Príspevok od používateľa rolt » 02 Máj 2010, 20:30

Ano niekedy len zatuka-upozorni na slaby otras a niekedy sa rozhuka ako pri silnom otrase,predpokladam ze mas tiez radix.Uvadza sa,ze chybny snimac by sa mal automaticky odpojit. Konec koncov da sa nastavit jeho citlivost,chystam sa na to dost dlho,uz sa musim na to dat. O opotrebeni pochybujem,lebo by mal zivotnost asi rok,skor nejaka vyrobna chyba.
0

Používateľov profilový obrázok
Hurvo
Svetelektro FOTOGRAF
Svetelektro FOTOGRAF
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 13 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Všadeprítomný

Príspevok od používateľa Hurvo » 05 Máj 2010, 10:15

Napíš aký máš typ autoalarmu, či je otrasový sentor integrovaný alebo samostatný. Napríklad Radix Evo má otrasový senzor samostatne a je dvojzónový a má trimer na nastavenie citlivosti.
0

c´mon_rail
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29 Apr 2010, 00:00
Vek: 46

Príspevok od používateľa c´mon_rail » 05 Máj 2010, 23:30

je to polsky FIghter Excellent .. otrasovy ma samostatne a je tam jeden potenciomter na nastavenie citlivosti...

ked nastavim na mensiu citlivost , MAM DOJEM ze je menej falosnych poplachov, ale stale SU
0

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: West Slovakia, BA
Vek: 47

Príspevok od používateľa Raptor181 » 07 Máj 2010, 10:51

Stiahni to uplne na minimum a testuj. Kam si pripevnil otrasovy snimac?
0
MOTORPOWER
Autoelektrika, autoalarmy, oživenie umrtvených RJ, opravy tacho,deaktivacia immo, airbag, autodiagnostika, odkódovanie a oprava autorádií, kódovanie autokľúčov.

c´mon_rail
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29 Apr 2010, 00:00
Vek: 46

Príspevok od používateľa c´mon_rail » 07 Máj 2010, 16:18

tak na minime mi bude alarm na 2veci, ked dakto bude kopat do auta a ono nič ...

je pripevneny v motorovom priestore o nosnik, tj nie o plech.
"docasnym" riesenim je deaktivovat prvu zonu snimaca, potom sa uz nespustaju kratke otrasy, lenze aj tak ich potrebujem mat funkcne.

alarm ma rok, a zacalo to robit az paru tyzdnov dozadu
0

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: West Slovakia, BA
Vek: 47

Príspevok od používateľa Raptor181 » 07 Máj 2010, 16:44

Tym stiahnutim na minimum a testovanim som myslel ze to stiahnes uplne dole a pomaly budes pridavat a testovat.
0
MOTORPOWER
Autoelektrika, autoalarmy, oživenie umrtvených RJ, opravy tacho,deaktivacia immo, airbag, autodiagnostika, odkódovanie a oprava autorádií, kódovanie autokľúčov.

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 07 Máj 2010, 17:33

Ja mám ten istý problém na maminom služobnom aute. Je tam nejaký Meta systém. A je tam trimer. Akurát že tu je to tak že trimer môžem krútit hoci koľko a furt to píska. A píska to len vtedy keď sú také malé špunty ktoré su na ráme interieru pripevnené tak že na ne svieti slnko
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: West Slovakia, BA
Vek: 47

Príspevok od používateľa Raptor181 » 07 Máj 2010, 17:46

Dj-XxX napísal:Ja mám ten istý problém na maminom služobnom aute. Je tam nejaký Meta systém. A je tam trimer. Akurát že tu je to tak že trimer môžem krútit hoci koľko a furt to píska. A píska to len vtedy keď sú také malé špunty ktoré su na ráme interieru pripevnené tak že na ne svieti slnko
Tie male spunty su ultrazvukove snimace, a pravdepodobne ked na ne svieti slnko, tak sa rozkmitaju a uz je poplach.
0
MOTORPOWER
Autoelektrika, autoalarmy, oživenie umrtvených RJ, opravy tacho,deaktivacia immo, airbag, autodiagnostika, odkódovanie a oprava autorádií, kódovanie autokľúčov.

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 07 Máj 2010, 19:17

Myslíš také malé ako keby slúchadlo ? Lebo ak áno, tak stačí keď slabšie stlačím Odomknutie na dialkovom a sadnem do auta, tak to pípa potichu a nedovolí naštartovať.
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: West Slovakia, BA
Vek: 47

Príspevok od používateľa Raptor181 » 07 Máj 2010, 19:23

Najlepsie je napisat typ alarmu a potom sa mozeme bavit dalej...
0
MOTORPOWER
Autoelektrika, autoalarmy, oživenie umrtvených RJ, opravy tacho,deaktivacia immo, airbag, autodiagnostika, odkódovanie a oprava autorádií, kódovanie autokľúčov.

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pedro » 07 Máj 2010, 20:34

Značka Meta system typ zistim zajtra
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

rolt
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30 Aug 2008, 00:00

Príspevok od používateľa rolt » 12 Jún 2010, 20:55

Tak ten moj alarm mi zacal tak strajkovat,ze niekedy nemozem odomknut,alebo zamknut,teda nekomunikuje s dialkovym ako by mal.Niekedy ide len z par centimetrov.Vyskusal som zalozne dialkove a problem pretrvava,baterie su dobre,studeny spoj som nikde nenasiel.
0

Napísať odpoveď