Parkovacie senzory - úprava

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa branor » 04 Okt 2011, 11:42

Ahojte, chcem sa spytat jednu vec, chcel by som si kupit nove hotove parkovacie senzory (este neviem znacku - poradte nejaku spolahlivu) a namontovat ich do predneho naraznika, ovsem sady ktore sa predavaju maju citlivost az do 1,7m co je vela... Ja to potrebujem len pri parkovani aby som nenabehol na obrubnik pri kolmom parkovani k chodniku, takze by som potreboval citlivost v rozsahu 0,6 - 0,3m - aby to nepiskalo vzdy ked budem za niekym stat na semafore.... Vie mi niekto poradit parkovacie senzory co sa daju prestriekat na farbu auta a zaroven ci maju alebo ako by sa im dal znizit dosah? (vymenou nejakeho odporu, kondenzatoru...) neviem ci to pojde takto jednoducho bez zasahu do casovaca, ale budem rad ak by ste sa podelili o nazory...

Edit: este poznamka ze nepotrebujem ziadny LED, len bzuciak....

DAKUJEM
0

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa branor » 08 Okt 2011, 10:21

hmmmm skoda ze nikto neodpoveda, myslel som ze nie som jediny co rad otvara hotovu elektroniku.... alebo aspon nazor, napad, myslienka ci je to vobec realne nad tym rozmyslat, alebo ako je to riesene v original parkovacich systemoch co su v predu auta?
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa Napster050 » 08 Okt 2011, 11:25

v origináli to je riešené tak, že to bud na obrubník vobec nereaguje, alebo ak to reaguje tak sa vzduchovými vankúšmi nadvihne celý predok, aby si neškrtal o chodník.
Taktiež sa dajú vypnúť, aby ti to nepípalo ked budeš ako debil stáť na križovatke 30cm za niekym.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa vama » 08 Okt 2011, 11:42

No ja by som to videl takto.
Vacsina prednych senzoroch sa zapina pri brzdeni (pripojene na brzdove svetlo), takze das nohu dole z brzdy a je jedno si je niekdo pred tebou.
Uprava citlivosti, urcite nepomoze premenit kondenzator, rezistor,... pretoze vacsinou ta vzdialenost je zavysla na programe MCU. Co sa tyka upravenia casovania, tak teoreticky by to mohlo pomoct, ale zrejme vacsina ultrazvuk. senzrov je budena priamo z MCU takze ked upravis oscilator rozladis budiaciu frekvenciu senzrov a tym ti prestanu korektne fungovat. Takze uprava vzdialenosti je asi dost nerealna, jedine, ze by bol v riadiacej jednotke pouzity nejake zname MCU - PIC, AVR,... a ze by si ho preprogramoval podla svojich predstav ...
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

Kofo

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa Kofo » 08 Okt 2011, 13:26

Myslím, že reálnejšie bude upraviť ten ultrazvukáč z pandatronu.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa Ond3x » 08 Okt 2011, 15:59

vama: Tys mě teda pobavil :D

http://www.dealextreme.com/p/ir-night-v ... ntsc-29612

Tohle bych bral já. Pokud sem to dobře pochopil, nechceš si urvat čumák o patník a na to mi přijde kamera jako nejvhodnější řešení. Některé auta je mají normálně a zaparkuješ s nima na cenťák přesně :)
0

lusl
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 19 Okt 2008, 00:00
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa lusl » 08 Okt 2011, 16:51

my sme v servisi montovali tuším MOLPIRy.. boli dozadu, a na RJ si mal prepínače na vzdialenosť od kedy majú pípať + či auto má na piatych dverách rezervu alebo nie. ale čo to bol za model neviem. niečo tomuto podobné:http://shop.molpir.sk/?content=TVRDETAI ... d_id;26375 montovali sme to len dozadu.. takže na spiatočkové svetlo a fachčí sa.. :D ja by som to hodil do predu na zvlášť vypínač.. a RJ by som poriadne zabalil do nejakého igelitu aby nezoxidovala.. ;) btw.. nastriekať ich môžeš dať. ale nesmú tam byť bubliny samozrejme.. :)
0

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa vama » 08 Okt 2011, 18:30

to Ond3x:
Preco som ta pobavil?
Myslis kvoli tomu brzdovemu spinaniu, alebo nieco ine? Pretoze moze sa to rozne montovat ci na tu brzdu, alebo na svlast vypinac .
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa branor » 10 Okt 2011, 08:14

No nad kamerou sice rozmyslam, ale do zadu, a aj to neskor, tam mam parkovacie senzory a aktualne nemam problem zaparkovat, skor sa touto temou zamyslam nad riesenim parkovania kolmo ku chodniku, kedy niekedy nevadi ked zaparkujem, lebo obrubnik je nizky, ale niekedy neni a tym padom odiream v predu plasty ak neodhadnem vzdialenost... preto by som rad nejaku signalizaciu co by povedala ze uz dost...

O tom spinani brzdou som pocul, ale u mnaa vidim nerealne, lebo v garazi parkujem skor pomalym plynom a nie brzdou...

No z prispevkou to nevidim moc realne takuto moju upravu, ale keby predsa, budem rad ak napisete....
0

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa Muerto » 10 Okt 2011, 08:25

kedze to potrebujes len pri parkovani jednoducho si tam dorob vypinac a ked pojdes parkovat tak to zapnes zaparkujes vypnes a mas pokoj , keby parkujes cuvanim da sa to spravit automaticky tak ze ked zaradis spiatocku zapne sa zariadenie spolu zo svetlami na cuvanie
0

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa branor » 10 Okt 2011, 09:13

Sak ano zadne senzory mi funguju na spiatocku...

Ale tie predne by som asi skor chcel riesit aby boli stale zapnute a mali kratsiu vzdialenost snimania...
0

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa skromny » 10 Okt 2011, 12:51

ja mam v aute aj zadne aj predne priamo od vyrobcu.. a zadne sa zapinaju pri zaradeni spiatocky a predne pri spomaleni pod urcitu rychlost...

viem ale ze kolegovci si upravovali nejake "nadbytocne zasoby" do svojich aut a nechavali si LEDky vsetky, s tym ze ako buzzer si napajali len spustanie LEDkami ktore indikovali uz najblizsiu vzdialenost...
0

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa branor » 10 Okt 2011, 13:17

aj to je zaujimave riesenie
0

Používateľov profilový obrázok
palino258
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 35

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa palino258 » 02 Nov 2011, 21:19

Cauko ja ty mozem odporucit najlepsie od mety su sice drahsie ale uz ich mam 3 roky a idu bez ziadnych problemov., co sa tyka citlivosti mas tam trimer a stym regulujes vzdialenost od prekazky kedy budes pocut len suvisly ton (pozor na tych lacnejsich sadach taka moznost nieje) dalsia vyhoda je ze maju kolmo vyvedeny konektor takze pokial mas za palstovymi naraznikom vystuhu nemusis do neje rezat otvory a tym si usetris aj cas pri montazi.Bolo tu spomenute to spinanie , predne senzory sa povacsine u koncernu ww-audi spinaju pri manualnej prev tlacitkom a pokial mas automat taq pri vyradeni z R do rezimu D ich zopne RJ palubnej siete cez CAN z elektorniky prevodovky, ja byt tebou to riesim tlacitkom a mas vybavene, len tolko ktym senzorom vela zdaru :-)
0
Clovek sa uci na vlastných chybách

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa zawin » 02 Nov 2011, 21:58

Ahojte, som kusok od toho aby som dekodoval komunikaciu medzi RJ a parkovacimi senzormi ktore sa pouzivaju v autach. Ak to bude hotove tak napisem co a ako, pripadne spravim prototyp vlastnej RJ na ovladanie parkovacich senzorov a vypocet vzdialenosti.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa elmoto » 03 Nov 2011, 13:01

Andrej to bude fajne ale ma to jednu obrovsku chybu. A to: myslis, ze je lahsie pouzit origos senzor s vlastnym MCU za cenu niekolko desiatok eur ako obycajny co sa da aj samostatne kupit k tej META alebo k VALEO ? Inak tych origos senzorov mam peknu zbierku a mozem ti poskytnut jeden na dekodovanie komunikacie senzorov pouzitej v koncerne PSA. Ty mas tusim od VW.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
palino258
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 35

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa palino258 » 04 Nov 2011, 12:17

zawin napísal:Ahojte, som kusok od toho aby som dekodoval komunikaciu medzi RJ a parkovacimi senzormi ktore sa pouzivaju v autach. Ak to bude hotove tak napisem co a ako, pripadne spravim prototyp vlastnej RJ na ovladanie parkovacich senzorov a vypocet vzdialenosti.
Super sa to cita ze sa tu niekto da aj na vyrobu protytpu RJ senzorov. Ak bys potreboval mozem ty poskytnut samostudiak z koncernu WW ale neviem ci tam bude detailne popisana komunikacia medzi RJ a par snimacmi. Ja ti tiez mozem poskytnut snimace z 3Cpasata abo touaregu mam pokial by to pomohlo k tvojmu dekodovaniu signalu ;-)
0
Clovek sa uci na vlastných chybách

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa zawin » 05 Nov 2011, 19:58

Tak a je dobojovane :) Rozchodil som to :)

https://www.youtube.com/watch?v=97TiDcVdw0U
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa elmoto » 05 Nov 2011, 20:24

:prayer: :supz: :partyman:
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkovacie senzory - úprava

Príspevok od používateľa Napster050 » 05 Nov 2011, 20:30

mňa zaujalo toto:
https://www.youtube.com/watch?v=di1SGaq ... re=related

tie VW senzory tiež posielaju hexakod ? prezrad mi už, som nedočkavy :D
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok