Auto - výber (benzín? dízel?)

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
risototh
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 08 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa risototh » 13 Jan 2014, 21:43

BFX napísal:tak v porvom rade si overit vozidlo cez ht[url]tp://www.ko.sk/Kontrola.aspx?Menu=id:Kontrola&lng=SK[/url]
tusim funguje iba pre Sk ale aj tak dobry pomocnik
Cize kupit auto ktore tam ma aspon 5-10 rocny log. ak uz stare ...
Bohuzial KO nic nezarucuje. Existuju pripady, kedy tam boli burane/kradnute auta s certifikatom... Najistejsie je zobrat si zo sebou cloveka, ktory sa v danych autach vyzna a/alebo servisaka, alebo sa dohodnut s predavajucim, ze to pred kupou zoberiete do "tvojho" servisu a tam sa na to pozrie niekto, kto tomu rozumie a vie co ma hladat.
0
Všetky životné problémy sa dajú vyriešiť dvoma vecami - "duct tape" a WD40. Ak sa to hýbe a nemalo by sa, potrebujete "duct tape". A pokiaľ sa to nehýbe a malo by sa, potrebujete WD40.

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa BFX » 13 Jan 2014, 21:47

Vravim to ako jednu z moznosti ako si aspon ako tak overit auto. Skuseny technik je samorejme na nezaplatenie. Kamos kupil pretocene auto , ale vzal to k mojmu technikovi a ten usudil ze auto je ok a hoci mal najazdene 280k a na tachometri 110k dodnes jazdi bez problemov. Takze skuseny technik na nezaplatenie.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
risototh
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 08 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa risototh » 13 Jan 2014, 22:08

Tak tak, kilometre su na slovensku vzdy pretocene, nad tym netreba ani uvazovat. Ozaj treba len posudit realny stav auta.
0
Všetky životné problémy sa dajú vyriešiť dvoma vecami - "duct tape" a WD40. Ak sa to hýbe a nemalo by sa, potrebujete "duct tape". A pokiaľ sa to nehýbe a malo by sa, potrebujete WD40.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Robio » 13 Jan 2014, 22:37

No veď klasika...inzeráty ktoré majú nad 300tis reálne málo ľudí pozerá...príde im to veľa ale to že má 13 ročné auto 150tisíc ako autá z roku 2010 im čudné nepríde. Síce stočené ale tacháč je tacháč :lol:
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 14 Jan 2014, 07:42

Ememe napísal:kupil som ten olej ale nestihol naliat,
au
Ememe napísal:Nove auto - asi pre mna najlepsia moznost,
tak ako som pisal hore. Ty nie si zakaznik na jazdenky => nove auto ( na splatky, lizing )

Kvoli podobnym kretenom ako si stretol mam on-board kameru.

Ad vstrekovanie vody:
robilo sa to NAJMA pre zamedzenie detonacneho horenia. To znamena v motoroch pre vyssie okt. cislo ( napr lietadla ) sa dal spalovat benal s nizsim okt. cislom ( cez vojnu )
0

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 14 Jan 2014, 23:07

takze dorazil som do roboty spat, teda este nie som na SK az cez vykend budem, snad toho kkt co mi to predal este stihnem v bazare...

Auto funguje, ale moc toho co je v este v dobrom stave asi nie je.
- Cez noc treba dobijat auto, inak je mozne ze nenaskoci rano, niekto vedla tiez nabija auto ale s vynimkou ze on ma elektricke, a zrejme si mysli, ze i ja :D , nefunguje asi dobijanie vobec...
- Zistil som, ze mam asi letne gumy, alebo celorocne proste, nie su moc na zimne podmienky aj ked tu este zima nie je teda zrejme este ani u nas, co som pocul, jednu som musel nahradit rezervou, bolo to zadne koleso, lebo uz ma nebavilo skoro kazdy den na pumpe dofukovat.
- svetla uz som zase predne parkovacie teraz asi druhe co som asi este nemenil, musel vymenit, aspon uz viem ako nato
- co som viezol kolegu mi hovoril, ze vzadu je auto tvrdsie ako vpredu teda ze ho to triaslo dost, no mozne to je, ale ja to nezbadam,kedze s nim jazdim kazy den.
- vzadu tie trisky na okno su asi upchate, nejde z toho nic ani kvapka vody, motor elektricky toci vpredu ide, vzadu nie, mozno je nato zvlast doliat, len neviem kde.
- kufor ked otvorim, tak pomaly sa dviha, nemam cas tak to zdvihnem a sem tam sa neudrzal a celkovo som musel odskocit, by ma udrelo zrejme.
- co su podstatnejsie veci - brzdy divoko reaguju, uplne "uzasny zvuk" ked brzdim, brzdny ucinok moc regulovat nejde, musim prerusovane brzdit ked potrebujem rychlejsie zabrzdit ako to auto bohuzial dokaze uz len brzdit, svieit furt ABS pri brzdeni, ABS este svieti aj ked je blizko vybitia baterie, aspon mam indikaciu nato :D
- spojka a prevody, och jaj, nervozny su ludia casto za mnou ze nedokazem zaradit rychlost, a z toho uz som nervozny aj ja dost, ale snad vydrzi este kym pridem domov.
- kvalitne huci a dymi, predna kapota dost vibruje ze to vidiet, hlavne ked stojim, ked je rano, a este ked prsi, tak tam dajaka guma pisti, vrzga, pocut to dost.
- dnes som zistil ale dost zavaznejsiu vec asi, ze musim podstatne viac tocit do otacok, aby som sa rozbehol, inak zhasne motor hlavne ked je studeny, a este ked som stal dlhsie a pustil spojku v neutrali tak mi zhasol motor, a este raz ale to som stihol stlacit plynovy pedal rychlo sa prebral este.
- olej som zase dolieval, lebo stale svietila kontrolka.
- este jedna oranzova kontrolka mi tam svieti furt, neviem co to je asi nejaky filter taky znak.
- radio uz je mrtve, nejde zapnut
- kurenie funguje ok s klimou uz to je horsie ta ide ale dost smrdi...
- no a este kamen som dostal do predneho okna, trosku vidiet taku bodku, to uz taky bonus.

Smutne, ale co narobim, snad s nim este pridem domov a to uz asi len srotovisko, lebo to uz nie je normalne mat tolko chyb na aute.

Inak co hovorite na Volvo a jeho diesle ?
Ford tie focus diesle som videl uz viac a dost casto z nich trosku dymelo sice nie az tak ako z mojho, ale viac ako bezne vidim.
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa mr.mio » 14 Jan 2014, 23:16

ememe...čo na to napísať. To že si kúpil vrak,stane sa. Odporúčam ti,choď to vrátiť skôr,ako sa niekto zabije,či už na tom,alebo kvôli tomu. Ďalšia vec,nevieš aké máš obuté gumy? Vieš ako sú označené zimné a ako celoročné gumy? Ak nie,popros pána keď mu budeš vracať auto,nech ti rozstrihne vodičák aspoň na 5 kúskov. :axe:
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Jan 2014, 23:27

ememe, ty v žiadnom prípade už nikdy nekupuj ojazdené auto. Ak to náhodou spravíš, tak si zo sebou vezmi niekoho, kto sa v tom dobre vyzná ....

a v žiadnom prípade sa nezaoberaj značkami, či volvo, či WW, či PSA ... v tvojom prípade je to úplne jedno, lebo podľa toho čo si písal nemáš ani šajnu o motoroch a autách.

Osobne to fakt odporúčam nové a v tom budeš mať aj záručný predpísaný servis, tak to hádam zvládneš.
0

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 14 Jan 2014, 23:43

boha, keby precitam z pneumatik presny typ, tam je znacka nejaka nie moc znama, rozmer pneu, nejaka rychlost, M plus S - mozno to je to znacenie a nejaka rychlost, tusim 160km, velkost pneu

letnu rozpoznam volnym okom, ale celorocna vs zimna ako spoznam ? bola relativne nova ale zda sa mi ze som ju uz co to opotreboval.... Mne hovoril, ze je zimna guma, nova,

nove auto, no teraz som zvedavy ci mi vrati celu sumu za auto, alebo mi vrati len cast, predpokladam ze to druhe bude, a inak len asi na sud...
nove auto, musi byt diesel, a ostatne je jedno takmer, som pozeral aka je zaruka na novych autach tak len zvacsa do 100 000km alebo 5 rokov co nastane skor, co nie je moc zato co do toho investujem.
Potom sa da priplatit, niekde viac niekde menej.
Dneska moc ludi ak kupuje nove auta tak tie korejske, no uz sa obavam vsetkeho.
Idealne auto pre mna je diesel s cim najazdim aspon 200 000km, bez problemov, bez vacsej investicie, bez toho aby ma niekde nechal.
Investicia nad 10 000e do auta, s cim nabeham aspon 200 000km, ideal 300 000km alebo cca 5 rokov aby vydrzal jazdit.
Spotreba auta druha vec, ale tak dneska uz snad velky rozdiel nie je 1-2l hore dole, co som pozeral.

Najlepsia kombinacia auto diesel nove do 10 000e resp. +-1000-2000e, bezproblemova vydrz do 200 000km.


Bazarove/pouzivane uz po tejto skusenosti len snad asi len z nejaky symbolicku cenu cca do 500e, co je zase vrak... alebo este moznost moj stary francuzak dat dokopy, ale ozaj ma dost rokov uz vyse 20.
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa JAKUB G » 14 Jan 2014, 23:49

Vies co? povedz zene/frajerke/hocikomu, nech ti kupi auto a ty na nom len jazdi. Myslim ze oni vyberu lepsie ako ty...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ond3x » 15 Jan 2014, 00:11

Můžou mít vůbec nesvéprávní lidé řidičák? 8O

Klučinové co v 15 jezdí po poli na fechtlu nebo simálu s šroubovákem a svíčákem v kapse toho ví řádově víc jak ty :axe:

Vůbec neřeš znčku auta. Kup si nové s co nejdelší zárukou a jezdi se vším pravidelně do servisu, Jinou možnost asi nemáš.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Robio » 15 Jan 2014, 00:23

Ja to nechápem. Však na jednom aute nedokaze byt toľko porúch...to tam akože vsetko vymenili za zle a potom to predavali ? To ze vymienaju veci to mi je jasne, ale ze az takto ? pochopím ze na starom aute budu zle veci ale nie ze je zazrak ze to ide.

Síce nehcapem prečo ta tu vsetci uražaju, im z kapsi neubudlo, ale maj to ako varovanie a ponaučenie. (nie tie urážky, tie súčiastky zlepené sekundovým čo si kúpil)
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Jan 2014, 09:22

Robio, ja nevidím žiadne urážky, každý mu jasne povedal čo si o tom myslí, neviem čo si taký precitlivelý. Jasne a stručne sme mu povedali že kúpil šrot a to že ho kúpil sám a dobrovoľne chce tak trochu aj umenie a podľa toho čo sem písal, je jasné že toho umenia má na rozdávanie. Takže načo si tu budeme hovoriť ... ťuťuli muťuli, je to dobré , ale nabudúce by sa možno mohlo tebe hodiť aj ..... , čo by to malo za význam ? Chceš mu pomôcť tak, že mu dáš falošnú nádej ? Chápeš je do áut ľavý ako topánka. Tak je zlé mu to povedať na rovinu ? Je to neslušné ? Dokelu keby si ľudia hovorili pravdu do očí bez sprostých malomeštiackych kydov, mali by sme o 90% menej dementov, alebo by to aspoň o sebe vedeli.

Takto mu je hádam jasné, že už nikdy nemá sám ani pohľadom zavadiť o bazár a nik to nemyslel ako urážku na jeho osobu. Hej isto sú mnohí prekvapený, ale to je jedno, nie každý sa vyzná, to je v poriadku, ale je dobré povedať mu to na rovinu ak to sám nevie.

Inak uvedomujete si pre čo sú v bazároch takéto sračky ? Hej lebo obchodníci sú hovadá , že ?

NIE LEBO ICH VŽDY NIEKTO KÚPI, lebo cena vždy rozhoduje a oplatí sa takéto sračky predávať. Takže obchodník len plní to čo kupujúci žiada, teda nasamlepšiu cenu. Ak mu to vráti a otrieska o hlavu, pripadne mu zavolá inšpekciu a aj zo životného, lebo to nemôže mať papiere ( min emisku ), tak na budúce si bude aj predávajúci dávať pozor. Ale keďže 90% sado-maso slovače si to nechá tak , tak sa nič nezmení. Vždy bude hrať rolu cena, lebo sado-maso slovač nepozná počty, teda nevie si nakalkulovať ďalšie náklady až keď im ich v servise vtlačia na doklade z kasy.

A ešte k tomu vráteniu, nebol by som si tak istý že mu niečo vrátia, lebo zanedbal základné veci , ako je výmena oleja a prevádzkových kvapalín. Behal na tom aute bez oleja, nabehal nejakých 1k km, no bude to boj a ak nebudú ochotný, tak to bude problém ... Predpokladám že podpísal kúpno predajnú zmluvu, kde bol oboznámený s vadami a tam bude napísané, že je to bez závad ....
0

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 18 Jan 2014, 13:00

Zdravim Vas, uspesne som doma, auto to vydrzalo aj ked uz som myslel, ze uz nedojdem...
No a rano som isiel do toho "slavneho" bazaru mal som stastie sice mali zatvorene ale majitel tam bol, a fuuu co si vypocul odo mna, radsej ani nebudem pisat lebo i policajti nakoniec sa prisli pozriet...
Mozem sa ako som uz pisal s nim sudit, ja na taketo veci nemam cas, ani chut, isiel som do jedneho miestneho servisu nedaleko potom, ze co mi zato auto daju, mozu to kludne rozobrat mne je to jedno uz a povedal ze tak tu tych 1500e, hovoril, mi ze nie som prvy co natom bazari naletel, nachval kupuje auto ten bazar bud havarovane, poskodene niektore suciastky a vymenene za repas, a pod.
Moj hovoril,ze uz mu vela zivota nechybalo, lebo tam je komplet vsekto skoro zle okrem veci co som kupil, este motor sa da dat dokopy, karoseria, ale ze skoro vsetko vymena za nove, preto mi da len taku cenu, inak nasiel na motore nalepku staru ale precital to po nemecky pisane ze rozvody vymena 450 000km, tachac mi ukazuje 155 521km, super stocenie povedal, v pondelok vyriesime papierovacky a moze si s autom robit co chce.
Pytal som sa ho, ze ake auto si mam kupit nove, cca za 10 000e a vydrz aspon nech 5 rokov nejaka bezna udrzba, povedal ze nato pasuje presne hyundai a ma znameho co mi vie vybavit lepsiu cenu. za 10000e komplet full vybava ale len benzinovy motor... ak diesel tak z tych lacnejsich dacia, ale to mi moc nevonia. Ze radsej benzinovy si mam kupit, menej starosti lebo dnesne dieslove motory odidu cca po 200 000km tie lacnejsie.

Takze asi pojdem v pondelok sa pozriet na hyundai i10 motor 1.0 alebo 1.2 benzin maju, spotreba celkom fajn co som pozeral, auto sa mi paci celkom zvonka, vznutra, volant milion tlacitok fuj, celkovo ostatne ok.
Paci sa mi ze 5 rokov zaruka bez obmedzenia kilometrov, super.
0

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa michal312 » 18 Jan 2014, 13:18

Ked ti mozem poradit tak je zbytocne ti kupovat uplne nove auto. Radsej si kup 1,2 alebo 3 rocne mas to lacnejsie kvazi v zaruke a aj pocet km zvykne byt realny. Rozhodne by som hladal u sukromnych majitelov aby bol 1. majitel vtedy mas viacmenej istotu. Odporucam Hyundai,Toyota ale asi zo vsetkeho naj Mazda( ale ta je cenovo niekde inde). A nemal by si mat problemy niekolko rokov. A ked jazdis dlhe trasy tak urcite LPG. A vyhni sa nizkym obsahom tie su dobre na nakupy :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Jan 2014, 13:49

Ememe, na to, že to má najazdené pol mega a ty si s tým šiel bez oleja a dobíjania, tak to je celkom slušný výkon na takú herku. Sa vôbec divím, že si došiel domou.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Jan 2014, 13:56

michal: Tiez expert, vsetci mu tu radime nove, hlavne nech sa URCITE vyhne ojazdenemu, lebo sa zjavne rozumie holy prd do aut - a ty mu navrhnes znova jazdenku ... tudy cesta nevede.
Ak nemas zvysne peniaze (pisal si rekonstrukciu domu?), nie je mi az tak uplne jasne, ako mozes len tak sfleku kupit auto za 3000 a predat ho o dva tyzdne za 1500 ... vraj na sud nemas cas, no velmi dobry pristup. Aspon ze hybes slovenskou ekonomikou ... vela stastia.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Jan 2014, 14:04

michal to asi ani nečítal od začiatku. Preto mu tak radí.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 35

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa ferguson » 18 Jan 2014, 14:14

Takze isiel si do bazaru, povedal si si svoje a aj tak si si nic nepomohol? No aspon ze sa ti ulavilo a penazenke tiez :rolleyes:
0

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa michal312 » 18 Jan 2014, 14:16

Ale cital som len uz nepamätam co sa tam preberalo :-)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok