Auto - výber (benzín? dízel?)

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa BFX » 28 Apr 2014, 22:12

Tymto kocim v tejto teme .. citovane z servisauta.sk
Výber servisu je úplne na vašom rozhodnutí. Zrovnoprávnenie prístupu autorizovaných a nezávislých autoservisov v prístupe k technickým informáciám, školeniam, diagnostike, špecializovanému náradiu pre komplexnú opravu vozidla znamená, že autorizované a nezávislé autoservisy sú na rovnakej štartovacej čiare. Majú tak možnosť opravovať vaše vozidlo počas trvania garancie.

Platnosť záruky je samozrejme podmienená, ako pri každej službe, odborne a riadne prevedenou prácou servisu, ku ktorej má k dispozícii autorizovaný aj nezávislý servis všetky informácie. To znamená, že ak ste pred kúpou nového vozidla so svojím starým jazdili do svojho obľúbeného servisu, môžete v tom pokračovať aj s novým vozidlom. A to aj počas doby trvania záruky výrobcu.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 28 Apr 2014, 22:20

mato3000 napísal: Ja som len zvedavý čo bude s tým autom o rok - dva, ak tu ešte budem a ak on bude občasne prihadzovať svoje skúsenosti.
mame ich asi 8 ks, uz asi 3 - 4 roky. Co ti poviem. Zatial to jazdi, koncernovy motor, naladeny skor na spotrebu, pomsta bola ist v 4 - och cez Sturec, volant ide tazsie s posilovacom ako bez,....
Par detailov a bolo by to auto v pohode. Zial na tych detailoch stoji pohoda pri dennom jazdeni.
0

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 28 Apr 2014, 22:44

celkom zaujimava diskusia o servisoch, aut, este taka otazka napr. mozem s daciou chodit na servis napr. do skoda servisu ? ten je vraj celkom lacny... je autorizovany a asi lepsie ako neznackovy servis.

no preto 450e, lebo mi tam menili ani presne neviem co, nejake tesnenia, hadicky asi, este nieco s rucnou brzdou tam bolo pisane.

inak znamy predava toyotu avensis 2.0D 125 000km cca, rok. 2009, auto fici paradne, predava koli kupe noveho auta, cena velmi priazniva nakolko nema cas zhanat kupujucich, k videniu v BA, ak je zaujem tak cez SS poslem kontakt.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa mato3000 » 28 Apr 2014, 22:48

no prvom servise ti menili tieto veci 8O a ty si to ešte aj platil , pána beka ..... o čom je potom záručný servis ?

asi som z inej planéty, ale toto by si na mňa nik nedovolil
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa BFX » 28 Apr 2014, 23:04

Ememe: treba sa ist do toho servisu opytat. Lebo moze byt, ze robia iba skodovky, pripadne este nejake koncernove znacky.

A na tej servisnej navsteve ta pekne obtiahli, len co je pravda. Ak mozes daj sem odfoteny servisny list, pripadne pokladnicny blok nech sa pobavime ;)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 29 Apr 2014, 00:06

no ja som sa ich pytal, a maju kopec dalsich listov naco sa vztahuje zaruka a ako sa nato vztahuje zaruka, normalna kniha, ze si to mam tam precitat, radsej som skocil na kavu, ako to tam citat. a tu rucnu brzdu som ja dojebal trosku lebo som ju mal zatiahnutu resp. tak len jemne, a nevsimol som si to, normalne klasika servis to bolo okolo 150-180e, zvysok tato rucna bola nieco vyse 200e a zvysok tie nejake tesnenia ci co...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa mato3000 » 29 Apr 2014, 00:19

To akože nemáš signalizáciu zatiahnutej brzdy 8O , tomu neverím, žeby to bolo s Dáciou až také zlé :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Apr 2014, 06:10

Ememe napísal:celkom zaujimava diskusia o servisoch, aut, este taka otazka napr. mozem s daciou chodit na servis napr. do skoda servisu ? ten je vraj celkom lacny... je autorizovany a asi lepsie ako neznackovy servis.
hlavne si vsimni co mas v zarucnych podmienkach. Ak zaruku nepotrebujes, chod do servisu kam chces. Ak ju chces, poriadne si ju precitaj. Pri uznavani zaruky sa hlada kazda zadrapka, ako z nej vyklznut.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Apr 2014, 07:19

Ememe napísal:no preto 450e, lebo mi tam menili ani presne neviem co
... PRESNE ale PRESNE takuto odpoved som cakal :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.


Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 01 Máj 2014, 15:20

JanoP - Stara znama vec.
Tak ako som bol sklamany novymi Fabkami so zastaralymi, vo svojom case asi jedinymi s OHV, ceskymi motormi ( povod v skode 1000MB ), tak sa casom tieto motory ukazali ako najspolahlivejsie a Fabky s nimi najazdia neskutocne km.
0

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 15 Máj 2014, 21:56

vo FR pocas cesty bola neskutocna burka, neskutocne vela vody tolko som asi ani nevidel tak ako keby som bol pod vodou tak silno lialo, no a a v jednej doline, sa voda udrzala na ceste vyse metra, auta tam pomaly prechadzali, zdalo sa mi to naozaj dost, vsak skoro na kapotu auta siahala voda, chcel som sa otocit radsej ale neslo to, ale kazde auto preslo predomnou tak som to riskol, aj som presiel ale po par sekundach mi zacala blbnut elektrika na aute, a polovica poistiek sa vypalila hned, tak som kupil nove, a niektore vydrzali a niektore zase odisli, takze mi nejde dost veci, ako stahovanie okien, a ked brzdim tak zasvietia aj cuvacie svetla vzadu, multimedialny system mi nejde ani zapnut, predne stierace idu len v jednom rezime. a blika mi sem tam predne lave svetlo.

uz som na slovensku, tak to zajtra zoberiem do servisu, boha zase budem platit neviem kolko stoviek...

predomnou vsak preslo tu vodu tolko aut, a snad taketo problemy nemaju, teda tazko to zistit, ale predpokladam, ze audi by to vydrzalo, predomnou tu vodu preslo jak nic 4x4 quatro, suvcka absolutne ako nic, cize tieto auta maju vyznam aj v meste.
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa pawlo » 15 Máj 2014, 22:08

Ako niekto môže zamestnať takéhoto človeka. Nechápem.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa BFX » 15 Máj 2014, 22:59

presne o tom to je , kupis lacne auto a chodis po servisoch , kupis drahsie a jazdis s usmevom :)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Máj 2014, 23:15

Ememe, poriadna elektroinštalácia, izolácia .... dačo stojí. Prečo si myslíš, že autá čo sa tvária ako dospelé a stoja 10- 12000E budú ozaj dospelé ?

Vidíš nepočúval si rady a zase máš smolu. Teda toto neni smola, ale opeť tvoja blbosť . Proste len musíš pochopiť že za tú cenu nemáš plnohodnotné auto a teda sa k nemu musíš aj tak správať.
0

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 18 Máj 2014, 00:11

auto je v servise v stredu by malo byt hotove, zaruka sa samozrejme na toto nevztahuje, nieco mi vsak vedia uznat, uz ma v tom servise casto vidia, takze mi nejaku zlavu aj daju...

pravdepodobne potom to auto predam, lebo nabuduce pri mojom stasti zase nieco ine sa dos*re

V priebehu tohto mesiaca bude hotovy aj moj stary peugeot, teda stary on bude uplne takmer novy, teda ked ho zoberiem, cena povie ked tak im to tam necham, co naposledy videl, tak karoseria je komplet zreparovana, farbu a celkovu upravu karoserie zobrali do kie.
Kazdu jednu suciastku ak uz sa neda zreparovat ide nova, som zvedavy, bude tam nove toho dost, a i novinky co mi nechcel prezradit, no som zvedavy...

teraz vsak ani jedno auto nemam, a takze som si mohol zobrat dovolenku aspon bude fajn pocasie dufam, buduci tyzden doma.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Máj 2014, 07:21

mato3000 napísal:Ememe, poriadna elektroinštalácia, izolácia .... dačo stojí. Prečo si myslíš, že autá čo sa tvária ako dospelé a stoja 10- 12000E budú ozaj dospelé ?

Vidíš nepočúval si rady a zase máš smolu. Teda toto neni smola, ale opeť tvoja blbosť . Proste len musíš pochopiť že za tú cenu nemáš plnohodnotné auto a teda sa k nemu musíš aj tak správať.
Maťo: s osobným autom ísť cez metrovú vodu? Ani ruský buldozer by som mu nedal do ruky.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Máj 2014, 07:56

Milos: udaj "metrova voda" ber s rezervou. Bezny sedan od Audi ma v metri vysky polozeny volant (odhadom), tym padom filter ma kdesi na 50-70cm vysky. A vies, co sa stane, ked sa motor miesto nadychnutia napije ... :) By pokapali vsetci doradu.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ond3x » 18 Máj 2014, 08:38

....vsak skoro na kapotu auta siahala voda
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Máj 2014, 10:43

Ja som to aj obrazne poňal. Len ma zarazilo, že sa pánko neobrátil za každú cenu a nešiel inou cestou. No ale ako som písal. Každému, čo jeho je.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok