Auto - výber (benzín? dízel?)

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 28 Máj 2014, 20:57

pred par desiatkami stran sa niekto pytal, na typ peugetota, je to konkretne:

Peugeot 309 1.9GLD, asi najlepsi diesel, co tu citam, tak nic z toho to asi nema, preto drzi pokope aj so stovkami tisic km... keby ho nedam na komplet rekonstrukciu tak stacilo tam opravit nieco s prednou napravou bolo, ale tak chcel som to komplexne, a teraz vaham no vsak uvudim ked bude hotove uplne, ci ho zoberem, uz len z dovodu ze o dalsich 10 a viac rokov bude mat asi aj dvojnasobnu cenu ako veteran...

audina 1.9 TDI spolahlivo toci, ziadny problem, este pred kupou ho zoberem aj ja do servisu audi, nech mi to pozru, ked aj tato strana povie ze v pohode, tak urcite beriem, daciu takmer isto potom predam, a peugeot uvidim podla toho ako mi to spravia...

+ skuter kupim novy, predsa cca 2-3000e nic vykonne len na naozaj take okolo mna doma do 50km max.

+ potom niektore auto bude musiet mat tahac na prives a este prives novy potrebujem kupit nic velke, taka klasika co ma hlbsie dno pripadne mozno mala dodavka, ale asi zbytocne skor staci ten prives.

a tim by som ak vsetko pojde takto dalej moj automoto maniu uzavrel, s tim ze najblizsiu dobu potrebujem investovat aj inde uz ako len do aut...
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 35

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa ferguson » 28 Máj 2014, 21:53

o dalsich 10 a viac rokov bude mat asi aj dvojnasobnu cenu ako veteran...
Nebude. Ver mi - nebude.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Máj 2014, 06:47

Emene
tak posledny pokus - ako vidis, Dacia sa neosvedcila na co som ta upozornoval!! Kolko ze budes jej predajom v strate? 2000, 3000 €
A prepac len preto, ze nepocuvas, napriek vyzve aby sme ti poradili.
Audi A3 NIE JE PRE TVOJE POTREBY!!!! Mozna ze si z nej teraz uneseny jednak v porovnani s daciou, ci P309.
Z toho co pises, potrebujes vacsie auto!!
Ak uz ides do jazdeniek, jednoznacne pre teba Oktavia v TDi rada II a ked mas servisaka znameho radsej si pockaj a nejaka dobra sa najde.

Maly postreh z jazdy Daciou: hore som pisal, ze okrem inych neduhov ide tazko riadenie. Tak som pocas jazdy vypol motor a siel bez posilovaca -> volant siel LAHSIE.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Máj 2014, 07:01

Ememe napísal:s tim ze najblizsiu dobu potrebujem investovat aj inde uz ako len do aut...
... do motoriek? :D
xmilos: Nespravne.

K pazoutu: 3800 evri za tu staru chobotinu, s prepacenim? Ani keby tam dali revolucny atomovy motor a podvozok z kombinacie titan/platina/karbon, nema to hodnotu 3800 eur. Niekto ta chce osrat, ale ty si zvyknuty.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Wili » 29 Máj 2014, 08:18

ked uz na predoslej strane riesite tu nebezpecnost cez dedinu a je tu taka auto debata.. tak len taka OT otazka, kto siel najrychlejsie cez dedinu ? :roll: ake mate zazitky ? :D

(tato otazka v ziadnom pripade nema navadzat k vykonaniu priestupku a porusovaniu cestnych pravidiel, skor ide len o historicke zazitky/situacie) :axe:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Máj 2014, 08:32

wili: cez dediny chodim max. podla gps 54km/h - nie som blazon, nie raz sa mi stalo, ze niekto prebehoval cez cestu tesne za zakrutou. to nie je o machrovani, ale nerad by som do konca zivota mal nocne mory.
na dialnici a mimo mesta na rovnych cestach trocha prikurim - dialnica podla gps-ka cez 170 (tacho 190 - 4 dospeli v trojdverovom aute), mimo mesta priemer okolo 100-110km/h.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Wili » 29 Máj 2014, 08:44

To je jasne ze nemyslim poobede ked je vela ludi v meste/dedine. Schvalne to pisem zazitok / historku... ked sa niekto niekam ponahla v noci a podobne. Nemusis ist priamo cez hlavny tah dediny, tam to je jasne ze ak su prechody zakruty tak vela ist nemozes.. a je jasne ze treba predvidat. Ale ak sa napr. ponahlas, pecies po ceste 1. triedy a vpalis do dediny velkou rychlostou a az neskor si to uvedomis...mam na mysli nieco take.

Ked uz ta dedina, mne sa raz stalo ze som siel s kamaratmi neskoro vecer domov, a uprostred cesty bol podval, co sa pouziva pod kolajnice... neviem ci si niekto robil srandu alebo ci to vypadlo nejakemu kamionu z korby 8O


Ak sa toto OT zvrtne k tomu ze je niekto nenormalny lebo ide rychlo a podobne to nechcem.. kazdy ma svoje dovody.
0

rolt
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30 Aug 2008, 00:00

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa rolt » 29 Máj 2014, 09:23

xmilos napísal: Maly postreh z jazdy Daciou: hore som pisal, ze okrem inych neduhov ide tazko riadenie. Tak som pocas jazdy vypol motor a siel bez posilovaca -> volant siel LAHSIE.
ZASA ZLE
NESPRAVNE
ZLA ODPOVED
TAK POSLEDNY POKUS :mrgreen:
Povedz mi,alebo si rychlo nastuduj z internetu, lebo si to este ani nazivo nevidel, ako funguje posilovac? :finga:


Soferoval si jednu daciu ani neviem aku, s mozno vadnucim posilovacom, teda u teba stazovacom, alebo zlym, alebo ho tak chcel majitel a kupa dacie- nespravne.
Starsie systemy posilovacov mali cerpadla prevazne hnane remenom od alternatora. Dnesne naopak elektricke. To znamena, ze su aktivne aj po vypnuti matora idu na baterku. Okrem toho sa posilovace daju nastavovat na tuhost riadenia. Okrem toho niektore pri rychlejsej jazde kvoli bezpecnosti zacnu tuhnut, a naopak pocas malej rychlosti sa ucinok zvyrazni. Niektore automobilky maju svoju zakladnu hodnotu tuhosti riadenia. Niektore otocis prstom a ani nevies, ze ho o nieco zapieras, u inych musis pouzit celu ruku.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Máj 2014, 14:39

Dalsi teoretik.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Máj 2014, 14:48

rolt napísal:To znamena, ze su aktivne aj po vypnuti matora idu na baterku. Okrem toho sa posilovace daju nastavovat na tuhost riadenia. Okrem toho niektore pri rychlejsej jazde kvoli bezpecnosti zacnu tuhnut, a naopak pocas malej rychlosti sa ucinok zvyrazni.
Teoreticky áno, prakticky:
-Máš pravdu, niektoré modely majú "reguláciu tuhosti", kedy pri vyšších rýchlostiach ide riadenie tuhšie, ale nie všetky, asi len "lepšie" modely.
-Čerpadlo sa vypína zväčša zarovno motorom. Hasneš motor, odstavíš čerpadlo. V prevádzke ostáva po odstavení motora už len odstredivka filtra (ak to motor má), prípadne iné elementy - čerpadlo na močovinu pri eurosračkových motoroch a pod.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

rolt
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30 Aug 2008, 00:00

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa rolt » 29 Máj 2014, 16:16

xmilos napísal:Dalsi teoretik.
Ale ved teoretik a rypac do inych si tu ty. Sak povedz ake auto mas, co si v zivote realne na nejakej masine sprvil. To nie len podcenovat inych tvojimi nablblymi recami zle, nespravne, posledny pokus, nerozumies tomu atd. Ja tebe som povedal, ze si teoretik pri pionieroch. Na tom vidim, ze co tebe robia a povie niekto tym urazas inych.To mas moto po fotrovy? Ved u teba je problem nastavit prastare zapalovanie na pincloch. Tolko teorie a obrazkov a pouciek z internetu som este nevidel. Ved ty si ma ani nepochopil, co vsetci ano o tom startovani na baterku. Vies preco? Lebo to si sa na intrnete nedocital preto. Proste ti to mysli zle a opozdene. Pritom sa sem tam nieco opytas otca. Najlepsie bolo, ze ti dam fotku zapalovania a s plno inymi vecami konkretne z tejto motorky a ty mi stale tvrdis, ze som ju este ani nevidel. Mam sa ozvat ked ju uvidim... :finga: sak ber lieky ako ti ich predpisali.

Drak el. cerpadlo riadenia ostava tak isto v prevadzke, keby sa nieco vysralo az ti zrazu nestuhne volant.
Ano pripadne ine elementy. napr. cerpadlo oleja pri niektporych naftakoch. Pripadne vsetko aj nabite kondenzatory pripravene na start, ked mas funkciu start stop. Ale to ty urcite vies, si macher cez dizlaky.
Regulaciu tuhosti nemaju len lepsie modely aj stare mechanicke.
A nie teoreticky drako ale aj prakticky. Tam su tieto 2 veci zajedno.
Zas budu vase adresy behat po patricnych strankach.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa mato3000 » 29 Máj 2014, 16:30

xmilos, pevné nervy a teším sa ... :D
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ond3x » 29 Máj 2014, 18:29

Wili napísal:ked uz na predoslej strane riesite tu nebezpecnost cez dedinu a je tu taka auto debata.. tak len taka OT otazka, kto siel najrychlejsie cez dedinu ? :roll: ake mate zazitky ? :D

(tato otazka v ziadnom pripade nema navadzat k vykonaniu priestupku a porusovaniu cestnych pravidiel, skor ide len o historicke zazitky/situacie) :axe:
Byly tam 3 cifry a jedničkou to nezačínalo :D Blbci si dali na dlouhé rovince radar aby si to každý ještě změřil :lol: Bylo to večer a první jsem si to projel jestli tam nikdo není :wink: Jinak normálně lehce přes 50
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 30 Máj 2014, 12:15

rolt
oki, beriem vyzvu a sam som zvedavy na vysledok.
Napis teda, kedy ma riadenie s posilovacom ist lahsie, kedy najviac "pomaha" vodicovi pri boji s volantom. A daj aj konkretne rychlosti.
Co sa tyka Pioniera - prepac patris do kategorie mechanikov vdaka ktorym vzniklo slovne spojenie "bych mu nasral do ruk a tyzden nepustil k vode."

Takze skratim to
za svojim postrehom si stojim a snad niekomu pomoze - preto som ho sem daval ( skoda ze uz nie ememe - ovi). Auto som bral ako nove z predajne a schvalne si vsimal veskeru funcknost, pretoze na prvy okuk nevypadalo zle. Zial uz ako NOVEMU slo tazko riadenie + dalsie detaily, ktore som niekde pisal. Pokus ktory som urobil bolo na aute s cca 40kkm pri rychlosti cca 30km/h ( nepotrebujem sa zabit ), vypnutim motora, elektriky ( ak by sa nahodou objavil elektricky posilovac ).

Zmena:
rolt s tebou koncim, bud taky laskavy prestan reagovat na moje prispevky.

A prijimam info od kohokolvek, koho som urazil nech sa mu ospravedlnim.
0

Používateľov profilový obrázok
Paull25
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 361
Dátum registrácie: 13 Okt 2011, 16:13
Bydlisko: Brno / Jeseník
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Paull25 » 30 Máj 2014, 13:13

Drakoush: místo toho jak se furt honíš za kurvítkama a spotřebou, mě napiš kdes viděl že např TDI nekouří (kolem r2005) jinak kolik měls aut že to tak dokážeš srovnávat smím li se zeptat?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Máj 2014, 13:41

Prečo staré haraburdy z 2005?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 30 Máj 2014, 13:46

Diessel s funkčným DPF takmer necmudi, poznať to svetlym vyfukom.
0
Naposledy upravil/-a xmilos v 30 Máj 2014, 14:19, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Máj 2014, 14:16

To tu žiaľ nikto neuverí.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa xmilos » 30 Máj 2014, 14:23

Pred časom som niekde čítal porovnania emisii a ddiessel bol jednoznačne "cistejsi". Najväčší pruser boli mikro castice, ktore pomohli vzniku nešťastného DPF filtra a pruserom s jeho prevádzkou.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Wili » 30 Máj 2014, 14:30

neviem co za vydrete diesle to mate alebo co za raciol do toho tankujete, ale ked mas normalny moderny diesel s priamim vstrekovanim, so vsetkymi filtrami atd. a o motor sa adekvatne staras, pred vypnutim vychladis turbo, tak necmudi absolutne vobec a da sa povedat ze je aj celkom ekologicky s dobrymi emisiami.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok