Casovy spinac na autoradio

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

tio289
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 07 Okt 2011, 17:16
Bydlisko: Praha

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa tio289 » 25 Jún 2015, 01:09

Caute vsetci, nejak ste sa tu rozpisali, ale ziadny konkretny navrh/schema :(

Autoradio je zapojene dobre, predtym som ho mal zle a po zapnuti nebootovalo vobec, musel som ho rucne zapnut. Potom som prehodil kable a uz sa to chova uplne normalne ako kazde ine radio. Jediny rozdiel je v tom androide, ktory musi bootovat. Radio je v standby rezime, cize si drzi pamat tuner, hodiny ale android sa vypne a musi zakazdym znovu nabootovat.

Jedna sa o toto radio: http://www.icar-tech.de/shop/index.php? ... uct_id=535

Btw, od nemcov som cakal viac, je to celkom pomale a nedotiahnute, vyroba hw aj sw je v cine.

Auto mam hondu cr-z, spotrebice pri startovani nevypina, neni treba, startuje to elektromotor pomocou baterii co su v kufri.

Ked som mal radio zapojene doma na stole na stalo, tak sa celkom hrialo, odber som nemeral ale urcite by som ho nenechaval zapnute, myslim ze by mi to baterku(y) vybilo.

Uvital by som teda konstruktivne navrhy ako to urobit. Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: West Slovakia, BA
Vek: 47

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa Raptor181 » 25 Jún 2015, 21:55

Odber to ma max 15A. Nechcem brat iluzie, ale nic take ako len standby bez bootovania androidu nepojde. Ma to klasiku iso konektor a hotovo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
0
MOTORPOWER
Autoelektrika, autoalarmy, oživenie umrtvených RJ, opravy tacho,deaktivacia immo, airbag, autodiagnostika, odkódovanie a oprava autorádií, kódovanie autokľúčov.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa TomasNM » 25 Jún 2015, 22:15

Raptor,
pochopil si zadanie?
Autor chce jasnu vec: Podrzat klucikove napatie na dobu X minut dlhsiu po vybrati kluca,aby sa to do standby za tu dobu nehodilo.
Myslis,ze ked to je klasika ISO konektor,tak mi niekto nedovoli precvaknut jeden kablik a napojit to inde?

Tio,
kasli na to,chod do nalacnejsieho Arduina Nano+1ks rele+NPN+dioda+rezistor a mas to.
Mozem Ti hodit aj sketch takeho prdu.
Naklady max 5E,ak by si mal vsetko kupovat tak max.10E(bastlici veci na to doma najdu v suflikoch).
Naozaj,analogove riesenie nieje vhodne do autopodmienok,uP to spravi bez problemu.
Toto zadanie je velmi jednoduche na riesenie(myslene s uP a teoreticky aj analogovo).
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Jún 2015, 22:36

TomasNM: arduino by som tam urcite nedaval, mysli na to, ake podmienky su v aute. Ak, tak jedine attiny pre priemysel (-50 az 120 st. C), k tomu auto rele. Pre minimalizovanie spotreby by bolo attiny napajane az za rele. Teda po uplynuti casu sa odpoji aj ten samotny oneskorovaci obvod.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa TomasNM » 25 Jún 2015, 22:57

Myslim na tie podmienky,v ktorych by to pracovalo a aj myslim na teplotu a vlhkost.
Ty myslis,ze by to bezna AtMega nezvladla?
Vlhkost nieje az taky problem,staci vodotesna krabicka a trocha silica gelu v sacku a je to OK.
Teplotu uz moc neustrazime,ale myslim,ze by to mohlo zvladnut.
Je to jednoduche a lacne riesenie.
Za tu cenu by som to riskol.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Jún 2015, 23:45

no zase, ked tak pozeram na atmel stranke, tak 328 ma prevadzkovy rozsah -40°C az 85°C tak to by mohlo byt v pohode. Myslel som, ze to je ako bezne IO.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16 Aug 2007, 00:00
Bydlisko: West Slovakia, BA
Vek: 47

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa Raptor181 » 29 Jún 2015, 09:19

TomasNM:

V pohode, ale skus si predstavit ze budes jazdit po meste s cca 10 zastavkami. Na kazdej ti bude auto stat 15-30min.
Majitel zamkne auto a ked tam ma alarm, tak mu bude vyhlasovat poplach snimac odberu prudu. Druha vec je ako to pomoze baterke.
Chapem, po nastartovani sa bateria cez alternator dobija. A co tak skusit pozriet sa na schemu auta ci niekde nie je +12V aj po vypnuti kluca este nejaku dobu?

V zadani nebolo presne urcene casove obdobie ako dlho potrebuje mat zapnute radio, ako dlho trvaju prestavky medzi jednou a druhou cestou. Predpokladam ze to nie je rovnaky cas.
Co tam potom das? Potenciometer aby si nastavoval dlzku zopnuteho rele?

Robim do aut uz dost dlho, ale toto sa mi zda trosku zbytocne komplikovanie.. Ale len moj nazor. :thanks:
0
MOTORPOWER
Autoelektrika, autoalarmy, oživenie umrtvených RJ, opravy tacho,deaktivacia immo, airbag, autodiagnostika, odkódovanie a oprava autorádií, kódovanie autokľúčov.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Jún 2015, 09:50

A môj názor je ten, aby to rádio letelo kade ľahšie ... Alebo si na to jednoducho zvyknúť.

Viem, že poniektoré BSI ostávali nejakú polhodinu pod šťavou, hlavne VW koncern :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 532
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa dudoo » 29 Jún 2015, 10:33

No tak to je Future toho rádia, po zapnutí kľuča mu trvá 38 sekúnd než naštartuje. :crying:
https://youtu.be/my5TJ0qYx8Q?t=29m23s
0

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa guglielmo » 29 Jún 2015, 11:14

Je to trochu mimo témy, ale vysvetlí mi niekto, na čo je vôbec dobré hentaké rádio? Rád by som mal jasno...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Jún 2015, 11:36

guglielmo: je to take vsetko v jednom, mas v tom radio, mp3 prehravac, prehravac videi, GPS navigaciu, bluetooth handsfree a kopec dalsich veci. Moj nazor je, ze je to pre tych, ktori robia dlhe trasy, a nechcu mat milion drobnych zariadeni, ale radsej jedno, kde je vsetko. nemusis navi lepit na sklo, a ked stojis v zapche, tak si pustis film :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa guglielmo » 29 Jún 2015, 11:52

Zaujíma ma to preto, lebo okrem obrazu to všetko vie aj moje 1din-ové rádio slušnej značky, bez toho, aby sa bútovalo ako W8 na 286ke...
0

Bizo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25 Máj 2015, 18:35
Bydlisko: Nitra
Vek: 39

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa Bizo » 29 Jún 2015, 11:55

´´tiež mimo´´ Je to dobrá vec ako vraví ten čo pocitujelásku predstav si že ideš niekam na dovolenku s deckami zapneš im rozprávku a máš pokoj a môžeš sa venovať doprave prípadne si zapneš navigáciu a máš istotu.Otázne je umiestnenie displaya keď som ešte jazdil dopravu tak v zahraničí bolo zakázané mať pustenú obrazovku pokiaľ šofér mal výhlad na obrazovku musela byť umiestnená za sedadlom vodiča jednalo sa o bus Bova ale na slovensku to bolo v pohode. Ale čo sa týka osobných vozidiel asi sa to akceptuje už len kôli navi.
0

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Casovy spinac na autoradio

Príspevok od používateľa guglielmo » 29 Jún 2015, 12:52

v pohode :) , celkom si to viem predstaviť, tú cestu na dovolenku, za 26 rokov, čo som ženatý ich pár bolo, ale nejak nebola potreba mať vysvietený displej v zornom poli vodiča, čo ťahá oči...

K veci, aj keď bude mať VW (30 minút), alebo niektoré Fiaty (60 minút), čo vedia držať šťavu na rádiu, tak pri štartovaní dôjde k odpojeniu napájania aj tak a padne to. Na toto fakt len nejaký mcu, čo zabezpečí zopnutie a vypnutie šťavy priamo od baterie, alebo z miesta, kde je trvalo šťava dostupná aj pri manipulácii so štartérom.
ono to prerušenie napájania pri štarte je u všetkých 7mich áut (rôzne značky a rok výroby), čo sú doma.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok