Akú autokameru?

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa balu » 16 Jan 2023, 00:10

Mám ve čtyřech autech MIO MiVue C330 a zatím maximální spokojenost. U nejstarší kamery jsem po 4 letech měnil baterku. Stává se u nich, že v případě, že vypnu klíček (a s ním napájení kamery) a během pár vteřin znova zapnu zapalování, tak občas GPS modul nenaběhne (na displeji místo rychlosti zůstane "--"). Ale opravdu jen v těchto případěch. Kameru vytahnu ze zapalovače, počkám, až se vypne a zapnu znova.

Trochu zmatené je hlášení radarů, protože kamera neví, po které komunikaci se pohybuješ - má jenom GPS polohu auta a rychlostních kamer - tak hlásí i třeba kameru, která je na silnici na mostě a ty jedeš pod ním po jiné komunikaci. Umí jedním tlačítkem i ukládat polohu radaru, ktrerý třeba v databázi není. U modelu C588T tvrdí, že mají vylepšené radary a že prý dokonce hlásí a počítá průměrnou rychlost u úsekového měření (jako to dělá třeba navigace TomTom).

Velice slušný obraz i v noci (mimo jiné i díky skleněné optice), na 32GB kartě cca 5,5 hodiny záznamu. Nastavení souborů 3-5-10 minut, automatické uzamčení záznamu při nehodě. To ještě sice vyzkoušené nemám, ale stává se, že cinkne a uzamkne záznam při přejetí nějakého hrbolu nebo výmolu. Aktuálně nahrávaný záznam se dá zamknout jedním tlačítkem i za jízdy.

Tento model se už sice neprodává, ale pokud bych dneska kupoval kameru, tak bych šel do C570 nebo ještě lépe do C588T Dual. Za mně není proč se Mio MiVue kamer bát.

Kameru z číny jsem měl taky a ta měla trvanlivost cca 3/4 roku. Nehledě k tomu, že díky plastové čočce měla v létě rozostřený obraz, když jsem přišel do auta zaparkovaného na sluníčku. Jak kamera chladla, tak se obraz postupně zaostřoval. To trvalo cca 10 minut.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa misocko » 16 Jan 2023, 21:49

balu, vedel by si pls niekde dat hoci len kratucke videjka pri roznych svetelných podmienkach?
Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa balu » 17 Jan 2023, 19:37

Pár záznamů z kamery Mio MiVue C330 v různých světelných podmínkách jsem nahrál sem.
1
Obrázok 1

miokamery
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 10:31

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa miokamery » 20 Jan 2023, 10:42

Dobrý den,

samozřejmě děkujeme za pozitivní zkušenost s autokamerou MIO, která byla dlouhou dobu prodejní stálicí.
Dneska - jak sám už píšete, máme novější a co do videí ostřejší a jasnější záznamy v nových kamerách, které v podstatě jsou za stejnou cenu.
Vámi zmiňovanou Mio MiVue C570 ale nahradil nový model MiVue C580, kvalitativně stejný, ale navíc má 60 snímků za sekundu, ale hlavně pro noční vidění i HDR režim natáčení, a zcela nové funkce, jako je upozornění nejen na radary, ale i na úsekové měření - v celé délce úseku. Takže kdykoliv během úseku víte, zda jedete rychleji, pomaleji akolik sekund zbývá do konce. A nemůžu ani zapomenout nový parking režim s pasivním napájením.
Model MiVue C570 byl hodně oblíbený, hodně nezávislých testerů si ho pochvalovalo a je toho plný youtube, nový model je o tyto funkce ještě lepší.
MiVue C588T samozřejmě je dost podobný, nicméně nemá vnitřní baterii (tudíž ani pasivní parking režim, "jen" aktivní), ale má superkondenzátor. Mrkněte na náš youtube, tam to dobře vysvětluje herec Václav Vydra.
Co se týče GPS - dneska už je to opět přesnější a v kombinaci s dalšími technologiemi, čili věřím, že i toto by vám více vyhovovalo.
Díky a neváhejte se zeptat :-)
balu napísal:
16 Jan 2023, 00:10
Mám ve čtyřech autech MIO MiVue C330 a zatím maximální spokojenost. U nejstarší kamery jsem po 4 letech měnil baterku. Stává se u nich, že v případě, že vypnu klíček (a s ním napájení kamery) a během pár vteřin znova zapnu zapalování, tak občas GPS modul nenaběhne (na displeji místo rychlosti zůstane "--"). Ale opravdu jen v těchto případěch. Kameru vytahnu ze zapalovače, počkám, až se vypne a zapnu znova.

Trochu zmatené je hlášení radarů, protože kamera neví, po které komunikaci se pohybuješ - má jenom GPS polohu auta a rychlostních kamer - tak hlásí i třeba kameru, která je na silnici na mostě a ty jedeš pod ním po jiné komunikaci. Umí jedním tlačítkem i ukládat polohu radaru, ktrerý třeba v databázi není. U modelu C588T tvrdí, že mají vylepšené radary a že prý dokonce hlásí a počítá průměrnou rychlost u úsekového měření (jako to dělá třeba navigace TomTom).

Velice slušný obraz i v noci (mimo jiné i díky skleněné optice), na 32GB kartě cca 5,5 hodiny záznamu. Nastavení souborů 3-5-10 minut, automatické uzamčení záznamu při nehodě. To ještě sice vyzkoušené nemám, ale stává se, že cinkne a uzamkne záznam při přejetí nějakého hrbolu nebo výmolu. Aktuálně nahrávaný záznam se dá zamknout jedním tlačítkem i za jízdy.

Tento model se už sice neprodává, ale pokud bych dneska kupoval kameru, tak bych šel do C570 nebo ještě lépe do C588T Dual. Za mně není proč se Mio MiVue kamer bát.

Kameru z číny jsem měl taky a ta měla trvanlivost cca 3/4 roku. Nehledě k tomu, že díky plastové čočce měla v létě rozostřený obraz, když jsem přišel do auta zaparkovaného na sluníčku. Jak kamera chladla, tak se obraz postupně zaostřoval. To trvalo cca 10 minut.
0

miokamery
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 10:31

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa miokamery » 20 Jan 2023, 10:44

Dobrý den,

jak jsme už odpovídali kolegovi - model MiVue C330 byl dobrý, ale už je starší. Pokud chcete za stejnou cenu o jednu či dvě generace lepší a zároveň značkovou-spolehlivou autokameru, spíš se tedy mrkněte po MiVue C570, nebo MiVue 818 (několikrát oceněna, Computerworld, vítěz testu Computer a další), případně pak TOP model s reálným 4K natáčením (rozhodně tedy ne fixlovaným 4K, jak to je u konkurence) a s řadou moderních funkcí pro řidiče.
misocko napísal:
16 Jan 2023, 21:49
balu, vedel by si pls niekde dat hoci len kratucke videjka pri roznych svetelných podmienkach?
Ďakujem
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok