Elektronika štvorkolky

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa clim-ber » 18 Júl 2015, 11:52

daj sem foto ako presne vyzera ta "znicena" sviecka. ak ma spravnu tepelnu charakteristiku ako predpisany typ tak mas len zle zoradeny karburator. prilis chudobna zmes = extremne vysoka teplota horenia aj spalin, daleko za beznu prevazdkovu teplotu. urcite mas aj cervene vyfukove zvody( pekne vidiet, ze potme svietia ). so skrutkami nastavenia zmesy sa treba pohrat tak, aby to malo cisty volnobeh a musi to ist zivo za plynom. vseobecny postup je zatiahnut stavaciu skrutku nadoraz, povolit dve otacky, natocit to. potom dorazom volnobehu nastavit co najnizsie otacky, ktore to este vydrzi bez zhasnutia a znovu skrutkou mixu skusit na oba smery co najviac zvysit otacky. ked najdes stabilnu polohu, tak znovu dorazom volnobehu hladat najnizsie udrzatelne otacky. a takto dookola kym to nebude dobre na posluch. no a povedal by som, ze tam uz bude dobre nataveny aj piest...
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa Roy820 » 20 Júl 2015, 20:59

No to som si aj ja myslel ale na karburátory sa nič nemenilo... sviečka "zničená" je asi tak že odpor živej elektródy z jednej strandy na druhú mám stále asi 4KR kdežto nová mala 0R a nieje to tým že je zašpinená lebo som ju očistil do čistučka a aj tak to ukazuje 4KR.
Stavacia skrutka je a aj bola na doraz -ani nešla povoliť a volnobeh je nastavený ide pekne na malých otáčkach a nezdochíňa no po čase začne vynechávať motor a vtedy už je sviečka v nebi... No ale už sa stali nejaké zmeny, prehodil som karburátor - už nastavený a išlo to v pohodičke, hodinu som ju zabehával a v pohode malé otáčky držala a na plný plyn išla pekne, ani raz nevynechala... ale potom začala robiť to že keĎ som šiel tak na malých otáčkach motor vynechával- buď to neodpálila sviečka alebo nebol benzín ale keĎ sa rozbehla tak na plný plyn šla ako predtým ani raz nevynechala lne asi po minute z ničoho nič vypla, akoby som ja vypol motor a zostala stáť- pritom som videl ako hadičkou prúdi benzín do karburátoru a zhruba po 5 sekundách prestal dotekať, vtedy som ju potlačil a znovu na malých otáčkach vynechávala a na velkých išla asi minutu kým zase zdochla a dookola... z toho som už fakt magor, na malých otáčkach sa tvári akoby sviečka nehádzala správne no na velkých hádže a počuť že nevynecháva..... No po čase z ničoho nič skape a to už by som pvoedal že ako keby išla na karburátor do ktorého nedoteká palivo a keĎ sa minei obsah karburátora tak vysadí...
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4346
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa misocko » 20 Júl 2015, 21:11

nechce sa mi to cele citat , ale ak je to dvojtakt , tak sviecky ti odpaluje priliz priechodny vyfuk (odstraneny tlmic ?). osobna skusenost na starej 350tke, bez vyfukov boli sviecky po cca hodinke (mozno menej) mrtve a uz islo nastartovat len pri studenom motore, teply chcipol
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa Roy820 » 20 Júl 2015, 21:20

Nie nie, motor je štvortakt, na koncoch má dva tlmiče a jeden sa síce odtrhol no to až potom... a aj tak som tam trubku z polovice upchal -ako keby tam tlmič bol no stále je to to isté...
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
DAN545
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 10 Feb 2013, 18:48
Bydlisko: BJ

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa DAN545 » 20 Júl 2015, 21:44

Neišiel by som na karburátor skôr si myslím že to bude robiť zapaľovacia cievka alebo CDI podobný problém som riešil na jednej činskej 250 vymenil som CDI a isla bez problémov
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa Roy820 » 20 Júl 2015, 21:56

Noo lenže problém je že mám aj CDIz inej štvorkolky ale to už nefunguje.. a cievku mi radil aj kamoš, skúsim tam dať druhú... Nedalo by sa nejako homemade nahradiť to CDI ? nechcem to kupovať kým neviem či v tom je chyba...
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
enzo0303
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: skoro Prešov
Vek: 27

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa enzo0303 » 20 Júl 2015, 22:08

Da sa to spravit aj homemade. Tu to je celkom dobre vysvetlene

http://archive.siliconchip.com.au/cms/A ... ticle.html
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Elektronika štvorkolky

Príspevok od používateľa Roy820 » 23 Júl 2015, 13:34

hmm, skúšal som len mi to nejak nechce ísť, no asi kúpim nové... Dnes som tam dal cievku z babetty- maju rovnake parametre a nechal som staré CDI a motor pekne ide na malích otáčkach, a keĎ vytiahnem sviečku tak jasne vydieť silnú iskru ako preskočí, kdežto s tou starou tam bola len taká maličká skoro neviditelná...
No aj tak asi pre istotu kúpim ešte nové CDIčko aj sviečku nech mám istotu :D
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Napísať odpoveď