Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Sep 2017, 13:29

Nie že nedotiahnuť, ja som to račňou dotiahol kolko mi šlo, svojou váhou... netrklo ma že motor ide opačne, keby viem tak to rovno trhákom riadne pretiahnem.... :confused:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa xmilos » 28 Sep 2017, 13:32

ked si uz vyskusal vsetky moznosti ( napocuval sa cudzich rad), je na case zobrat do ruk prirucku.

Najdes aj na net-e a urco su tam aj dotahovacie momenty pre dolezite sroby.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4343
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa misocko » 28 Sep 2017, 15:38

Maek43 napísal:Nie že nedotiahnuť, ja som to račňou dotiahol kolko mi šlo, svojou váhou... netrklo ma že motor ide opačne, keby viem tak to rovno trhákom riadne pretiahnem.... :confused:
to mi chces povedat ze nejaky idiot navrhol kuzelovy spoj zaisteny maticou (bez dalsieho zaistenia proti potoceniu (pero, drazkovanie...)), pricom beznou prevadzkou sa to otaca tak ze sa to snazi povolit maticu ? Kam to speje....
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Sep 2017, 20:33

Presne tak, ja som sa tiež divil, nieje to ani kužel.... je to proste rovný hriadel... na ňom je koliesko na reťaz k olejovému čerpadlu a na tom je remenica... tým že dotiahneš šrôb remenice sa pritlačí aj koliesko olejového čerpadla, lenže ten šrôb sa normálnym točením povoluje a nieje ani nijak zaistený nejakou závlačkou aby sa neotáčal...Ja som preto prvý krát čakal že tam je aspoŇ opačný závit, preto som ho aj nevedel povoliť lebo bol brutálne silno zatiahnutý.... no keď ho tak isto nedotiahneš tak sa sám povolí.... nechápem prečo... A najhoršie je že pri povolení nefunguje olejové čerpadlo čo ti defakto okamžite uvolní šponovák rozvodovej reťaze....
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa delong » 28 Sep 2017, 22:30

Bože čo to máte za mechanikov ? Ako to tu sem tam sledujem tak od začiatku čo si tu začal písať o HTP motore tak ja som už vymenil na aspoň 20 autách rozvody. Keby som robil tak podobne ako ty tak by ma už dávno ukameňovali za živa :lol: .
Máš tento rozvod? A dodržal si tento postup ? Dal som ti to do prílohy.
Je chválihodné že sa to chceš naučiť ale moja rada je nájdi si dobrého majstra a uč sa od neho . Ale zase z druhej stránky máš aspoň ponaučenie na čo si dať pozor :wink: .
Takýchto HTP-čiek som robil ani už nepamätám koľko ale tieto skvosty od VW group sú unikát :thumbup: . Vlastne celý group VW je úžas. Kto vie o čom hovorím tak my dá za pravdu :wink: . Trebárs taký pohon olejového čerpadla remeňom v olejovej vani :lol: to je tiež unikát :mrgreen: . Ale je toho viac škoda o tom písať......

-- Spojený príspevok 28 Sep 2017, 21:34 --
misocko napísal: to mi chces povedat ze nejaky idiot navrhol kuzelovy spoj zaisteny maticou (bez dalsieho zaistenia proti potoceniu (pero, drazkovanie...)), pricom beznou prevadzkou sa to otaca tak ze sa to snazi povolit maticu ? Kam to speje....
To si toho ešte videl málo :lol: Presne takéto spoje a bez kužela ! používa istá GROUP výroba osobných áut. Hádaj ktorá :?:
Prílohy
Rozvod HTP.pdf
(207.34 KiB) 77 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Sep 2017, 22:56

Ale však ja mám auto defakto týždeň, pozeral som aj rozvody aj hlavu... ano trvá mi to, lenže chodím na vodičák čo zaberie aj 4 hodiny denne, chodím robiť iné veci (venujem sa elektru) chodil som do práce a medzitým robím doma... bol deň dva kedy som sa tomu venoval ale nemám ťiadne špeci náradie a výbavu takže som všetko dokupoval ale to nevadí, už má iné auto takže ma to už nesurilo, inak by som to kašlal.... Ano máš pravdu že lepšie je učiť sa od majstra a ja by som aj chcel, ale málokto je dnes tak ochotný že ma bude trpieť, malsom takého pána majstra elektrikára a tomu všetka česť a vďaka.... Keby to ej seriozne nejaka vec že musí to byť o týždeŇ hotové tak okej, pošlem do servisu.... Ale toto je taká rozpadnutá šunka že.... Aj som kontaktoval majitela povedal čo a ako a povedal mi že bude velmi rád ak to auto odhlásim, jeho nezaujíma proste už čo s ním ďalej bude....

Presne ako píšeš, ja keď som mal čas hlavne v lete a pred rokom tak som robi ltaké motory ako Daewoo a aj staršie škody Fééčko a to bola pohode robotka, za tri dni bol motor na kompletku spravený a bežal ako hodinky... ale to pravda boli klasické klúče a rozumné riešenia, fajn prístup... toto bol motor v aute čo same o sebe naťahuje robotu, polovicu klúčov som ani nemal a všetko som robil opatrne a radšej som sa priebežne informoval... stratiť som enstratil nič, takže... Fakt som sa ale nestretol nikde s takto riešeným uchytením tak dôležitých častí ako olejové čerpadlo.... rozvody čo skáču.... neviem rpečo to tak je... a je mi to jedno, ja som zameraný na tie autá okolo Š 120 a podobne, to su moje srdcovky.... iné mne ani nechutí :D
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Sep 2017, 06:24

Pretoze - naklady.
Je jednoduchsie vyrobit rovny hriadel nez kuzelovy a s klinkom .
A to ze si niekto neprecita manual , predpis pre demontaz - montaz remenice - to nie je problem konstruktera.
Na niektore remenice by mozna na dotiahnutie nestacili ani dve tvoje vahy.
Ak sa chces rypat v modernych autach, zozen si servisne manualy a momentovy kluc.
To je zaklad, podla ktoreho sa rozoznavaju profesionali.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa elmoto » 29 Sep 2017, 08:17

xmilos pravdu máš a dobre hovoríš.

Tu sa chodím zasmiať. Ďakujem.

Zverný spoj bez zaistenia čo i len perom je už dnes normálna vec.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa Maek43 » 29 Sep 2017, 08:40

JA viem že som na smiech lebo sa snažím niečo robiť sám no :thumbup:
Lenže vravím že je to auto na ktorom je jedno čo pokazím tak prečo nie... úloha bola buď ho ČO NAJLACNEJŠIE opraviť alebo rozpredať... Ja viem aká asi bude reakcia ""Ak chceš spolahlivé vozenie tak musíš zainvestovať"" Uprimne, neviem kto z vás ale ja osobne mať oškriabanú poohýbanu fabiu kde niesu ani sedačky a polka všetkého je otrhaná tak by sa mi tiež nechcelo dávať 400Eura servisákovi aby ho spojazdnil... Ale nikomu to nezakazujem, ja to radšej spravím takto... motor nešiel ani nejde, ja mám skusenosť a majitel aspoň radosť že som bol ochotný sa nato aspoň pozrieť... nebyť mňa tak si to auto ešte nechá lebo ešte jazdiť jazdilo, vyplatí poistku a auto by o týždeň dva muselo ísť tak či tak na odpis alebo na drahu opravu...

Treba myslieť pozitívne, ušetrili sme za poistku 8)

===> Chcem sa ale poďakovať za rady, velmi mi pomohli, :agree: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :potlesk:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Sep 2017, 10:14

Halooo

preco chodis po rady pre opravu auta na elektro forum.
Stacilo venovat viac svojho casu hladanim postupov na nete, namiesto hladanim rad tu. To mas s nakladmi 0€. A urcite bys usetril naky cas zbytocne venovany zlym postupom, tos mi to vychadza, ze bys vlastne ussetril.

Za mna HOWK
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa Maek43 » 29 Sep 2017, 10:18

1- Lebo som si myslel najprv že je to elektrikou a potom už keď tu bolo všetko popísané tak som sa spýtal
2- NEboj, hladal som aj na nete a ovela viac ako tu, len vždy je lepšie komunikovať pritom aj s inými ludmi, prišiel som si po rady, nie po návod ako na všetko, len rady, robil som aj tak podla uváženia.
3- tu som tiež nikomu neplatil takže to tiež bolo zadarmo. No a neviem o niečo čom by som spravil vyslovene zle, hej tá remenica, to je moja debilita že som si to neoveril, ale tak dal som ne mechanika, moaj chyba :thanks:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa lh » 29 Sep 2017, 11:51

elmoto napísal:
Zverný spoj bez zaistenia čo i len perom je už dnes normálna vec.
Tragédia doby... keď rozhodujúcim kritériom pri výbere riešenia je výlučne profit.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa elmoto » 29 Sep 2017, 14:50

tak tak kvantita za najnizsiu cenu, kvalita je druhorada
0
nie som tu

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Sep 2017, 00:05

Maek43 napísal: Prečo treba dať zarovnať hlavu ? nejak sa pokrúti pri demontáži či ako to je ? lebo hlavy som neraz menil, jedine som to tak kontroloval proti solídnemu kusu rovného kovu ale nikdy nebol problém, nikdy sa mi enstalo že by netesnila alebo podobné problémy s hlavou....
Moj nazor je taky ze servisaci to robia pre istotu, aby si boli 100% isty ze hlava bude tesnit. Oni to neplatia, plati to zakaznik. Osobne ako servisak by som to tiez robil. Poskladat motor a potom zistit ne netesni hlava, to je na porazenie.

Ked som si sam opravoval Fiat Punto 1.4 r.v.2000, kde bolo poskodene tesnenie hlavy, vyvrela voda, tak po demontazi hlavy som zobral ocelove pravitko (tie su perfektne rovne) a krasne bolo vidno ze na krajoch pravitko pekne sedi na hlave a v strede hlavy to bolo prehnute cca o 0.5mm.
V takomto pripade nie je o com. Hned isla na zarovnanie.
motor nešiel ani nejde,
Ako to ze neide? Nieco som tu prehliadol? Vsak pises ze:
A vačkovka preskočila o 5 zubov... našťastie len tak, že boli ventily otvoréné keĎ nemali, nijaký nezadrel o piest....
Tak co sa stalo. preco neide?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa Maek43 » 01 Okt 2017, 19:01

No to ano, a poviem ti že ja by som to tiež rád vymenil, ale teraz ide o to že sa neoplatí taká oprava.
Tak hej to máš pravdu 0,5mm je na hlave riadne vela... ja to tiež vždy primeriam no nevidel som nič deformované...

No motor nejde... možno ide no ako hovorím, preskočili rozvody a ja teraz už nebudem mať tolko času sas tým babrať, a vraj už ani netreba, teraz akurát zháňam člvoeka čo to kupi a nech si to spraví alebo rozpredá... mneje to fuk, mám ho dať preč, fábia už má náhradníka aj tak :wink:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok