lambda sonda

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

sparrow
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

lambda sonda

Príspevok od používateľa sparrow » 01 Feb 2011, 21:35

zdravim vyrobil som si takutop vecicku do auta...
http://www.opelclub.sk/article.php?14
ale chcel by som aby to neukazovali ledky ale klasicky analogovy budik
alebo dig..cislice a na nete som to nenasiel zaidnu schemu k tomu
a origo lamdy sondy s budikmy stoja strasne vela lowe ...chcel by som poprosit nejakeho fakt odbornika ci by mi nevedel zhotovit schemu uz realizaciu by som si dokazal spravit dakujem za
odpoved
0
Naposledy upravil/-a sparrow v 05 Feb 2011, 16:29, upravené celkom 1 krát.

sparrow
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sparrow » 02 Feb 2011, 21:37

ziadny macher mi nebude vediet pomoct ???
0

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 03 Feb 2011, 16:02

Nechaj si to tak ako to mas. Ja to mam tiez tak. Naco vlastne potrebujes cislice pripadne rucicku na stupnici?
0

sparrow
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sparrow » 03 Feb 2011, 19:45

ako tester je to ok ..ale nepacia sa mi tie led...a do interieru sa to uz vobec nehodi ...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Feb 2011, 19:48

A to načo to je dobre?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Freeman
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Orawa
Vek: 35

Príspevok od používateľa Freeman » 03 Feb 2011, 20:02

vsak by si tam nic nevidel ta rucicka by behala hore dole ako blazon
0

Mahel
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 770
Dátum registrácie: 13 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 38

Príspevok od používateľa Mahel » 03 Feb 2011, 21:16

Ahoj nemate niekto schemu DPS ta co je vsade na nete je aj zo súčiastkami a ja by som to chcel spravit nazehlovanim takze to potrebujem vytlačiť. Eagli este neviem pracovat tak sa ospravldnujem. Viete niekdo nahrat obrazok ak je aj 1:1 bolo bi super. Dakujem vam. :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 04 Feb 2011, 11:56

Ehm tych par suciastok som napajkoval priamo na chrobaka a cele som to len vlozil do krabicky od cukrikov tictac. Paskovy vodic na ledky a bolo :) aj by som pofotil ale je to v aute namontovane aj s vypinacom a nechce sa mi to vytahovat. DPS na takuto jednorazovku a na trvale zakomponovanie do krabicky/ pristrojovky sa mi veru tiez vobec robit nechcelo.
0

sparrow
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sparrow » 05 Feb 2011, 16:11

Freeman napísal:vsak by si tam nic nevidel ta rucicka by behala hore dole ako blazon
vidno ze sa do motorov vyznate ako pekar do transplantacie srdca :D ako nic v zlom hej...
origo sirokopasmove lambdy maju rucickove budiky ...len to stoji dost vela ...
Prílohy
inn.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 05 Feb 2011, 16:29

:)
Kamarat pocuvaj das tu odkaz na snimanie uzkopasmovej lambda sondy od stareho benzinoveho motora a potom nam tu vykladas o sirokopasmovej ktora sa pouziva v dnesnych dieseloch a benzinoch s priamim vstrekom. Pises dalej, ze sa ti do pristrojovky nepaci led prevedenie. Motor mas aj tak z 97roku abycany 140konovy stvorvalec. Tak tu nerozpravaj o sirokopasmovej lambda sonde.

Nech ostatni z toho tvojho prezentovania posudia kto sa tu do coho vyzna.
Ja som si to urobil davno pradavno do svojeho auta cisto pre paradu. No funguje perfektne. Mam crep z 96roku 1.6L 90koni. A tam to bohate postacuje.

A ked si taky borec na tuto problematiku tak mi napis na co ti to je? Ja sa zaoberam diagnostikou spalovacich motorov no toto tu nepotrebujem. Mam skusenosti a diagnosticky pristroj s ktorym komunikujem s pocitacom systemu riadenia motora. Viem akych rezimoch sa ma lambda ako chovat a diagnostika mi ukaze ake hodnoty dava lambda sonda pocitacu motora a podla toho viem na com som. Ked idem dalej do detailov tak ta diagnostika obsahuje aj test merania lambda sondy a tam mi to krasne graficky zobrazi.

Prosim ta ak chces robit dnesne motory tak bez skusenosti s pracou pocitacovej diagnostiky, znalosti cinnosti motora a specifickych prvkov riadenia si takymto ukazovatkom mozete dalej fuserit! Potom zakaznik aj tak musi navstivit odborny servis nakolko mu ten povodny vymenil na motore vsetko mozne za obrovsku sumu penazi a cas vozidla straveneho v servise sa rata na niekolko dni az tyzdnov. No keby isiel tam kde mal ist mal by to za hodinku spravene. Samozrejme existuju aj vynimky. No pri tychto vynimkach garazista nema vobec sancu.
0
Naposledy upravil/-a enaxy v 05 Feb 2011, 16:45, upravené celkom 1 krát.

sparrow
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sparrow » 05 Feb 2011, 16:42

nefrajer prosim ta ....
nemienim sa tu s nikym hadat je to detinske :? .... zle sme sa len pochopili ja som tu sirokopasmovu dal ako priklad ze jak to vyzera pre inpiraciu ..o diagnostike viem taktiez vela ..tiez maam diagnostyku viem ocom hovoris .. uplne chapem ...ja len chcem ten budik do auta na pevno namontovat led..sa mi absolutne nepaci a nohodi do auta ..tak chcem budik jednoducho
0

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 05 Feb 2011, 16:47

Jasne frajerim a ty nevies s kym sa rozpravas. Koncim v tejto teme. Prajem ti vela zdaru.
Nic v zlom. :)
0

sparrow
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sparrow » 05 Feb 2011, 16:52

na upravy pouzivam profi diagnostyku taktiez...ja ten budik chcem len ako som pisal na pevno namontovat aby mi peknu ukazoval pocas jazdy...a vyhodit cca 250 € za origo je moc ....
inak diky aj tebe vela zdaru vobec nic v zlom
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 05 Feb 2011, 16:58

Neviem ako tvoja lamda sonda, ale moja dáva na výstupe hodnoty od 0,2 po cca 1V, možno niečo menej. Bez procesora bude naozaj tá ručička skákať ako o život. V tom Profesionalnom budíku je MCU (mikroprocesor) ktorý načitava hodnoty s lambda sondy a prepočítava na nejaké pomerné jednotky....

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 05 Feb 2011, 16:58

dal som ti este K+ za dobre chovanie. Som spokojny o podaktorych sa to neda povedat a priznavam vratane mna. :)
0

sparrow
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sparrow » 05 Feb 2011, 17:07

joži napísal:Neviem ako tvoja lamda sonda, ale moja dáva na výstupe hodnoty od 0,2 po cca 1V, možno niečo menej. Bez procesora bude naozaj tá ručička skákať ako o život. V tom Profesionalnom budíku je MCU (mikroprocesor) ktorý načitava hodnoty s lambda sondy a prepočítava na nejaké pomerné jednotky....
priznam sa ze neviem presne ako to je na mojom aute pretoze auticko je zazimovane ...lebo nicit auticko z 77r..na tej soli neni bohvieco a tu alektroniku som zbuchal len nedavno....
aa presne toto som chel pocut ze tam je nejaky MCU a atd...len chcem schemu a atd..a ci sa to vyrobim a tak no ...
enaxy napísal:dal som ti este K+ za dobre chovanie. Som spokojny o podaktorych sa to neda povedat a priznavam vratane mna. :)
diky
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 05 Feb 2011, 17:11

sparrow napísal: aa presne toto som chel pocut ze tam je nejaky MCU a atd...len chcem schemu a atd..a ci sa to vyrobim a tak no ...
nevyrobíš, keby si to dokázal ani by si sa na to nepýtal. do MCU treba totižto napísať program....

Používateľov profilový obrázok
borec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 11 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borec » 05 Feb 2011, 18:51

hento meranie napätia je aj tak len orientačné. Smerodatnejšie je pozerať ako rýchlo lambda reaguje na zmeny
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok