DRL denné svietenie,všeobecne

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: DRL repas

Príspevok od používateľa djwiktor » 30 Máj 2017, 21:40

ja by som skusil najskor celu tu dosku ocistit, vymenit ten rozmlateny R3 alebo R8, alebo co toje), a doplnit E1 ( asi C1) kondik, rovnaky ako je E2: a potom dal na nejaky regulovatelny zdroj a premeral. Plus napis co je to za svaba riadiaceho, to sa urcite da kupit a bude to lacnejsie ako nove svetlo.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: DRL repas

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Máj 2017, 22:09

A prehodiť ten plošák, resp. celé svietidlo, sa nedá z jednej strany na druhú ?

Zdá sa, že je tam akýsi menič. Ťažko povedať, čo odišlo. Ak napríklad dáš do série dve nové tužkové baterky, tak jednotlivé LED (asi) rozsvietiš aj na plošáku. Ak sú dobré, tak ich môžeš dve zapojiť do série aj s odporom a svietiť. Tie odpory to však budú dosť zahrievať ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: DRL repas

Príspevok od používateľa alidedko » 30 Máj 2017, 22:34

Zväčša MC34063. Suchý tip.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

wincend
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Máj 2017, 17:12

Re: DRL repas

Príspevok od používateľa wincend » 01 Jún 2017, 08:38

No jednotlivo tie led svietia, a prehodiť sa to dá z jednej strany na druhú ja len že mi nefunguje stale ta ista strana už druhy krat, no uvidim co tam dam celkom sa mi pozdava navrh ocesat dosku a odznova to osadit
0

wincend
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Máj 2017, 17:12

Re: DRL repas

Príspevok od používateľa wincend » 05 Jún 2017, 06:30

Mam este dotaz, ak tieto ledky zapojim tak ako je to nakreslene tak to bude fungovat alebo tam bude velky odber na alternator v praci na zdroji to vela neukazovalo akurat neviem ako je to s watmi

-- Spojený príspevok 05 Jún 2017, 06:46 --



-- Spojený príspevok 05 Jún 2017, 06:47 --

Prílohy
IMG_20170605_064519_205.jpg
IMG_20170605_063946_596.jpg
IMG_20170605_030418_086.jpg
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: DRL repas

Príspevok od používateľa alidedko » 05 Jún 2017, 07:41

Tie ledky 100mA neznesu.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa delong » 09 Máj 2018, 21:39

Tiež my kamarád doniesol že jedno svetlo DRL nesvieti. Po rozobratí ma milo prekvapil DPS :lol: .
Vodiče úplne odpálilo a originál poistka to prežila lebo druhé svetlo si ďalej svieti :wink: .
Prílohy
Ešte  že nezhorelo  auto
Ešte že nezhorelo auto
0

martin-f
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 16:53
Bydlisko: SK
Vek: 32

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa martin-f » 03 Aug 2020, 18:01

Tušíte, ako je to atuálne, v roku 2020 so svietením DRL? Na internete som našiel kadeaké články z praveku, 12 rokov staré, ktoré už ani neplatia.

Ja si chcem DRL zapojiť nasledovne - vpredu budú svietiť LED DRL. Predné parkovačky ani osvetlenie prístrojovky nebude svietiť, avšak vzadu mi budú svietiť červené koncové svetlá a osvetlenie ŠPZ. Po zapnutí stretávačiek DRL zhasnú a ku svietiacemu "zadku" sa rozsvietia parkovačky a prístrojovka.

Avšak...že môže pri predných DRL svietiť zadok, to viem isto. Len to osvetlenie ŠPZ to som si nie istý. Už tie pravidlá čo môže svietiť a čo nesmie svietiť toľkokrát zmenili, že je z toho galimatiáš.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Aug 2020, 11:47

martin-f napísal:Po zapnutí stretávačiek DRL zhasnú a ku svietiacemu "zadku" sa rozsvietia parkovačky a prístrojovka.
Toto musí byť dodržané už pri parkovačkách a nie len pri stretávacích.
martin-f napísal: Avšak...že môže pri predných DRL svietiť zadok, to viem isto.
Si si istý? To že to tak robia výrobcovia áut je ich homologizácia pre dané auto, nie všeobecná pre každé auto

Ale znova si neodpustím moju obhajobu svietenia DRL iba vpredu. Sú to svetlá pri nezníženej viditeľnosti, teda ja doteraz nepoznám jeden dôvod prečo by mali svietiť aj vzadu. Hmla, šero a dážď patrí predsa ku zníženej viditeľnosti, takže vtedy je to s DRL na pokutu tak či tak...
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa lh » 08 Aug 2020, 09:18

teda ja doteraz nepoznám jeden dôvod prečo by mali svietiť aj vzadu. Hmla, šero a dážď patrí predsa ku zníženej viditeľnosti, takže vtedy je to s DRL na pokutu tak či tak...
To máš myslím pravdu, ale ja tu vidím jeden dôvod... Množstvo áut na dnešných cestách má rozsvietenie stretavacích svetiel riešené automaticky na základe informácií zo snímača intenzity svetla. Vodiči takých áut poväčšinou teda vôbec neriešia potrebu ovládať zapínanie /vypínanie vhodného osvetlenia. V hmle, alebo daždi, keď je síce svetlá dosť na to, aby automatika nezapla stretávačky a tým pádom aj zadné svetlá, ale reálna viditeľnosť je nízka, je veľmi nepríjemné dobehnúť v premávke auto s DRL bez svietiaci ch zadných svetiel. A poviem Ti teda, že mi v takom prípade je úplne jedno, či si zaslúži vodič pokutu, alebo nie. Jasné že je tu aj argument, že treba prispôsobiť jazdu podmienkam... ale reálny stav na cestách je trochu inde. Zvyknem mojim blízkym hovoriť, že napriek tomu, že by boli v práve na prechode pre chodcov, keby ich zrazilo auto, že si ale musia sami zvážiť, či chcú riskovať zdravie, či život, keď sa budú spoliehať na to, že predpisy dodrží aj vodič, ktorý sedí v aute. Tu je to podobné. Áno predpis hovorí jasne, ale to mi nezaručí, že je dodrziavaný, a teda, že nemôžem pre to prísť k ujme. Toto by mohlo ako argument pre svietenie zadných svetiel spolu s DRL prejsť. Veď koniec-koncov DRL tu máme preto, aby sme zvýšili viditeľnosť vozidiel v premávke.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Aug 2020, 16:23

Áno bohužiaľ väčšina áut nemá senzor na hmlu (možno že ešte žiadne), ale pri daždi už mnohí výrobcovia začali robiť tak, že akonáhle automatika zapne stierače tak sa prepne DRL na stretávacie. A inak rovnaké nebezpečenstvo ako teraz pri DRL (keď nesvieti zadok) hrozilo aj v časoch kedy sa cez deň nemuselo povinne svietiť, tiež nejaký expert mohol ísť v hmle úplne bez svetiel...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa 5ko » 08 Aug 2020, 18:41

Ak sa už máme baviť o ,,viditelnosti, vozidla, tak by malo byť uzákonené, že každé vozidlo, ktoré je v POHYBE,nezávisle od počasia a dažďa.. by malo byť viditelne osvetlené aj zo zadu a potom by bolo každému jasné, že ho registruje a zariadi sa adekvátne podla situácie..
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Aug 2020, 20:24

5ko napísal:nezávisle od počasia a dažďa
Hej, ale tam už by DRL úplne stratilo zmysel, lebo by sme skončili pri tom, že sú povinné stretávacie :D
DRL je len náhrada "nesvietenia" ktoré bolo pred zavedením povinného svietenia cez deň, každé iné svetelné podmienky už vyžadujú svetlá do tmy (stretávacie + obrysové). A aj automatiku by konečne mohli domyslieť, pretože verím že väčšina vodičov ide v hmle bez stretávacích svetiel naozaj iba preto, lebo je v domnení že v AUTO režime im to preplo automaticky
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: DRL denné svietenie,všeobecne

Príspevok od používateľa Atlan » 08 Aug 2020, 22:42

Staci zacat zbierat vodicaky ludom co na soderovanie nemaju schopnosti.... A nevymyslat somariny ako je napr dene svietenie a este aj svietenie vzadu cez den.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok