Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

h.marian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02 Sep 2010, 00:00

Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa h.marian » 27 Okt 2012, 21:52

Zdravim,

Kamarat vlastni Škodu Octavia v ktorej sa rozhodol vymenit autoradio a reproduktory, aby vysledny zvuk nebol fantasticky pretoze za tie peniaze sa to urcite neda ale aby sa to dalo počuvat. Rozhodol sa ze kupi toto autoradio: http://www.shoppie.sk/pioneer-deh-1420u ... 02-c-1692/
a ja som mu poradil tieto reproduktory:
do prednych dveri: http://www.shoppie.sk/magnat-pro-power- ... 74-c-1694/
a do zadu: http://www.shoppie.sk/magnat-pro-power- ... 76-c-1694/
Čo si o tom myslite? Nechce do toho privela investovat, urcite nechce kupovat subwoofer a ani autozosilovač. Do predu potrebuje 165mm repro a do zadu 130mm repro, nechce rezat ziadne nove diery. Čo sa zanrov tyka tak počuva skoro vsetko, najme taky rock, pop, obcas nejaka klasika...dakujem

Za nejake gramaticke chyby a podobne sa ospravedlnujem, pisal som tento post z telefonu.

Odoslané z HTC Desire C cez Tapatalk 2
0

h.marian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02 Sep 2010, 00:00

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa h.marian » 28 Okt 2012, 12:26

Este by som potreboval vediet ako sa da odpalit stare autoradio. Najradsej by som to napojil na 220V ale zase az take zretelne to byt nemoze. Dakujem

Odoslané z HTC Desire C cez Tapatalk 2
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa ypsi » 28 Okt 2012, 12:30

Preco ho odpalovat? Nebude ho skoda?
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Okt 2012, 12:41

do zadu na ležato určite žiadne koaxialy a podobne debility. za 2 3 mesiace tie repraky možeš hned vyhodiť. po membrane ktora ešte aj vybruje sa ti pekne nauklada prach,špina, a hocičo možne do magnetu kedže tam je diera pre tú tyčku kde je ten vyškač a bude cievka drhnuť a zvuk to bude kaziť ešte viac ako je. Určite žiadne koaxialy dozadu ale s celou membranou take ake si vybral do predu.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

alidedko

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa alidedko » 28 Okt 2012, 12:44

Myslim, ze do plata reprake ani nechce :)

h.marian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02 Sep 2010, 00:00

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa h.marian » 28 Okt 2012, 13:16

autoradio chce odpalit preto lebo zrejme mu rodicia nepovolia kupit nove kym to stare neodijde. To autoradio si uz odsluzilo svoje, je to nejake stare Mercedes autoradio na kazety v ktorom asi nic nefunguje takze preto to chce vymenit.
K tym reproduktorom, ake teda do zadu? Vybrat mu nejake stredobassy alebo aku nahradu? Myslel som že ked tam da 2pasmo popripade 3 pasmo tak bude ten zvuk vyvaženejši, predsa len nemože bassovy reproduktor zvladat hrat pekne vyšky. Vyškove reproduktory su len v prede a to si myslim nestači, alebo sa mylim? To s tym prachom chapem ale ako dosiahnut čo najlepši zvuk? Myslel som si ze do zadu sa davaju koaxialy...dakujem

//do zadu repraky chcem ale chcem ich do tych povodnych otvorov cize musia byt 130mm

// inak moj vyber je dobry? Mozu byt tie mutanty aj to autoradio? dakujem
0

kubri
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 27 Aug 2012, 14:00
Bydlisko: Bánovce n/B
Vek: 41

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa kubri » 28 Okt 2012, 13:28

Na odpalenie autoradia ho staci prepolovat (prepali sa poiska). Mam starsi model tohoto autoradia pioneer, cenovo stalo asi rovnako pred 2 rokmi, kvalita zvuku odpoveda cene, cize ziadne zazraky necakaj, mam k nemu aktivny subwoofer a na pristrojovke male vysaky, takze ja som s nim ako tak spokojny.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Okt 2012, 13:54

vyškiove repraky by mali spravne mieriť na uši na hlavu a ono to bude mieriť aj tak do čelneho skla no je možnosť že sa to bude odražať ale vravim daj tam radšej stredobasy alebo nejake širokopasmovy repro ale určite nedavaj koaxialy, to je len taka hračka od vyrobcov aby bolo čo predávať. nauklada sa ti prach a potom to bude chrčať jedna radosť. Mam vo felcke velke 3 pasma alphard ked boli nove hrali ako lusk basovalo tak že si ľudia myslely že mam sub v kufri a teraz? hraju asi tak ako kozi prd.ked sa dotknem membrany a potlačim tak ako keby mi tam škratkovia brusili magnet so šmirgľom.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

h.marian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02 Sep 2010, 00:00

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa h.marian » 28 Okt 2012, 14:00

dobre tak teda koaxialy dozadu nekupim, mate nejake konkretne ktore by som tam mohol dat? aby to malo solidne basy, aby to velmi neskreslovalo a zahralo aj nejake vyšky-stredy...
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa xmilos » 28 Okt 2012, 15:01

Najprv over stav povodnych reprakov. Koncern pouzival slusne repraky uz v zaklade.
A ako pise Boraicho dolezite je ze vysoke kmitocty sa siria priamo, preto musia stredy a vysky mierit "hore k usiam".
K tomu mali kokty vyskove repraky v krytoch spatnych zrkadiel aby smerovali hore. Vysky zo zadnych reprakov sa odrazali od zadneho skla. Na mojom aute su repraky v zadnych dverach hore a blizko prednych sedadiel takze zvuk na prednych sedadlach bol slusny aj od "zadu". Over, ci su vyskace v spatnych zrkadlach osadene a funkcne.
0

h.marian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02 Sep 2010, 00:00

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa h.marian » 20 Nov 2012, 13:21

Tak kamarat kupil reproduktory Magnat 216, no magnet ma 8cm a do dveri sa nevojde. Nechcel by velmi ohinat ten plech, ktory tam zavadzia, a teda sa chcem spytat, ci najdeme nejake reproduktory, ktore budu hrat rovnako dobre, nakolko tie magnaty hraju pekne, s sirkou magnetu, ktory sa do dveri vojde bez ohynania plechu. Dakujem.
0

koenzim
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: RK
Vek: 38

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa koenzim » 20 Nov 2012, 14:29

V podobnej cene ako tie Magnaty sa predávajú "slim" verzie od SinusLive alebo Ground Zero, pohľadaj.
Ak však chce lepší zvuk, nepotrebuje na začiatok meniť reproduktory, ale kvalitne vytlmiť celé dvere. Aby nerezonovali tapacíri a nestrácal sa akustický tlak. Potom zrazu aj origo repráky z fabriky budú basovať ;)
0

Používateľov profilový obrázok
randal
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 11 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: vk
Vek: 46

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa randal » 20 Nov 2012, 14:30

Myslíš montážnu hĺbku?
0
naj film: Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa
naj herec: Gary Oldman
naj herečka: Helena Bonham Carter
naj športovec: Valentino Rossi
naj hudba: AC/DC
naj spisovateľ: Stephen King
naj kniha: Vrece kostí , Cintorín zvieratiek, 1408

h.marian
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02 Sep 2010, 00:00

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa h.marian » 20 Nov 2012, 17:25

nie, myslim priemer reproduktora. Tie dvere v octavii su tak blbo spravene ze do toho otvoru pre reproduktor zasahuje plech dverí a tak ked je magnet reproduktoru rozmernejsi tak sa tam reproduktor proste nevojde. Ten plech by sa dal odrezat alebo ohnut ale on je taky perfekcionista ze to spravit proste neda. O vyplni dveri viem, sam som mu to hovoril no rozoberat dvere nechce....a ano, viem ze takto to nebude hrat dobre lebo to bude trochu rezonovat ale proste takto to chce...inak dakujem
0

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 12 Dec 2012, 13:05

Bude to hrať stále rovnako zle či tam necháš koncernové reproduktory alebo kúpiš nové pokiaľ nevytlmíš dvere. Octavia 1 má tak zle riešené dvere, že pokiaľ sa s nimi niečo nespraví, tak je to katastrofa. No hej ale vysvetli teraz lajikovi že po vytlmení dverí to bude lepšie ako kúpou nových reproduktorov...Ak chce ísť kamarát aj tak hlavou proti múru tak ja za seba odporúčam Monacor NEO set 165, mám ich vo fabii a je to zvukovo uplne niekde inde...
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Dec 2012, 00:24

Všetko to je v poriadku, pokiaľ nechceš použiť 10 000W zosík z výpredaju a 10 000W subwoofre, samozrejme veľký kondík a modré ledky...

P.S.: u nás máme hody v septembri, môžeš s takto vytuneným autom prísť, zapadneš medzi kolotočárov.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
MatthewStoner
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 15:34
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 29

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa MatthewStoner » 10 Mar 2015, 08:49

Zdravim pridam sa k vlaknu s trochu inym problemom :-) neviem sa rozhodnut ktore si mam dat do auta mam totiz 2..jedno je Pioneer DEH-2200UB a to druhe Sony CDX-GT450U vedel by niekto poradit? Dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 25 Mar 2015, 01:08

Asi by som sa priklonil k tomu Pioneeru...
0

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa divnyjean » 25 Mar 2015, 06:53

v tejto triede je to úplne jedno. Zapoj jedno, potom druhé a ktoré ti bude viac vyhovovať ovládaním tak si ho nechaj. Zvuk je to posledné, čo sa u tejto triedy rieši.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kupe autoradia a autoreproduktorov

Príspevok od používateľa platon.rado » 25 Mar 2015, 08:12

Presne tak...
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok