Fiat Stilo-nakódovanie DO

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2014, 22:10

Zdravím autoelektrikárov,
Potreboval by som zistiť, ako nakodovať znovu dialkové otváranie dverí a kufra na FIAT Stiĺo,prípadne čo mohlo spôsobiť,
že sa,, rozsypalo spojenie,, medzi DO a autom.
Prípadne schému elektriky ovládania,dakujem za každé info.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ArtyomSVK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 26 Jún 2013, 10:25
Bydlisko: prešov
Vek: 31

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa ArtyomSVK » 03 Mar 2014, 22:30

určite to bude len nejaká kombinácia buď :
dať kľúč do dverí a nejake tlačidlo
dať kľúč do spínacej skrinky a nejake tlačidlo
alebo kľúče do ruky a držat naraz nejake tlačidla

určite to nájdeš aj na nejakom fiat fore
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Mar 2014, 22:37

Ja mám do Punťa dorábané DO a to sa dá nakodovať tak, že sa 5x po sebe v čase 10 sekund zapne a vypne klúčik zapalovania a potom sa stlačí tlačítko na ovládači.Potom zablikajú smerovky a už to ide, ale na dcérinom Stile to tak nešlo,a ani na Fiat fore som to nezistil,takže chcem pošpekulovať najprv s vami a potom skúsime Fiat servis v BB.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Simil
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 798
Dátum registrácie: 08 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 63

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa Simil » 03 Mar 2014, 23:12

5ko,baterie v DO máš dobré?Ak ano,skús vsunuť kľúč do zapalovania,do polohy I,aby sa rozsvietili kontrolky,zatlač tlačíto na DO na zamknutie a následne na odomknutie.Potom vyber klúč,vyjdi von a skús auto cez DO zamknuť/odomknúť.Dosť aut to má takto poriešené,ale netvrdím že aj Fiat.Za pokus to stojí.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Mar 2014, 00:01

Dík, vyskúšame to,baterka je dobrá,ledka bliká.Spočiatku jej to fungovalo,potom zblblo otváranie šíbra, potom kufra a nakoniec aj dvere.
klúčom ide odomknúť,štartuje, akurát nejde dialkové otváranie.Na fiatforach riešia len náhradné klúče a codecarty ,ale my máme origoš klúče aj dialkové.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa enigma » 04 Mar 2014, 00:17

5ko , a robí to iba na jednom kľúči alebo na oboch ? ( myslím to že sa nedá odomknúť - zamknúť cez DO )
0

Používateľov profilový obrázok
jano1154
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Piešťany
Vek: 69

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa jano1154 » 04 Mar 2014, 00:20

Rady z fora Fiat Stilo ; Odpojit baterku cca 15 min.
Problem vyrieseny ; V mojom pripade stacilo cez muliecuscan nanovo nakodovat kluc. Mam vlastny kabel trvalo to asi 30 sekund.
Mozne schemy ; http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=17439
; http://www.ulozto.sk/hledej?q=Fiat+stilo+schema
0
Dym ukaze kde bola chyba !

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa xmilos » 04 Mar 2014, 08:56

5tko
niektore auta ak maju zaregistrovanu chybu v konfort jednotke ( dialkove ovladanie, siber, central,...) znefunkcni sa dialkove.
Ci je to tak aj u teba neviem, asi bude najjednoduchsie ist na diagnostiku.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Mar 2014, 09:35

5ko napísal:Spočiatku jej to fungovalo,potom zblblo otváranie šíbra, potom kufra a nakoniec aj dvere.
:finga:
Jo fiaty, to su tie auta pokazene uz na vykrese? :D

Aby som nebol odveci:
To begin programming, follow the procedure.

Set the following conditions:
• Ignition off and ignition key out of cylinder.
• All doors closed except drivers door.
• Drivers door is unlocked.
Insert and remove the key from the ignition switch twice within 5 seconds.
After the above operations, close and open the driver door twice within 40 seconds. Then insert the key into the ignition key cylinder and remove it.
After the above operations, close and open the driver door twice within 40 seconds. Then insert the key into the ignition key cylinder and close the door.
Turn the ignition switch from LOCK to ON and back to LOCK at approximately 1 second interval 1to5 times to select desired mode.
• 1 time for add mode
• 2 times for rewrite mode
• 3 times for confirmation mode
• 5 times for prohibition mode
Remove the ignition key from the key cylinder.
After selecting a mode, the integration relay automatically performs the power door LOCK to UNLOCK operation within 3 seconds to inform the selected mode.
• In the confirmation mode, when the operation is performed twice, it directs that 2 types of recognition codes have been registered.
• In the confirmation mode, if the number of the registration code is 0 the LOCK to UNLOCK operation is automatically performed 5 times.
• If the prohibition mode or confirmation mode is selected, registration procedure is completed.
• If the add or rewrite mode has been selected, the doors will lock-unlock once or twice at 1 second intervals, once for add mode or twice for rewrite mode.
• If the confirmation mode is selected, the doors will lock-unlock 0 to 2 times at 2 second intervals to inform the technician of the number of transmitters programmed.
• If the prohibition mode is selected, the doors will lock-unlock 0 to 5 times at 1 second intervals.
Registering new recognition codes for the add mode or rewrite mode.
• Within 40 seconds after the add mode or the rewrite mode has been selected, press the LOCK and UNLOCK buttons on the transmitter simultaneously for 1.0 to 1.5 seconds. Within 3 seconds after the previous operation, press either one of the buttons for more than 1.0 seconds.
• Within 3 seconds after the transmitter has been turned off, the LOCK and UNLOCK operation will be automatically performed once if the registration of the recognition code of the transmitter is completed correctly. In case the LOCK and UNLOCK operation is performed twice, the registration of recognition code has failed. Perform the registration procedure from the beginning once again.
Press a transmitter button for 2 seconds. The doors will lock-unlock once at a 1 second interval to inform the technician that the signal has been received from the transmitter.
• If the doors lock-unlock once, the transmitter programming has been completed. Go to step 8 to continue programming for additional transmitters.
• If the doors lock-unlock twice, the transmitter programming is not complete. Go to step 8 to begin the transmitter programming again.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa loksiklubos » 04 Mar 2014, 09:50

Mne sa paruje DO tak ze odomknem klucom kufor a nasledne zmacknem odo/zam a malo by to ist lenze ako si pisal zeproblem postupne bol aj s oknom a kufrom bude to pravdepodobne komfortnou jednotkou je to fiat a nebude to za lacnu sumu najlepsie dat na diagnostiku
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Mar 2014, 23:40

Vďaka chalani za ochotu,prehladal som tie Fiaťácke fora a z prečítaného mi vyšlo, a nakoniec aj po konzultácii v servise,že musím objednať za 50€, CODECARD,/práve tú nedostala-dovoz zvonku/ a potom to vedia v servise napárovať a pozrú aj ten šíber/možno tiež dostane rozum/ Dialkové vraj nešlo odzačiatku ako jej ho doviezol,ale šíber najprv chodil manuálnym ovládaním na strope,ale potom začal blbnúť ,zostával hocikde,neťahal vnútornú roletu,tak sme ho radšej ručne zavreli ,aby sa neotvoril a nepoužíva ho .Klúčom sa dajú odomknúť centrálne všetky dvere ,okrem kufra.
Dúfam, že vo Fiate to zvládnu,nech nemusí zakaždým vyťahovať klúče zo zapalovania ,vypínať motor, aby mohla odomknúť kufor,alebo nosiť obidva klúče. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Mar 2014, 19:28

Takže dnes je to vyriešené.Podla VIN čísla zistili kódy, napichli noťas, a za desať minút všetko fungovalo./okrem šíbra, to bude iný oriešok/.Takže ďakujem ešte raz všetkým za snahu a rady.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
styro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 14 Dec 2012, 14:10
Bydlisko: TT, BA

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa styro » 11 Mar 2014, 19:40

A môžeš prezradiť čo to stálo?
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa mirosne » 11 Mar 2014, 20:40

Tipujem 15-20eur
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Mar 2014, 20:52

+Poviem vám, že ked som si dával centrál do Punta,stál ma aj s robotou vtedy 1500SK,a do dcérinho Styla, len zistenie CARCODE a nakodovanie klúčov ,to stálo : 50€+15€ robota. :| Takže ešte drahšie , ako namontovanie nového .Ale je celá hapyyyyy,že jej to funguje. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa enigma » 11 Mar 2014, 21:05

šíber skús dobre prestriekať , podmastiť ( WD alebo niečo podobné ) a zopárkrát ho prežeň ručne hore dolu ... predpokladám že by sa mohol rozchodiť ...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Mar 2014, 21:16

To som robil už predvlani, ked začal blbnúť,tak som rozobral vzadu tapacírung, aj na ovládaní v predu som všetko prekontroloval,premazal,ale nič podozrivé som nenašiel.Akurát si už nepamätám, či som potom náhodou aj neodpojil nejaký káblik z napájania,aby sa to neotvorilo samé,lebo myslím že to malo také chúťky.Zatiahol som to tou ručnou klučkou a je odvtedy stále zavretý.Teraz ani neťukol, tak sme sa dohodli, že to najprv doma otvorím,či som neodpojil ten kábel a potom to skúsim zresetovať.vraj stačí v nejakej polohe toho prepínača podržať stlačený ten prepínač na pár sekúnd a nechať ho prebehnúť dozadu a dopredu, že sa sám preprogramuje a načíta.No uvidím či sa vôbec bude chcieť pohnúť.Dúfam že áno.
Potom poreferujem.Ale ak to ide ináč,prijmem každú radu.

Alidedko,neviem, či ten návod je priamo na to Stilo ,alebo je univerzálny a mohol by fungovať,ale s tej angličtiny som toho moc nevyrozumel ,/zhruba áno/ akurát si myslím, že pokial sa prijímač vôbec na nič nechytá a nemám ani ako zistiť, či je ,,na príjme,,tak pochybujem,že bez riadiacej jednotky by bol ochotný spolupracovať.Zrejme ona musí do neho pustiť najprv napájanie,čo bez toho cardcodu bolo asi zablokované.Neviem či je to ozaj tak, len sa domnievam.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa loksiklubos » 12 Mar 2014, 08:16

tak na sibri ty uz nic nepomoze ak trebas nedoviera alebo taha len jedna strana mas tam poskodene cele lanovody a kludne mohlo ty tam ulomit kusok plastu a uz ty ho elektricky nezavrie. A ty ide tazko ked ho manualne otvoris a zatvoris ? mal by ist pekne zlahka lebo este jedna vec staci ak niekto vybral motorcek a posunul siber tak teraz nieje v povodnej pozicii a preto moze blbnut uz som s tym velakrat stretol a je to problem spat dostat ale ak ide tazko tak uz jedine druhy siber z vrakaca a z dvoch urobit jeden
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Mar 2014, 10:07

Ona už na šíber rezignovala, ani jej nechýba,ale ked bude teplejšie, tak zhodím dolu celý tapacír ,nech je k tomu prístup a pozriem to .Velmi lahko to klučkou nešlo, ale nie až tak moc tvrdo,že by som mal pocit, že je to nejaké pridreté,len čiste odpor prevodovky.Hladal som tuším nejaké koncáky, ale myslím že tam nič nebolo, asi je to robené nadprúdom.Vravím, musím si to oživiť naostro,už si to neviem moc predstaviť ako to tam bolo urobené.Dosť blbo sa tam robí len z časti odkrytovaným tapacírom zozadu,ked ho nechcem zlomiť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Fiat Stilo-nakódovanie DO

Príspevok od používateľa xmilos » 12 Mar 2014, 11:06

5tko
ak nezateka, ani bych sa ho nechytal. Mal som siber na 2 autach a bolo to nanic. Mozna po meste. Na dialnici neotvoris, bo to huci jaksvina. V Chorvatsku cez palavy - budiz nemal som totiz klimu, decka sa tam vystrcili a pri trcani v kolone sa vetrali. Prechadzajuci policajt im to vsak hned zatrhol a museli sediet.
0

Napísať odpoveď