Auto - výber (benzín? dízel?)

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

centesco
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa centesco » 31 Júl 2014, 15:43

boraicho napísal:dlhe roky sme mali feliciu a v aprilii ju oco zneškodnil lebo už bola prehrdzavena skrz na skrz ale stale išla jak hodinky. za 14 roky čo sme ju mali sa pokazila raz. Pred 4my rokmi. nechala ma v telgarte, odišiel el. karburator či čo. ale opravilo sa a od vtedy zase išla bez najmenšich problemov. Nemožem povedať ani jedno zlé slovo na feliciu. určite si ju v oktobri kupim na zimu, možno lebo oco kupil taku hnusn škaredučiernu bez centralu a všetkeho. posilnovač riadenia? haha :) z nej som mal take silne ruky že každy kto šoferoval na feliii nechapal ako na tom dokažem točiť, mne to nerobilo najmenši problém, máte slabe ručky vospolok :) robte s tým niečo :) ak na felcii ide ťažko volant tak na V3Ske by ste zrejme museli šoferovať 2ja :D
Ja som mal tu 1.6 bez posilovaca, viem o com to je :) Teraz mam ale vpredu obute 285ky a aj ta vaha je vyssia, to bez posilovaca neotocis ani ked sa pototo :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa bobor1992 » 31 Júl 2014, 18:09

Favorit a Felícia nie je auto, je to pojazdná rakva. Nemá to pevnosť a okrem toho, väčšina dnenšných kusov je zhnitých na cárach, čo bezpečnosti určite nepridá.
Mal som vážnejšiu haváriu na Peugeote 405, náraz sprava, auto bolo kompletne na odpis, ale nikomu sa nič nestalo. Keď si predstavím, že by sme sedeli vo Favorite, ktorého som mal predtým, normálne ma mrazí.
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa staffy » 01 Aug 2014, 11:21

To je pravda, fakt by som dnes už do Felície nešiel, oktávky sa dajú zohnať tiež za 700+€...
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 03 Aug 2014, 14:39

Na oktávke za 700€ by som sa asi tiež veľmi voziť nechcel (a asi by som sa ani veľmi nepovozil). Nie je vždy podstatné, na akej cene ktorý model začína, ale za akú cenu sa dá kúpiť v schopnom stave. Tzn.
1. Nebudem sa báť na tom jazdiť
2. Nebudem sa musieť za to hanbiť
Za 700€ kúpim možno tak naozaj slušnú Vectru A (občas aj B),P405 alebo mazdu 626...s trochou šťastia možno passat B4 alebo Audi 80. To je asi veškerý výčet toho, čo sa dá za tie prachy zohnať v slušnom stave a čo sa už dá nazvať autom.
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa staffy » 04 Aug 2014, 16:05

Každý má iné požiadavky.
1. Nebudem sa báť na tom jazdiť

Snáď kým nie je nadmerná korózia, brzdy prípadne ABS, airbagy v poriadku nehavarované tak nie je o čom:)

2. Nebudem sa musieť za to hanbiť

Tento bod bude mať u 100 ľudí 100 rôznych podôb :)
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

clarion

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa clarion » 04 Aug 2014, 16:16

Ochcávky za 7 stovek sú väčšinou v takom stave, že do dvoch týždňov od nákupu, zhltnú ďalších 1400 euro na opravy...

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Pedro » 04 Aug 2014, 16:56

tak tak . o octávku sa treba vedieť postarať potom to je nesmrtelné auto .
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ond3x » 04 Aug 2014, 17:37

staffy napísal:2. Nebudem sa musieť za to hanbiť
Já bych se nehambil ani v trabantě :lol:

Koktávku za 700€ snad nikdo nemůže myslet vážně :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 04 Aug 2014, 20:48

Nejde o hanbu za nejaký konkrétny model. Ide o hanbu za stav konkrétneho auta. Čo v praxi znamená, že nie je hanbou voziť sa v krásne zachovalom aute z roku 1995. Hanba je mať miesto toho auto z roku 2005 v dezolátnom stave.
Takže radšej krásnu A-čkovú Vectru, ako za rovnaké prachy vydojenú Octu.
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa pawlo » 04 Aug 2014, 20:56

Asi pred rokom a pol som si hľadal auto (hatchback, sedan), benzín, motor 50-60kw, r.v. 2000 a novšie s cenou do 2000eur s vymenenými rozvodmi popr. do 1700 bez spravených rozvodov.

Bol som si pozrieť bezmála na desať áut (ibizu MK3, cordobu MK3, starú fabiu, fiat stilo...), všetky v mojej cene mali najazdených nad 150000, boli v mizernom stave, väčšina zo začínajúcou hrdzou a ďalšie iné chyby.

Tak neviem kde chcete nabrať dobré auto za 700.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

oravan

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa oravan » 04 Aug 2014, 21:06

v AAA :D :lol:

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Aug 2014, 21:27

Kde nikde... no skoro. Musel by si mať šťastie na nejakého deduška ktorý by sa o auto dobre staral a teraz ho chce predať.

Treba si uvedomiť, že o jazdenku sa z prva budeš musieť starať, buď Ty alebo servis... a stále bude niečo čo, bude treba opraviť :). Mám jazdenku, teraz sa po poobediach zabávam. Komplet nová čapy, horné uloženia tlmičov, nové silentbloky ramien, stabilizačné tyčky, manžety poloos a gufero sú na ceste.

Staršie auto, dobrý prístup ku všetkému, kopa náhradných dielov a nie drahých. Nič novšie (ročníkovo) alebo nové nechcem.
Prílohy
IMAG0880.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Aug 2014, 21:33

staffy napísal:Každý má iné požiadavky.
1. Nebudem sa báť na tom jazdiť

Snáď kým nie je nadmerná korózia, brzdy prípadne ABS, airbagy v poriadku nehavarované tak nie je o čom:)

2. Nebudem sa musieť za to hanbiť

Tento bod bude mať u 100 ľudí 100 rôznych podôb :)
Ešte by som doplnil, že je dobré poznať očakávania od auta. Ja napríklad potrebujem väčšie auto, aby vošiel rebrík a náradie. Niekomu do mesta a roboty stačí malé punťo. Niekto potrebuje výkonný motor, aby ho opieral do sedačky, inému stačí 1,1liter s problémami do kopcov. Jednému sedí dízel, druhému benzín a tretí si vychutná LPG. Ale s dvoma predchádzajúcimi bodmi súhlasím. Ja osobne by som sa bál povedzme s "fáčkom" alebo feldou na dialnicu. A druhý bod - polepené auto s každým plechom inej farby tiež nie je bohviečo, auto totižto vypovedá o charaktere človeka. Lajdákkovi je jedno, že je špinavé a hrdzavé. Puntičkár si trhá vlasy, keď nájde škrabanček.

Občas sa to rozoznáva aj podla ŠPZ :lol:
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa pawlo » 04 Aug 2014, 21:41

Vidíš, ja napríklad auto na diaľnicu nepotrebujem, keďže na žiadnej ani nechodím, vzhľadom na to že tu žiadna nie je :D
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Axwell » 04 Aug 2014, 21:53

skodovky nechapem ako mozete stale kupovat, drahe na dnesnu dobu, kopa poruch, este k tomu ju Vam aj mozu ukradnut... napr. nove oktavky.

Radsej daciu ako skodovku, moj nazor...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Aug 2014, 21:57

Podľa mňa je to jedno - ak si kúpiš "low-end" auto, pokazí sa, či je to škodovka, dacia, citroen, audi... Podobne so značkami je to tak, kúp si philips, sony, lg... Ak nepriplatíš, po dvoch rokoch odíde aj to aj to. Aspoň môj názor, nie som automechanik.

Ale jedno je isté, automatická prevodovka v aute za 10 000evri(bády) nebude nikdy dobrá a bude robiť nechuť do automatu. Pri drahých modeloch je automat skutočne automat. Ale zas je to o vkuse, niekto automat jednoducho nechce, on bude radšej kvaltovať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ond3x » 04 Aug 2014, 22:01

Přesně tak... je to o charakteru.

Já v puntu 1,1 jel ve 4 v plné polní s batohama cca 15kg kus :D Zvládl jsem přitom jízdu po poli i nějaké ty kopečky. Plechy chytly už 3 odstíny a umyté je to jen jak prší. Prostě charakter :lol:

Jooó... drahé auta se nekazí. Tuhle pohádku mám moc rád :wink:
0

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Ememe » 04 Aug 2014, 22:06

raz za cas sa pozrem sem a vidim hned v TOPke moju oblubenu temu :D
audina a3 jazdi super, uz som spravil par tisic km, a bez poruchy, super koncom mesiaca ho zoberiem do audi servisu nech vymenia olej a potrebne veci ak bude treba

kamarat mi doniesol jedno auto, lebo ide na dlhsi cas do zahranicia, tak mi ho doniesol ku mne na SK, a ze ho mozem pouzivat, teda skor tak sem tam aby sa trosku prevetral, je to mazda 323 2.0 D rocnik 2000, najazdene skoro 200 000, jazdi super az by som povedal, ze v istych otackach aj lepsie ako audina, je to super auto, a ked tak by som ho asi od neho aj zobral, za 1500 mi ho vie dat, ale zas dalsie auto momentalne mi neni treba, ale urcite ho budem mat take 2 roky u mna, kym bude kamos v zahranici.

dalsie auto v ktorom som sa viezol a isty usek aj soferoval je toyota rav4 rocnik 2009, 2.2D super auto tiez, na male SUVcko, najazdene ma tak 320000 este nic vazne nemenil, vsetko len bezna udrzba.

stale vsak u mna ostava u mna TOP auto mojho sefa, a to je jaguar XF, neskutocne auto, chyba mu uz len autopilot :D teda ten autopilot som niekedy aj ja.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Aug 2014, 22:26

Ond3x napísal:Jooó... drahé auta se nekazí. Tuhle pohádku mám moc rád :wink:
Počkaj, počkaj ;) To som nenapísal a povedal si to len ty! :) Samozrejme, kazí sa všetko, ale ja mám dojem, že lacnejšie budú poruchovejšie. Takže bacha na slovné hračky :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto - diesel - vyber

Príspevok od používateľa Napster050 » 04 Aug 2014, 22:50

Wicker: takže si presedlal z francúza na nemca ? chválim 8)
ja som tiež presedlal zo škodovky na bielomodrú vrtulku a keď už tu bola reč o tých automatoch: ten tiptronic vo fábii je hrozný oproti tomu čo mám teraz...a to je prosím 14 ročné auto s takmer 250tis. km... Takže nie je automat ako automat...
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok