Vyhrievanie sedadiel

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Vyhrievanie sedadiel

Príspevok od používateľa nfko » 07 Okt 2016, 22:11

Zdravím

viete mi prosím poradiť odkial vyviesť 12V pre vyhrievaciu vložku sedadla ? Priamo z akumulátoru ísť nemôžem lebo náhodou nevypnem vykurovanie, odidem z auta a akumulator bude nadruhý deň prázdny. Potrebujem aby sa to zopíňalo otočením klúčika do prvej polohy. Chcel som to natiahnuť z vetvy čo ide do zapalovača ešte pred poistkou. No keď som dal dole plast pod volantom a uvidel som tu spleť káblov do poistkovej skrinky tak som zostal zúfaly. Nemáte niekto nápad ako to vyriešiť ? Ak to pomôže auto je chevrolet aveo sedan 2008r.
Odber vložky je max 5A poistka je 10A.

Vopred vďaka za všetky rady
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Vyhrievanie sedadiel

Príspevok od používateľa misocko » 07 Okt 2016, 22:26

shcema poistkovej skrinky, napetie pre svetla...
spinac spiatocky + nejake rele...
merak, a merat kde bude napetie po zapnuti klucika + rele...
hocijaky živy drot + modul ktory spina vystup az pri vyssom napeti ako je napetie aku (tj v case ked bezi dobijanie)

kazdu z tychto moznosti samozrejme istit poiskou
0

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vyhrievanie sedadiel

Príspevok od používateľa troodon » 07 Okt 2016, 22:34

ak to dorabas na nejake novsie auto alebo smejdy typu dacia/thalia tak radsej dotiahni od baterky novy patricne dimenzovany kabel a spinaj to cez relatko ktore bude ovladane spinaným napatim po otoceni klucika. Dnesne auta maju kabelaz maximalne nekvalitnu, ziadne vyrazne predimenzovanie sa nekona, navrhnute je vsetko len taktak. Ako podotkol kolega predomnou poistky su samozrejmostou.
0

Napísať odpoveď