Akú autokameru?

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2505
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa enigma » 04 Mar 2017, 08:23

nesúhlasím s vami chlapci . záznam z kamery JE relevantný dôkaz a sudca nemusí nič schvaľovať. ( vlastná skúsenosť ) . akceptujú ho aj policajti aj justícia .
0

Používateľov profilový obrázok
JJ
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 13:16

hladám autokameru

Príspevok od používateľa JJ » 02 Jan 2018, 13:21

Zdravim a prajem zaroven stastny novy rok vsetkym :) mam prosbu na vas, viete mi niekto odporucit nejaku kvalitnu autokameru do 200 eur ? dakujem pekne za kazdu radu :)
0

Denny
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27 Nov 2017, 15:11

Re: hladám autokameru

Príspevok od používateľa Denny » 03 Jan 2018, 09:04

Aj tebe šťastný nový rok :) kvalitné autokamery sú napríklad od Truecam, ja mám od nich model A5 Pro WiFi , majú myslím ešte aj drahšie aj lacnejśie modely. Pozri si ich, ja mám naozaj dobrú skúsenosť :)
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: hladám autokameru

Príspevok od používateľa muziker » 03 Jan 2018, 14:13

Pozor pri kamerách uvažuj aj s polarizačnými filtrami :)
Pozri aj zn. MIO: napr. MIO MiVue 792 .... cca €184 + (ak chceš) zadná kamera MIO Mivue A20 ..... cca €60
Sony senzor
Záznam vo vysokom rozlíšení
Veľký a prehľadný 2,7" dotykový displej
Širokouhlý objektív - uhol 140°
Vysoká svetelnosť objektívu f/1.8
Zabudovaná GPS a WiFi
Kvalitný čip Sony
G senzor
MiVue 792 pracuje s aktuálnym zoznamom radarov a pomocou zabudovaného senzora GPS je schopná premietnuť prejdenú trasu v interaktívnych google mapách. Popri tom je vybavená WiFi a komunikuje s po čítačovým programom MiVue Manager. Program je kompatibilný s platformou Windows aj Apple a slúži na prezeranie a analyzovanie prejdených trás.

Zaujímavé môťu byť aj zn. DOD (lepšie kusy ale presiahnu tvoj horný limit ceny).
Napr. DOD LS500W alebo DOD RC500S

Skús si porovnať parametre jednotlivých kamier, ich ceny ako aj doplnky. Niekto požaduje len samotnú prednú kameru, iný privíta aj zadnú a niektp zas preferuje parkovací režim (poškodenie auta počas parkovania). Dôležitá je aj svetelnosť objektívu (horšia kvalita snímok pri slabšom osvetlení je bežná). Niektoré kamery majú problém s prehrávaním videa na pc cez pribalený SW.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
JJ
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 13:16

Re: hladám autokameru

Príspevok od používateľa JJ » 04 Jan 2018, 09:23

Zadnu kameru mi vylozene netreba, staci mi zatial len predna. Inak tie de kamery mi pridu dost podobne, az na nejake detaily. Ale s tymy polarizacnymi filtrami sa to da nejako vyriesit aj u tej truecam ? Mozno som si to niekde nevsimol ale nikde to nevidim.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: hladám autokameru

Príspevok od používateľa muziker » 04 Jan 2018, 10:09

Ak si sa rozhodol pre TrueCam, tak najlacnejšia je asi:
TrueCam A4 - Autokamera za asi 81 € , ale v balení nenájdeš pamäťovú kartu (treba dokúpiť samostatne).

O niečo drahšia je :
TrueCam A5S - Kamera do auta za asi 118 € (v balení máš aj pamäťovú kartu aj CPL filter)

Ešte o niečo drahšia je :
TrueCam6 - Kamera do auta za asi 133 € (už je v balení aj zadná kamera a má aj parkovací mód).

Najdrahšia je (vraj špička tejto značky) :
TrueCam A7S - Kamera do auta za asi 148 €
...............................................................
O filtroch:
Aj ku TrueCam sú k dispozícii filtre - najpoužívanejšie sú UV filtre a CPL (polarizačné) filtre. Pozri si príslušenstvo ku autokamerám. Ak by ťa zaujal napr. len polarizačný filter (proti odrazom v zázname), tak je tu napr. TrueCam A5, A7 CPL filter za cca 18 - 20 €. Porovnanie cien nájdeš tu: https://www.najnakup.sk/cpl-filter-truecam

Píše sa, že polarizačný filter (CPL) je výborný doplnok k autokamerám TrueCam, lebo zabraňuje rušivým odrazom svetla, lebo výrazne obmedzuje odraz interiéru auta od predného skla, ale znižuje aj presvietenie oblohy (obloha bude v zázname tak o poznanie tmavšia), ale platí to aj pre redukciu slnečnej žiary v letných dňoch, a rovnako redukuje v zázname aj odrazy od lesklých povrchov. Jeho použitie ku autokamere záznam z autokamery potlačí rušenie prudkým svetlom a zábery budú mať aj lepšie farby, v zázname kamery sa potlačia odrazy od vnútrajšku auta (predné sklo vozidla) ale aj ďalšie odlesky, ktoré inak môžu v zázname kamery prekážať.

Nejaké ponuky na CPL filtre nájdeš napr. tu:
http://www.auta-kamery.sk/cpl-filter-truecam/
https://www.faxcopy.sk/detail/truecam-c ... 6-a7/84323
https://filtre-k-objektivom.heureka.sk/truecam-a5-pl-c/
https://www.alza.sk/truecam-a5-a7-cpl-f ... 516134.htm
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
JJ
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 13:16

Re: hladám autokameru

Príspevok od používateľa JJ » 05 Jan 2018, 08:54

A7s vyzera naozaj najlepsie, a ta co pisal denny to je co ? nasiel som ju na ich strankach ale nepisal si o nej tak ze co to je, to mi pride taka stredna cena
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: hladám autokameru

Príspevok od používateľa muziker » 05 Jan 2018, 15:19

Možno ti tu poradia viacerí skúsenejší majitelia autokamier, ale myslím, že neuškodí prečítať si nejaké pokecy o výbere autokamier ako napr. toto (ale na nete nájdeš aj iné) - ale vždy je rozhodujúce to čo požaduješ konkrétne ty sám:
https://www.equiplo.sk/najlepsie-kamery-do-auta/
https://www.kamerydoauta.sk/clanky/ako- ... ezite-info
https://www.zive.cz/poradna/vyber-autok ... tanswers=1
https://www.testado.sk/najlepsie-kamery-auta/
https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-autokamery/
Ak potrebuješ cez nejaké apky spárovať kameru s mobilom, tabletom, zvoľ si verziu WiFi. Deje sa to potom v reálnom čase bez nutnosti pripojenia káblom. Na druhej strane to ale vyžaduje pripojenie na net a špeciálny SW od výrobcu.

V každom prípade ti odporúčam pozrieť si aj kamery zn. DOD - tie majú špičkový obraz, sú technicky prepracované na vysokej úrovni a sú to asi najpredávanejšie autokamery na svete. Napr. tu: https://www.kamerydoauta.sk/ Majú niektoré veci veľmi dobre vymakané, príp niektoré funkcie, a montujú do nich senzory SONY, objektívy F/1,8, niektoré majú aj zabudovaný CPL filter ... samozrejme dobrá kamera stojí trocha viac ako 150 €. V cene sa často odzrkadľuje aj dodávané príslušenstvo (a jeho kvalita). Je len na tebe čo preferuješ, ale myslím že keď už kupovať, tak niečo s čím budeš na veľmi dlho spokojný. Často sa totiž stáva, že majiteľ lacnej a jednoduchej kamery už po pár dňoch ľutuje že za to vôbec dal prachy. Mnohé kamery totiž už pri mierne horších svetelných podmienok ani len zďaleka nedokážu rozpoznať ŠPZ (EČ) áut na videu, alebo mnohé videá majú ťažkosti pri prehrávaní na pc dodaným SW, nemajú parkovací mód, prípadne neposkytujú "pohľad dozadu", mnohé sa chváli IR alebo bielymi prisvetľovacími LEDkami, ktoré ale prakticky v reáli nič neriešia, ... atď.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
JJ
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 13:16

Re: hladám autokameru

Príspevok od používateľa JJ » 08 Jan 2018, 09:13

tak po preskumani ma najviac zaujala ta truecam a5 pro wifi, ma presne aj to co hovoris s ovladanim na mobile. Videa z toho tiez vyzeraju dobre a splnuje aj moj rozocet. Plus na tu znacku su dobre reakcie. Takze asi to zoberiem ale dakujem aj tak za pomoc :)
0

jancikk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22 Jan 2018, 14:36

autokamera

Príspevok od používateľa jancikk » 19 Feb 2018, 14:38

Caute, mozete mi niekto poradit ako vybrat autokameru ? Podla coho vyberat ? videl by som to zhruba na plus minus 100 eur. Nemam zatial ziadne preferencie kedze sa do toho moc nevyznam.

! Zlúčenie príspevkov,vytvorenie jednotnej témy+ zaradenie do správnej sekcie. upravil: 22.2.2018 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: autokamera

Príspevok od používateľa miroja » 19 Feb 2018, 14:59

Nie tak davno sa tu riesila podobna tema. Skus pohladat,isto najdes. :)
0

jancikk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22 Jan 2018, 14:36

Re: autokamera

Príspevok od používateľa jancikk » 21 Feb 2018, 10:35

Ja to na fore neviem najst ze by sa to riesilo. Moholo by si mi hodit link na to vlakno ? :D
0

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: autokamera

Príspevok od používateľa jukov » 21 Feb 2018, 11:00

Vpravo hore je taka lupa. Tam ked napises autokamera, tak to pohlada za teba.
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 22 Feb 2018, 12:09, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Pri zlúčení rovnakých tém,bol odkaz zmazaný pre nefunkčnosť.

jancikk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22 Jan 2018, 14:36

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa jancikk » 26 Feb 2018, 10:58

díky, tak pozerám po tých truecamkách, páčí sa mi že je to česká firma takže predpokladám že servis bude bezproblémový
0

8lukas8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28 Mar 2018, 14:18

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa 8lukas8 » 28 Mar 2018, 14:32

ahoj, máte niekto skúsenosti s týmito kamerami ? https://cierne-skrinky.heureka.sk/ddpai ... e/#section, sú celkom drahé ale rozlíšenie vyzerá fajn a sem tam aj nejaké pozitívne hodnotenie, ale asi je to overkill v cene pre veľa ludí
0

Hejkal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24 Nov 2017, 13:09

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa Hejkal » 29 Mar 2018, 12:04

no áno sú trošku drahšie ale za tú kvalitu to stojí podľa mňa, také rozlíšeni je len pri drahších kamerách, plus magnetický držak a iné drobnosti to samozrejme navyšuje cenu :)
0

8lukas8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28 Mar 2018, 14:18

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa 8lukas8 » 02 Apr 2018, 12:15

máš ju či hodnotíš len z internetu ?
0

alois

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa alois » 02 Apr 2018, 19:45

..........Zdieľanie vašich ciest v komunite DDPai
Zdieľajte fotografie a videá, ktoré ste vy a ďalší nadšení používatelia zachytili na svojich cestách. V komunite používateľov kamier DDPai môžete k videu pripojiť aj informácie a štatistiky, fotografie, poznámky a vytvoriť tak ojedinelý cestovný denník. Samozrejmosťou je zdieľanie aj na ďalších sociálnych sieťach mimo DDPai.............


iba info: od 25.5.2018 síce kamera fungovať bude, ale v celej EU platí nový zákon. V SR v súdnom konaní 6 mesiacov, alebo 5000€ pokuty!

8lukas8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28 Mar 2018, 14:18

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa 8lukas8 » 03 Apr 2018, 09:20

alois napísal:..........Zdieľanie vašich ciest v komunite DDPai
Zdieľajte fotografie a videá, ktoré ste vy a ďalší nadšení používatelia zachytili na svojich cestách. V komunite používateľov kamier DDPai môžete k videu pripojiť aj informácie a štatistiky, fotografie, poznámky a vytvoriť tak ojedinelý cestovný denník. Samozrejmosťou je zdieľanie aj na ďalších sociálnych sieťach mimo DDPai.............


iba info: od 25.5.2018 síce kamera fungovať bude, ale v celej EU platí nový zákon. V SR v súdnom konaní 6 mesiacov, alebo 5000€ pokuty!
môžeš prosím ťa viac vysvetliť o čo ide ?
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa iqlogic » 03 Apr 2018, 12:11

alois napísal:iba info: od 25.5.2018 síce kamera fungovať bude, ale v celej EU platí nový zákon. V SR v súdnom konaní 6 mesiacov, alebo 5000€ pokuty!
Skús rozvinúť :mrgreen:

A pri výbere kamery sa neorientujte len na rozlíšenie. Veľmi dôležitým údajom je snímkovacia frekvencia a osobne by som o kamere, ktorá nemá natívnu podporu FullHD a 60 fps ani neuvažoval.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok