Akú autokameru?

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa mirosne » 01 Jún 2018, 17:57

FW si už dával nový?
0
Pozdravuje vás Miro.

atrapovic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:52

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa atrapovic » 04 Feb 2019, 15:16

Jak fungují kamery založené na detekci radarů? Mají nějaké mapy uožené v interní paměti nebo mají nějaké aktivní detekční prvky?
Vybírám si právě mezi Lamaxem antiradar a kamerou v zrcátku (https://www.2din.cz/multimedia-monitory-v-zrcatku/)
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 04 Feb 2019, 15:29

atrapovic - nič v zlom ale :
Antiradary a rušičky radarov sú u nás zakázané
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 04 Feb 2019, 19:24

AlbiDartanan nič v zlom, ale ja by som zakázal aj moralistov. :ignore:
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 04 Feb 2019, 20:09

Dr.Martin ja len že sú za to pekné "pálky" keď na to prídu ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa mato3000 » 04 Feb 2019, 21:12

atrapovic napísal:Jak fungují kamery založené na detekci radarů? Mají nějaké mapy uožené v interní paměti nebo mají nějaké aktivní detekční prvky?
Vybírám si právě mezi Lamaxem antiradar a kamerou v zrcátku (https://www.2din.cz/multimedia-monitory-v-zrcatku/)
GPS + majú uložené pozície " bežných " radarov a teda musíš často upgradovať ... ja to mám vypnuté, lebo to len pletie, takže ti to zahlási 200-300 m pred predpokladanou pozíciou. Ako vravím, len to ruší ....
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Feb 2019, 22:47

Treba dodrzat rychlost a netreba antiradar. :mrgreen:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa muziker » 20 Apr 2019, 11:22

Dlhšie je tu ticho, tak čosi pridám. Minule som čítal článok "Najlepšie autokamery 2019". Síce sa v článku spomína aj autokamera DODxxx ale dať vyše 4 stovky eur za kameru považujem za sadomacochizmus. Vcelku ma tak trocha zaskočilo, že v cenách do 200 € sú prakticky v ponuke len staršie modely ako TrueCam A7s - vraj česká výroba ? (mimochodom jej cena je už dnes vcelku prijateľná ale v článku ju vychvaľujú až nekresťansky, čo je podozrivé.
Reálne však recenzie užívateľov na "webe truecam" hovoria v jej prospech či neprospech asi tak 50:50 %. Mnohí sa sťažujú na autokamery tejto značky (aj iné modely tejto značky) že zamŕzajú, tiež že zlyháva GPS modul pri načítavaní, niektorí na rozmazaný obraz vo videu, či iné problémy ako neriešenie reklamácií (je ťažko posúdiť, či negatívne reakcie sú od viacerých nespokojencov, alebo to robí napr. len jeden nespokojný užívateľ pod viacerými nickmi čo dnes býva pomerne bežná prax na nete).
Má niekto z tohto fóra nejaké konkrétne skúsenosti s TrueCam A7s ?
0
Naposledy upravil/-a muziker v 20 Apr 2019, 11:26, upravené celkom 1 krát.
muziker

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa milan209 » 20 Apr 2019, 11:25

Ja mám Truecam A5 a plná spokojnosť.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa dan21 » 20 Apr 2019, 15:02

VIOFO A129 Duo - Uplna spokojnost !!
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa misocko » 08 Sep 2019, 23:58

ahojte
rozmyslam ze kupim nejaku kameru. Vzhladom na rozpocet, rozmyslam o:
VIOFO A129 Duo
Lamax C9
TrueCam A7s

zaujima ma hlavne kvalita nahravky, pripadne, je mozne si u niektorej tejto kamery jednoducho vybrat nejaky prave prebehnuty usek a ulozit tak aby sa nepremazal dalsim zaznamom?

vopred dik za postrehy
0

rumik1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 11:28
Vek: 43

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa rumik1 » 09 Sep 2019, 08:35

Ahojte,
ja mam TrueCam A7s aj s GPS modulom. Kamera je v celku fajn a da sa uzamknut video a kamera zacne nahravat do noveho suboru. Uzamknute nezmaze.
Ale aj tak sa ju chystam poslat na reklamaciu. Asi po pol roku pouzivania, prestal GPS modulu fungovat zvuk. Daval info o tom ci je GPS pripojene, o case, v principe blbost, ale ak to ma fungovat a ja som to nevypol, tak nech to funguje. Cca po rocnom pouzivani, mi zacala robit to, ze obcas sa z nicoho nic vypne.
Co sa tyka kvality videa, som spokojny, ale neviem ci by som ju kupil aj druhy krat.
0
Rumik

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2434
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Sep 2019, 13:14

AlbiDartanan napísal:atrapovic - nič v zlom ale :
Antiradary a rušičky radarov sú u nás zakázané
A ako zstia že máš detektor radaru? Veď to nič nevysiela...
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa zylo64 » 13 Jan 2020, 18:16

Chcel by som nadviazať na danú tému. Mohol by som poprosiť Vás, ktorí máte praktickú skúsenosť s autokamerami, aby ste sem (na youtube) vložili video s reálnym záznamom kamery, ktorú využívate? Mohlo by to pomôcť nielen mne ale možno aj iným pri výbere kamery. Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa misocko » 13 Jan 2020, 20:55

0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa zylo64 » 14 Jan 2020, 16:04

Ďakujem za video. S akým rozlíšením je to nahrávané?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa misocko » 14 Jan 2020, 20:27

dodavka iduca na cervenu je v 2560 x 1080
predbiehanie a srnka 2304 x 1296

pri tom najvyssom sa vsak obcas stava ze kamera odmieta zapisat nejake video na kartu a nadava na pomalu kartu hoci mam znackovu kartu (tento problem vsak popisuju viaceri uzivatelia) , mam to preto vecsinou na nizsom rozliseni.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa misocko » 21 Máj 2022, 19:00

ahojte
po dlhšej dobe... kúpil som davnejšie kameru Lamax S9 , po tom čo som bol spokojný s C9 len som chcel niečo aj so zadnou kamerou. A nastali problemy ktoré som s C9 nemal. Aj som kontaktoval predajcu, povedali OK poslite do nášho servisu a uvidíme. Ale osobne si myslim že problemy má celá seria , len si to nikto nevšíma.
1. zo 64GB karty , zaplni len 40GB , potom premazáva staré videa - skúšané na dvoch kartách, C9 ich naplni obe nadoraz až potom premazáva. Kúpil som 128GB , hoci ju kamera oficiálne nepodporuje, funguje, hoci aj tam necháva cca 30GB nezaplnených.
2. predná kamera nevie automaticky dostatočne prisposobit jas na videu , buď je to v noci príliž tmavé, alebo cez deň presvetlené.
3. zadná kamera má neporovnateľne krajši obraz aj reguláciu jasu
4. hlasové ovládanie, čistá katastrofa, musel som ho vypnuť, mňa nepočúva, rádio ju v pohode prepínalo, menilo nastavenie :thumbdown:
má niekto túto kameru a podobné skúsenosti?
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa balu » 21 Máj 2022, 20:19

Osobně mám MIO MiVue C330 (Už se dá sehnat jen v málo obchodech - dneska bych volil C380 Dual i s přídavnou zadní kamerou A30). Mám jí v 5 autech a naprostá spokojenost. Po cca 5 letech mi v jedné (té nejstarší) umřela baterka, tak jsem na AliExpress baterku koupil a kamera šlape dál. Má GPS a otřesový senzor (při nehodě automaticky zamkne aktuální záznam proti smazání), databázi radarů, nahrává ve FullHD. Oznamování radarů ale není úplně vychytané, protože když jedete po nějaké silnici a podjíždíte most na kterém je radar pro silnici na něm, tak ho hlásí také. Na radary mám navigaci TomTom, která umí i počítat průměrnou rychlost v úsekových měřeních.

Měl jsem v hledáčku i TrueCam s přídavnou zadní kamerou, ale jednak byla v té době cena naprosto nesmyslná a navíc jsem vybíral kameru, která bude co nejmenší a nebude zepředu moc barevná - stříbrný nebo barevný rámeček, nesmyslný LEDky, které nikam nedosvítí, ale jsou dobře na kameře vidět i z dálky, protože jsou to na pohled stříbrné body na černé kameře.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Akú autokameru?

Príspevok od používateľa misocko » 15 Jan 2023, 22:15

ahojte
vzhľadom na to že ľudia píšu recenzie bez toho aby produkt riadne otestovali, mám problém rozhodnúť sa akú kameru do auta zas kúpiť. Bohužial, Lamax ako CZ ( :D asi zabalené v CZ) výrobca sklamal a k čistokrvnej čine mám vnútorný odpor (pracujem s činskymi priemyselným strojmi, viem ako sú schopný do....ť všetko čo sa dá (či už soft, alebo hardware), pre mňa je ta krajina vhodná iba na sadenie ryže, ale darí sa jej cenou do....ť celý svet. PC mám s MSI doskou, odpovede od podpory v štýle "Sorry sir, You are right. Its impossible..., bez pokusu spraviť update a opraviť chyby. Každý štart , po nábehu vždy resetnem (tvrdý reset tlačitkom), lebo ak nie, viem že skor či neskor zamrzne, po restarte OK.
Už aj o MIO som našiel recenzie v štýle "nikdy viac". Iné značky, aj drahšie, nenabehne GPS modul a podobné problémy.
Prešiel som teda požiadavkami z náročnejšieho užívateľa na nech to aspoň natoči normalne video s GPS suradnicami. Nechcem hlasove ovladanie (ak je, musí sa dať vypnúť, nechcem aby mi radio opeť ovladalo kameru ) , nepotrebujem asistentov, ani radari, ani parkovaci rezim, ani buraci režim. Len VIDEO.
Chcem len vytiahnuť SD kartu na ktorej bude video z prednej aj zadnej kamery, v normalnej kvalite.
Úplný top by bol automatické zapnutie a vypnutie štartom motora.
Nejaké návrhy? - ocením skôr niekoho kto si občas aj pozrie čo mu kamera zaznamenala (nakoľko Lamax jeden večer OK, ráno už zlý obraz, druhá reklamácia, asi opeť skončí výmenou).
Prípadne linky na nejaký pokec, aj keď čo som pozeral aj na Lamax, asi su podplatení alebo nevedia čo píšu.
Vopred Dik
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok