Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa rudko » 03 Aug 2018, 21:27

Marshall007 napísal:rudko - dakujem za normalnu odpoved, nastastie sa najde aj niekto normalny ktory usetri moj cas odpovedat na pri*ebane otazky.
rudko, este sa spytam takze keby pouzijem 120ohm 5w tak by to mohlo byt ok a nebude sa prehrievat? Mam malo casu na to, dost ma to suri lebo potrebujem ten vozik pouzit a na tomto mi to stoji, je mi v podstate jedno aku to bude mat spotrebu ci taku istu ako obycajna ziarovka alebo vsetky ostatne veci su mi jedno radsej kupim 20 odporov a vyskusam to pri ktorych to bude auto rozpoznavat ako to niekde tazko zistovat.


A pre ostatnych ten vozik nieje moj ale potrebujem ho pouzivat tak si musim poriesit ten problem ja lebo majitelovi vozika tie svetla idu kedze maju ine auto... Staci takato odpoved alebo budu dalsie kktske otazky mimo tému?

Alebo neexistuje ina suciastka ktora by nahradila odpor ale by sa neprehrievala?
Takze je vlastne jedno aku hodnotu odporu pouzijem tak ci tak sa bude hriat ale hodnotou maximalne zmenim cas zahriatia?
Mozno je este riešenie hodit to do hlinikoveho boxu a ten uchytit o vozik.
prehrrievat sa nebude nakolko na nom bude len mala vykonova strata, ale hriat trochu bude. musis ale vyskusat ci bude pre tebva tych 120Ω stacit. mozno bude trba trochu vyssi prud (cize odpor s nizsou hodnotou), ale je mozne ze bude stacit aj menej...

-- Spojený príspevok 03 Aug 2018, 20:31 --
pocitujlasku napísal:rudko: ja som za 7 rokov, co som mal nissan menil akurat tak klasicke H<neviemkolko> asi 2x. vsetky ostatne ziarovky boli odkedy som to auto kupil.
Jediny dovod preco ist do LED by bol pre mna ten, ze lepsie svietia, teda som viac viditelny. Iny dovod mi nedava zmysel, najma, ked by som usetril par centov na palive.
ja neviem co tu vsetci stale omielate setrenie na palive. ved to je uplna blbost a hlavne to nikto teraz ako dovod nespomenul. mne napriklad odisli v zadnom svetle asi 4 ziarovky za rok a vymena mi vzdy trvala asi 10 minut a doodieranu ruku. tak som si povedal ze jebem na to a vymenil som vsetky ziarovky okrem stretavacich a dialkovych. a odvtedy uz sa nemusim o nic starat. skratka chcem povedat to ze kazdy ma svoje dovody...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Marshall007
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 13 Máj 2012, 21:32
Bydlisko: Slovensko

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa Marshall007 » 03 Aug 2018, 23:09

Najskor teda podme k mestu: mesto kokotovo je v Bielorusku takze nieje to ziadna vymyslena vec, pouzil som to pre to lebo niekedy si pripadam ako keby som tam zil, ako napriklad teraz ked musim odpisovat na XY veci ktore niesu ohladom temy, pritom by som sa rad venoval teme ktoru som zadal na zaciatku. Lebo je pre mna dolezita. Takze preto to kokotovo.

A teraz k teme:
Hlboko sa ospravedlňujem ludom ze som to neopisal presne do "bodky" komu patri vozik a ze som sem neoskenoval TP vozika. Proste som bol pod časovým natlakom a chcel som problem vyriesit cim skor, preto som napisal len tu podstatnu vec ze vozik ma LED svetla a ze potrebujem modul aby auto vedelo ze som vozik zapojil, necakal by som od tohto fora kktske otazky preco som tie svetla menil a podobne... som sa obrátil na toto forum ze som myslel ze sa tu zgrupuje co najviac múdrych hlav ktore mi pomozu moj problem odstranit lusknutim prsta, zjavne ich zaujima XY ostatných veci ako ten problem co sa ma riešiť.

A teda ku koncu, dakujem par ludom tu, za pomoc a asi to zajtra vyriešim na ziarovky a potom by som to rad nahradil odpormi.

Dakujem za kazdu radu.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Aug 2018, 23:13

Sranda, že Samankovi nevadí vyplnené mesto u autora ako "Kokotovo". Keď si náhodou zahreším ja, tak už aj nahlasuje. Ale to bude asi ten lacný moralista, každú nedeľu v kostole. AMEN.

Marshall, Ty si to prosím zmeň. Akceptujem, že je to reálne miesto v BY, ale u nás je to vulgarizmus. Slušne Ťa o to prosím. Nikoho nebuzerujeme za občasný vulgarizmus v téme (ak ich nie je moc), ale toto svieti naozaj všade a nie je to pekné :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marshall007
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 13 Máj 2012, 21:32
Bydlisko: Slovensko

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa Marshall007 » 03 Aug 2018, 23:18

Bohuzilal taky je svet a život, obcas sa budes stretavat s prekážkami v zivote a ak je pre niekoho neprekonateľná prekazka moje mesto v popise tak to v pohode zmenim, aj ked podla mna by som nemusel lebo je to reálne mesto a mam pravo v takom meste byvat ale budis... Ok zmenim si to a potom sa tu bude každý konecne starat len o tu temu ktora je zadana?
Ospravedlňujem sa za pouzite vulgárne slova ale bol som naozaj pod casovou tiesnou, potreboval som prist na vyriesenie zavady cim skor a nie dakemu tlkovy hned prvy prispevok odpisovat preco som menil normalne svetla za LED toto nieje ziadne auto-tuning forum preco by malo koho zaujimat preco som menil take alebo onake svetla. Houk.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Aug 2018, 23:23

No tak Ty si sa teraz stretol s prekážkou nechápavosti nejakých členov...
Ide o princíp. Ak čakáš záruky, že sa po oprave Tvojho bydliska zmení prístup užívateľov k problému, potom si veľmi naivný. Okrem toho neviem, prečo s tým plačeš u mňa, ja s tým nič neurobím, mojou povinnosťou je starať sa o chod fóra po stránke príspevkov, nemám nijaké právo na to, aby som zakázal užívateľom odpovedať scestne. Ako dospelá a inteligentná osoba máš však vždy možnosť ignorovať odpovede, ktoré sa Ti zadjú byť nemiestne a nenápomocné. Otázkou potom je, či bola chyba v tom, alebo bola chyba v Tvojej krátkozrakosti a tie odpovede sa ukážu ako opodstatnené - to sa ale dozvedáme vždy až neskoro (a nielen Ty, ale všetci).

Ja som Ťa iba slušne poprosil, aby si si upravil ten názov. V žiadnom prípade som Ti nepísal, že nemáš právo tam bývať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Aug 2018, 08:11

Nešlo by to urobiť nejakým medzikusom medzi pripojovacími konektormi,kde by boli tie odpory, alebo žiarovky ?Upevnené na oji vozíka.
Ak používaš iné auto, strčíš to tam a vybavené.Alebo možno by to išlo urobiť cez nejaké relátko,ktoré by sledovalo prúd v niektorej vetve,a preplo by režim žiarovky/LED.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Aug 2018, 08:32

Myslím, že u VW ide upravovať aj prúd tečúci žiarovkou na vyvolanie notifikácie. Len neviem, či tak malý prúd ledky nebude pod rozlišovaciu schopnosť merania. A robí sa to cez diagnostiku.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Vyroba modulu pre zapojenie LED vozika k autu

Príspevok od používateľa michal5u » 07 Aug 2018, 11:57

U novějších Ford Transit (Custom, ale myslím, že i normální), stačilo cca 60R (buď jsem dával do serie 2x27R nebo 2x33R) jen mezi blinkry a kostru. Nevím proč, nevím už ani jak jsem na to přišel, ale funguje to doteď. Zahřívání je díky blikání v klidu, dával jsem 5W, protože byly po ruce. Nacpaný je to vzadu v krabici mezi světlama, kde se rozděluje 7x1 od voje na levou a pravou stranu. Světla jsou nějaký nejlevnější univerzály, na SPZ taky led a myslím ještě 2 led pozičky vepředu.

Proč jsem je tam musel dávat (LED světla) nevím, firma si to přála, osobně bych to taky nechal na žárovkách :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok