Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa mr.dred » 03 Nov 2019, 06:37

FrogmanMJ napísal:všetky spotrebiče uzemniť a hodiť na jeden bod.
tak by to bolo správne.
Šarapatu ešte môže robiť dvojité ukostrenie antény. 1. bod je autorádio - v konektore, 2. bod je uchytenie antény (na streche,blatníku...). Pri rušení skúsiť jedno pripojenie GND zrušiť.
Edgar napísal:To by bol potom dosť naprd zosilňovač, ak by nemal oddelenú signálovú a napájaciu zem.
Ten asi 10Ω odpor čo tam niektorý výrobcovia dávajú medzi signálovú a napájacú zem tú zemnú slučku nezruší...iba zvýši jej impedanciu a nemusí to pomôcť.... a bežný autozosilňovač, ktorý by mal na vstupe trafko (alebo izolačný predzos.) som ešte ani nevidel (možno že také niekto vyrába..) 8O
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Nov 2019, 17:30

Zaujímavé, na svojom rádiu som meral odpor medzi GND z AUX vstupu a mínusom z baterky a odpor bol nekonečno :pain:
0

vitusmotuz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Sep 2020, 22:21

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa vitusmotuz » 22 Sep 2020, 22:27

Ahojte. Potrebujem súrne radu odborníka. Mám zapojené sériové autorádio bez výstupu rca. Z tohoto rádia som hi výstupy zapojil na 4 kanálovy zosik hertz h604. Výstupy z neho idú na vyhybky audison av voce k6. Avšak mám ešte jeden monoblok zosik jbl gro3501 na ktorý je pripojený subwoofer. Problém je ten že potrebujem odniekiaľ priviesť do neho signál. Priviedol som ho z výstupu zosilnovaca hertz zo zadných repro len že otázka znie nie je to hi signál keďže je na výstupe zosika ? Nebolo by dobré dať tam hi/low adapter a z neho až na woofer? Dúfam že ste pochopili čo som napísal a dúfam že je to zrozumiteľné. Budem vďačný za každú odbornú radu v tomto nemám skúsenosť žiadnu takúto situáciu mám prvýkrát
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Sep 2020, 22:40

Áno bolo by dobré tam dať hi-low prevodník, dokonca až žiaduce, ak má ten Hertz mostíkové výstupy. Ale osobne by som JBL pripojil už na výstup hi-low prevodníka z autorádia. Teda paralelne so vstupom Hertz zosilňovača. Snáď si teraz pochopil Ty mňa :D
0

vitusmotuz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Sep 2020, 22:21

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa vitusmotuz » 22 Sep 2020, 23:19

Ja mám len hi výstup na rádiu či ako to myslíš? Že ten hi low adapter mám napojiť na výstupe rádia? A tým obídem aj hertz zosik?

-- Spojený príspevok 22 Sep 2020, 23:25 --

Mám v úmysle urobiť to tak, že chytim prevodnik hi/low zapojím ho na výstupe hertza a z toho low signál do jbl zosika. Čo si o tom myslíš prosím ťa?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa misocko » 23 Sep 2020, 07:16

Na vsetkych dnesnych radiach je vystup high mostik (ani plus ani minuy nieje GND). Ak tamyto vystup pichnes do low vstupu zosika (jeden vstup je signal a jeden GND) tak ten vystup pravdepodobne zhori. Mal by si dat high/low prevodnik na radio a z neho napajat oba zosiky
0

vitusmotuz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Sep 2020, 22:21

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa vitusmotuz » 23 Sep 2020, 07:43

Hmm ale toto mi akosi nesedi vsak koli tomu som kupovap zosik kde je vstup na hi signal on ma už akoby ten prevodnik v sebe
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa misocko » 23 Sep 2020, 15:16

Aha. Ale ja som lenivy hladat datasheety tvojich zosikov.
Rozhodne pouzij prevodnik na low ak ma zosik iba low vstup. Ci si to rozdvojis za radiom - tak by som to spravil ja, alebo az za zosikom je na tebe
0

vitusmotuz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Sep 2020, 22:21

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa vitusmotuz » 23 Sep 2020, 19:53

V tom prípade treba zvážiť reakciu lebo potom je odpoveď podľa mňa úplne zbytočná. Ale ďakujem za snahu.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa misocko » 23 Sep 2020, 20:17

ja som ti napisal ako to funguje standartne
to ze ti si nenapisal ze tvoj zosik ma high vstup , je na tebe ale necakaj ze tu niekto bude hladat nejake datasheety len aby Ti pomohol (asi aj preto Ti tu kazdy pise o dusu - jaj pockaj , ani nie , napisali sme ti iba dvaja ; a obaja sme zili v tom ze si napchal high vystup radia do low vstupu zosika). Okrem toho som ti nenapisal nic zle. :lol:
ale hlavne ze si nam napisal do akych vyhybiek to ide , su drahe , pochvalil si sa ? (neboj nebudem hladat co to je) :D
0

vitusmotuz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Sep 2020, 22:21

Re: Ako pospájať aktívny subwoofer, zosilovač a reproduktory?

Príspevok od používateľa vitusmotuz » 24 Sep 2020, 09:10

Dúfam, že sa ti uľavilo :) krásny deň
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok