GSM/GPRS tracker

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

GSM/GPRS tracker

Príspevok od používateľa josko158 » 01 Jún 2020, 22:18

Dobrý večer.

Nerád zakladám novú tému ale nenašiel som nijakú podobnú.

Dnes som našiel v aute GSM tracker a neviem sa dopátrať k ničomu. Google nepomohol vôbec :?

Vyzná sa v tom niekto ? Má GPS anténu, GSM anténu, rj45 a pripojeny jeden konektor z troch na ktorý ide kostra, stalych 12v, spínaných 12v a pravdepodobne can-bus. V sufliku je SIM karta.

Nevie k tomu niekto dodat manual alebo aspoň nejakú dokumentáciu alebo niečo čoho sa dá chytiť?

Zaujímalo by ma či sa z toho dajú získať nejaké dáta a zároveň mam trochu strach, ani nie zo sledovania auta (SIM uz najskôr davno neplní účel) ale z toho že bolo niekedy v požičovni alebo tak podobne :evil: . Dotiahnute z IT kde bol ten tracker asi namontovany... Na SK dovezene v 2013.

Prikladam aj fotky sice fotené večer ale niečo vidno. Ak bude treba spravim ďalšie.

Dakujem za každú radu.
S pozdravom Jozef
Prílohy
IMG_20200601_211011.jpg
IMG_20200601_211026.jpg
IMG_20200601_211018.jpg
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: GSM/GPRS tracker

Príspevok od používateľa lacog » 02 Jún 2020, 08:51

Podľa mňa to "auto po dôchodcovi" bolo firemné alebo lízing. Otázka je či sa chceš hrať s tým GPS modulom. Pochybujem, že z toho vytiahneš históriu. Niečo o module https://vyvoj.hw.cz/produkty/gsm/motoro ... modul.html
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: GSM/GPRS tracker

Príspevok od používateľa josko158 » 02 Jún 2020, 13:13

Gsm modul samotný som našiel... Mňa skôr zaujíma tracker ako celok.

Ale nasiel som stránku výrobcu tu.
Po dlhom hľadaní aj nejakú zmienku čo by to mohlo byť tu. Je to po taliansky ale cez prekladač to vypľulo info o tom že je to niečo na štýl alarmu. Nasvedčuje tomu aj ranné nenaštartovanie auta bez tejto krabice. Takže tie dva káble o ktorých som si myslel že sú pre canbus prerušujú obvod štartéra. Píšu tam, že to slúži pre poisťovne kvôli zníženiu rizika a zároveň aj poistnej sadzby.
Asi to jednoducho vyšmarím, spojim naspäť obvod štartéra ako bol a nebudem to ďalej riešiť...
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: GSM/GPRS tracker

Príspevok od používateľa rudko » 02 Jún 2020, 14:44

Krabica ako celok je GPS tracker. Blizsie info sa o nom asi nedozvies ani od vyrobcu. Podobne zariadenia som kedysi vyrabal pre jednu slovensku firmu. Pouzivaju to prevadzkovatelia vacsich vozovych parkov na monitoring aut, elektronicke knihy jazd.... V ramci toho co sme vtedy ponukali my okrem monitorovania polohy to vedelo snimat palivo v nadrzi, citat data z RJ, odpajat zapalovanie... a milion dalsich veci co sme riesili specialne pre potreby zakaznikov. Na tvojom mieste to odtail vyhodim do :butthead: a instalaciu uvediem do povodneho stavu. Nieje ti to k nicomu dobre. Musel by si mat to zariadenie u vyrobcu registrovane na seba a mat zaplatenu u nich nejaku sluzbu aby si to vedel nejako zuzitkovat vo svoj prospech.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: GSM/GPRS tracker

Príspevok od používateľa josko158 » 03 Jún 2020, 22:07

Rudko dakujem za utvrdenie v tom čo planujem urobiť, vyhodiť to do preč a potom asi aj rozpitvať. Ono už to bolo aj čiastočne von akurat to nenaštartovanie ma donutilo vratit to s5 ale len do piatku alebo soboty kedy to vyoperujem komplet aj z kabelážou von. Po pitve dam foto vnútra :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: GSM/GPRS tracker

Príspevok od používateľa josko158 » 05 Jún 2020, 15:40

Tak operácia sa podarila, pacient zomrel :thumbup: :applause: .
Plošticu som odoperoval bez väčších problémov až na to spájkovanie hore nohami pod prístrojovkou :confused: . Dávam aj nejaké fotky tu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok