rádio z číny

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Okt 2020, 08:10

Pockame az sa bohusko ozve ze co zistil ohladom kl. skrinky a ci mu to robi aj ked to napaja priamo z baterky. Inak to budu len same hypotezy.
Inak to je zaujimava informacia, ze niekedy treba prehodit kabliky....dobre vediet.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 14 Okt 2020, 22:08

ako som písal,v piatok príde.dúfam že konečne prestane pršať,lebo nemám garáž :-) inak čo sa týka káblikov,to je pravda..mal som tam sony,a koli pamäti mi misel tie kabliky prehodiť....v piatok budeme múdrejší :thanks:

inak auto je vw passat 1,9 tdi r.v. 2001 kombi :-)
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa misocko » 14 Okt 2020, 23:04

TomasNM napísal:
romiadam napísal:Ja sa uz vyvarujem cine s takymito vecami. Nevedia nic urobit dobre, (a potom na tom treba "robit maturitu" uspejes alebo neuspejes) myslim cinania, nie americke a europske firmy v cine. To je o inom.
Ja z ciny uz len veci co sa neda zle vyrobit, alebo kde to nevadi.
S tymto nesuhlasim.
Cinan vie spravit kvalitne veci, akurat nezaplatis cenu znackoveho za nieco znacky ∂Π∇ΨαΘ.
Cinan predava lacne smejdy, pretoze to ludia kupuju.
Pardon za OT...
niekolko ludi od nas z firmy (myslim celo europsky) bolo dlhodobo v čine (stopla to korona) , a vsetci sa zhodli na jednom: činsky narodny šport č.1 je o....ť europana a zvyšok sveta , kym mu to dovoli, aj ked mu to nedovoli, tak to proste len opravia s malickym "sorry". Za mna su to len cigani (komunisticky, nie ty novodoby Romovia , aby som niekoho neurazil). A to ze cela azia zije v tom ze nadriadenenmu nesmies povedat ze tvoja firma vyraba hnoj , je uz dufam zname aspon tym ktory so sikmookymi prisli do styku (ja bohuzial viac ako by som chel, esteze pri mojich 2m , 120kg a holej hlave sa ma trochu boja :-) )
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Okt 2020, 23:06

Takže VW... Si si istý že tam nemáš napojený ten speed signal? Takto blbli čínske rádiá už 3 ľuďom s ktorými som to riešil a blblo to vždy kvôli tomu speed signalu... Nasvedčovalo by tomu aj to, že sa to deje len pri zapnutom motore/zapaľovaní. Lebo pri polohe spínačky na 1. stupni (rádio) tam ten signál nie je... A hlavne ten "typický" 2DIN z AliExpressu má na pine A1 signál pre cúvaciu kameru (pin A1 je práve speed signal). Takže možno je rádio zblbnuté a dookola zapína/vypína režim zobrazenia kamery... Ako tomu bolo v prípadoch s ktorými som sa stretol.
0

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 22 Okt 2020, 22:53

Zdravím páni.prepáčte že tak neskoro,ale nebol naozaj čas...bohužial správne riešenie nenapíšem..síce som pozeral nato čo robí,ale prehadzoval káble len v tej svorkovnici čo ide do rádia...iní kábel odnikidaľ neťahal.ani za baterky ani s poistiek...len tam.všetko už funguje ako má. aj cúvacia kamera aj rádio za každých okolností,či stojí alebo ide...ale dakujem aj tak za Váš čas a diskisiu :thanks: :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 22 Okt 2020, 23:17

Dám krk na to, že vytiahol ten speed signal pin :D
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Okt 2020, 23:53

Mam nabrusit gilotinu? :mrgreen:
1
Obrázok 1
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 03 Dec 2020, 22:13

ešte doplním,že rádio ide,aj som tam kúpil zosilovač za 15€,ale no nič moc.mimo mesto katastrofa..viem že je to shit,ale nedalo by sa nejako vyriešiť ,aby to hralo všade?možno vnútri vymeniť nejaký príjmač,alebo ako sa to vola :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Dec 2020, 22:36

Na 99% by sa nedalo. Musel by si vymeniť celý tuner za tuner s vyššou citlivosťou. Ale toto je bežná vlastnosť týchto čínskych rádií. Asi ani nepočítajú že tam budeš počúvať klasické rádio :D Alebo v Číne majú lepšie pokryté mestá
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa E001 » 05 Dec 2020, 12:29

K tomu vylepšeniu asi takto: Medzi anténu a rádio sa dá pripojiť zosilňonač signálu, ale tam je riziko, že ten zosík zosilní všetko, teda aj šum a rušenie naokolo. Tak že tudy cesta nevede... Skôr by som povedal, vymeniť anténu. Ten Pasat má anténu namontovanú v blatníku, ak sa nemýlim a tam je vystavená najhorším poveternostným podmienkam. Neviem, či tam máš ešte originálku.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 05 Dec 2020, 14:57

Rádio s dobrým tunerom chytí väčšinu staníc aj na 20cm kus drôtu zastrčenom v konektore :rolleyes:
Ja mám na svojom aute anténu v zadnom okne (takým spôsobom ako vyhrievanie okna) a Pioneer rádio nemá jediný problém... A hlavne ak mu staré rádio chytalo dobre, tak chyba v anténe určite nebude.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Dec 2020, 20:16

Tak pre mna nastastie pre niekoho bohuzial, opat sa potvrdili moje slova z 13okt cas 7:09 v tomto prispevku na stranke 1.
Najprv kopec robity okolo toho a potom radio nefunguje mimo mesta. Ani so zosilovacom.

Bohusko, uprimne kolko hodin okolo toho si stravil? Len aby sme videli ze napr. kolko casu si vyziadalo tvoje radio na to aby bez znalosti informacii sa to ako tak rozchodilo. Ze ti co nemaju cas, a kupia radio z ciny s cim maju ratat.

Neviem ako vam, ale mne by to za tie nervy nestalo. Ja radsej uprednostnujem auto radia z EU obchodov.

Moj pribeh s produktom z ciny.
Kupil som USB android box z ciny. Neustale zamrzal az umrel cely. Stal asi 25eur. Tak som si kupil z ciny druhy android box za 40e, ale uz nie USB ale kladicky box. Ten uz bol "lepsi", lebo zamrzal uz len asi 3-5 krat do tyzdna (pouzival sa vacsinou vecer). Tak som to este do tretice riskol a podla dobrych recenzii a existujucej web stanky a podpory som za 50eur kupil treti android box a ten uz konecne funguje bez problemov. Nastasrie pre mna po roku vydali na ten predosli box upgrade na firmware a ten to zamrzanie vyriesil. Takze mam dva TV a dba boxy.
Takze ano potvrdim aj to ze cinania vedia vyrobit aj dobre, ale vzdy je to macka vo vreci. Ja som dost casu stravil na intrnete s hladanim formware a nic. Az po roku ho vydali. Nastastie. Vobec sa to nemuselo stat.
Keby nevydali ten fungujuci update, tak som vyhodil do kosa 65eur. Takto len 25.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 07 Dec 2020, 11:50

ten passat má antenu vzadu na streche.je to kombíčko.ako som spomínal,dal som aj zosilovač,,ale nič moc.montáž rádia mi nevadila..ja som to skor koli cuvacej kamere kupil..iste,mohol som nejú inú dokupit samostatne.ale toto sa mi celkom aj dizajnovo páčilo.a má to aj usb a slot na kartu..aj tak som v tom sony moc nepoužíval cd mechaniku.ale vidím že to asi neporiešim.budem musiet mimo mesta počúvať asi len usb.ale aj tak,to sony mi robilo to iste skoro.a to som daval koli tomu aj novú anténu.a rádio je stare cca tak 10rokov.neviem ci vtedy sony bolo na tom tiež tak zle zo signálom.ked som mal sierru,a v nej sony este aj na kazety,tak antena bola zabudovana v zadnom okne ,čiže vlastne vyhrievanie skla.a tam nebol ani najmensí problém zo signálom :-) tak teda neviem .. :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Dec 2020, 01:14

Aha, no ak to robilo aj Sony, tak to je dosť možné že je problém na strane auta... Sony malo vždy dobré tunery... Prakticky všetko malo dobré tunery, kým sa nezačali vyrábať a dovážať tie "kvalitky" z Číny. Ale napr. v starom Forde čo som mal originál rádio tak to nechytalo mimo mesta fakt nič, okrem Expresu a aj to bolo počuť že to nie je 100% signál... Potom som tam dal z Bazošu za 10€ staré JVC a zrazu to chytalo všetko aj mimo mesta, takže aj preto mám ten názor ohľadom príjmu, že väčšinou je problém v rádiu a nie v anténe.
To mi inak pripomína ďalšiu vtipnú príhodu, keď kamarát kúpil auto, má tam Sony rádio, ale také novšie, už s USB a hovorí mi že v centre mesta mu to chytá len niektoré stanice ale mimo centra už nič. Anténu tiež vymenil a nepomohlo. Vybrali sme rádio a zistili sme že anténa ani nebola do rádia zapojená :D Takže to čo chytalo, chytalo len na ten vodivý kúsok konektora antény. A predsa chytilo. O tom je tá citlivosť tunera...
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 08 Dec 2020, 09:07

Ja mam orginal radio v Scenic IV . Ale co je muj problem , vechny stanice mi hraji dobre az na jednu je to radio Impuls -skvrci . Deje se to po cele republice . V servise na nic neprisli . I ten dab. hraje dobre . Co povite cim to muze byt ?
0

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 14 Dec 2020, 17:29

niekedy aj v dobrom závidim kolegovy,čo má clio 1,5 dci a ideme do rakúska a ešte skoro 30km počúvame rádio expres..... :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 456
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa kapor » 05 Aug 2021, 18:56

bohusko napísal:
12 Okt 2020, 11:36
zdravím..kúpil som rádio s číny.no,bol som zvedavý,a hlavne koli cuvacej kamere.prvé robilo to isté čo to druhé ktoré poslali .
skrátka.rádio namontoval chalan ktorý tomu rozumie.zapojil to a aj pamäť už drží.ked zapnem kluč,tak nabehne a hra normálne..ale ked nastartujem a pohnem sa tak začne blbnúť display.bliká a ako keby sa to reštartovalo.a tak stále dookola... zablbne,chvilku ide a zase zablbne atd atd.. neviete prosím poradiť čo to spôsobuje.Ďakujem :)
Ak zlyhajú všetky pokusy, prečítaj návod.....
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok