rádio z číny

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 12 Okt 2020, 11:36

zdravím..kúpil som rádio s číny.no,bol som zvedavý,a hlavne koli cuvacej kamere.prvé robilo to isté čo to druhé ktoré poslali .
skrátka.rádio namontoval chalan ktorý tomu rozumie.zapojil to a aj pamäť už drží.ked zapnem kluč,tak nabehne a hra normálne..ale ked nastartujem a pohnem sa tak začne blbnúť display.bliká a ako keby sa to reštartovalo.a tak stále dookola... zablbne,chvilku ide a zase zablbne atd atd.. neviete prosím poradiť čo to spôsobuje.Ďakujem :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: rádio s číny

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Okt 2020, 11:42

Predpokladám zlý spoj niekde v napájaní.Pri otrasoch začne prerušovať.Skontroluj to pri vybratom odpojenom rádiu ,len plus a mínus,trebárs pripojenou žiarovkou a mykaj drôtami.Ak to bude OK,tak potom je to v rádiu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: rádio s číny

Príspevok od používateľa rudko » 12 Okt 2020, 12:08

Blbne aj ked nastartujes a nehybes sa?
Dost pravdepodobne je a to ze radiu vadia spicky v napajani pri behu alternatora. Zle odrusene napajanie.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio s číny

Príspevok od používateľa bohusko » 12 Okt 2020, 12:15

no musím to povedať tomu kamošovi.lebo že by boli obidve pokazene sa mi až tak nechce veriť,aj ked je to china :-) a ozaj s tým alternátorom čo treba potom? ono ked stojím tak ide dobre.len ked naštartujem apohnem sa tak to začne robiť..za chvilku idem preč,tak potom napíšem presne..
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa oravan » 12 Okt 2020, 18:41

spravi to aj vtedy keď stojíš a pridaš plyn aj vtedy sa deje
0

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 12 Okt 2020, 21:11

čauko.takže som zapol kluč do polohy "1" a radio ide v pohode.ale akonáhle prepnem do polohy "2" tak to začne blbnúť.ale len ten display.gombíky okolo svietia bez blikania.... :pain:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Okt 2020, 08:09

Ja sa uz vyvarujem cine s takymito vecami. Nevedia nic urobit dobre, (a potom na tom treba "robit maturitu" uspejes alebo neuspejes) myslim cinania, nie americke a europske firmy v cine. To je o inom.
Ja z ciny uz len veci co sa neda zle vyrobit, alebo kde to nevadi.

V prvom rade zisti co ma spolocne poloha 2 klucika s tym radiom. To si tu nenapisal. Mozno sa pohneme dalej.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Okt 2020, 11:26

Skúsiť zapojiť rovno na svorky autobaterky a podľa toho zistiť či to robí tiež. Ale ak to robí od polohy 2 (bez štartovania) tak to nemôže byť rušenie (len) od alternátora ale od nejakej inej elektroniky.

Edit: Keď opätovne čítam ten popis tak podobné správanie sa deje na autách VW group, treba tam odpojiť "speed signal" pin pretože je v konflikte s pinom podsvietenia rádia alebo prepínania zobrazenia cúvacej kamery... Ale to triafam naslepo...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Okt 2020, 12:26

Píšeš tu len o chybách rádia... Zaujímal by ma stav spínacej skrinky... po rokoch používania totiž jej stav môže byť hrozný... kontakty zodraté, vazelína s tým nabrúseným materiálom z kontaktov má rôzny prechodový odpor aj medzi nezopnutými kontaktami... Zisti s tým kamarátom stav spínačky - pomerajte prechodové odpory pri jednotlivých polohách - dá sa to aj bez demontáže.

Alebo sa na to vykašli a rádio pripoj priamo na batériu - tam to určite robiť nebude. Ovládanie - pripojovanie napájania sprav cez relátko ktoré bude zopínať cez 2. polohu kľúčika.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

bohusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12 Okt 2020, 11:29

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa bohusko » 13 Okt 2020, 12:39

v piatok príde tak to skusime nejako na priamo..uz sme aj tak rozmýšlali.skusime tak,aby to bolo co najjednoduchsie..napíšem potom ze ako to dopadlo :-) zatial dakujem za cenne rady :thumbup: :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Okt 2020, 13:57

mr.dred, ale veď stav spínačky s tým možno ani vôbec nesúvisí, keď rádio je napájané z prvej polohy a blbnúť mu to začne až pri druhej polohe.
Dokonca rádio celkovo ani nie je napájané zo spínačky, iba signál pre zopnutie sa odtiaľ berie.
0
Naposledy upravil/-a Edgar v 13 Okt 2020, 14:39, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Okt 2020, 14:06

Edgar - ty vieš o aké auto ide ?
Edgar napísal:Dokonca rádio celkovo ani nie je napájané zo spínačky, iba signál pre zopnutie sa odtiaľ berie.
zase niečo nové ??? Mal som dojem, že norma ISO ešte platí...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa TomasNM » 13 Okt 2020, 14:09

romiadam napísal:Ja sa uz vyvarujem cine s takymito vecami. Nevedia nic urobit dobre, (a potom na tom treba "robit maturitu" uspejes alebo neuspejes) myslim cinania, nie americke a europske firmy v cine. To je o inom.
Ja z ciny uz len veci co sa neda zle vyrobit, alebo kde to nevadi.
S tymto nesuhlasim.
Cinan vie spravit kvalitne veci, akurat nezaplatis cenu znackoveho za nieco znacky ∂Π∇ΨαΘ.
Cinan predava lacne smejdy, pretoze to ludia kupuju.

Pardon za OT...
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Okt 2020, 14:42

mr.dred napísal:zase niečo nové ??? Mal som dojem, že norma ISO ešte platí...
To nie je nič nové, veď ISO pin A4 je priame pripojenie na baterku (napájanie rádia) a pin A7 ide zo spínačky na zapnutie rádia :D


Obrázok
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Okt 2020, 15:02

Pisal som o svojich skusenostiach (aj kolega si kupil telefon z ciny a po par mesiacoch skoncil v kosi). But to blnlbne/zamrza alebo dane zariadenie nema bezne funkcie ktore by mal mat.

No na druhej strane nemal by som ich hadzat vsetkych do jedneho vreca. Tak sa opravim.
Niektori Číňania nevedia robit kvalitne veci a potom mame sancu 50:50 ze kupime nieco dobre alebo smejd. Mne osobne mi to riziko za to nestoji s vynimkou na vyrobky ktore je tazke vyrobit zle.

Ja by som nepovedal ze je to OT, lebo je to urcita informacia pre tych ci kupovat taketo veci z ciny alebo nie. Ale dobre. Nemusime to tu riesit. Venujme sa radiu, preco blika v polohe 2.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Okt 2020, 15:35

Edgar napísal:To nie je nič nové, veď ISO pin A4 je priame pripojenie na baterku (napájanie rádia) a pin A7 ide zo spínačky na zapnutie rádia
Pokiaľ viem, tak pin 4 je len napájanie pamäte . Hlavné napájanie má pin 7 .. Podľa toho bývali v káblovaní aj priradené poistky.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Okt 2020, 15:55

Nebudem sa hádať, ale nie je to tak. Už len preto že pin A4 má vždy hrubší kábel a A7 iba tenký. V rádiu je potom spínací obvod ktorý prívod z pinu A4 privedie do ostatnej elektroniky. Teda aspoň tak to bolo v autách/rádiách ktoré som rozoberal. Aj poistka ktorá je vzadu na rádiách je medzi pinom A4 a plošákom rádia :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 13 Okt 2020, 17:24

Veľa krát sa mi stalo, že pri výmene rádia za inú značku som musel v konektore prehadzovať žltý / červený vodič.
Prílohy
CAR.png
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Okt 2020, 17:52

zdeno6505 napísal:pri výmene rádia za inú značku som musel v konektore prehadzovať žltý / červený vodič
bola to špecialita podľa Blaupunktu :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: rádio z číny

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Okt 2020, 23:50

zdeno6505 napísal:Veľa krát sa mi stalo, že pri výmene rádia za inú značku som musel v konektore prehadzovať žltý / červený vodič.
Áno to sa stáva relatívne bežne, ešte aj terajšie nové rádiá majú redukcie na ISO s rozpojiteľným červeným a žltým káblom, ktoré sa dajú podľa potreby užívateľsky vymeniť. Ale toto sú len "chybičky krásy", väčšia sranda je keď je rádio napojené na CANBUS :D

--končím offtopic--
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok