Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Príspevok od používateľa Victorio » 12 Jan 2021, 10:29

Zdravím,
vie mi niekto poradiť či sa dá zapojiť a spustiť tento zosilovač mimo auta, teda bez pripojenia ku autokabeláži ?
Po zapojení +12V / GND a reproduktorov žiadny zvuk , skúšal som vstupy AUX, MIC, bez odozvy.
Predpokladám, že sa to celé ovláda cez optický kábel priamo z riadiacej jednotky alebo ovládacieho panelu na prístrojovke.
Ledka na zosilovači v optickom konektore niekedy bliká, ale neviem, či toto slúži iba na diagnostiku auta, alebo cez neho ide aj ovládanie.
Na hlavnom konektore sú len piny pre napájanie, reproduktory a vstup mikrofónu, druhý konektor sú vstupy AUX asi digitálne, to si myslím že sú nepodstatné, problém je ten optický konektor
Našiel som akurát info o bypas prepojke ktorá sa dá do auta aby nehlásilo chybu .
Ešte taká zaujímavosť, ak pripojím repro, a zasvietim do optického konektora napr. IR ovládačom tak to v repro trocha pukne, a po case to velmi slabo viackrát spraví také "pim pim pim pim" ale velmi slabo.
Dá sa z toho vydedukovať že koncové stupne všetkých reproduktorov sú v poriadku ?
Aby som to nemontoval do auta zbytočne kým to nepreverím "na stole"
Auto je Audi Q7 ročník 2006 žiaľ alebo chvalabohu nie moje :D čo by som s takým kolosom robil...
0

urgi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 07 Aug 2012, 12:06

Re: Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Príspevok od používateľa urgi » 12 Jan 2021, 11:14

Samozrejme ze to nebude hrat na stole potrebujes vsetko z MOST ring a odstranit component protection ;)

edit # Takze ak je to v Aute niekohpo z diagnostikou VCDS a zistit co je v tahu - ale ak si nieco take este nerobil tak doporucujem ruky prec od toho :thanks:
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Príspevok od používateľa Victorio » 12 Jan 2021, 11:41

ešte s takým zosilovačom resp. zariadením nemám skúsenosť, venujem sa skôr notebookom, PC, a pod.
pôvodný problém je že nešli basové repro a jedna celá strana, teda skoro nič.
keď sme zosilovač vybrali, auto nehlásilo nejaký problém, ale určite pri diagnostike by niečo vypísalo, ak tam nedá tú fiber optic prepojku.
takže audi most ring som dobre pochopil že sú zariadenia poprepájané do série, zaujímavé, ale ak je vybraný zosilovač tak potom žiadne zariadenie v sérii nepôjde ?
čo znamená odstrániť component protection ? a pomohlo by nejak prepojiť optickým káblom ten na zosilovači
?
ohľadom stavu zosilovača, bola zatečená voda, po vyčistení nevyzerá že by sa poškodili spoje, skôr to bolo zanesené usadeninami z vody, taký biely povlak až škrupina, ale inak po očistení to je celkom ok.
čo som si všimol, tak smd kondenzátor na napájanie 12V na gnd je sčernetý, ale buď prehorel, alebo je ok, nemá skrat, ale tá fólia ktorá je na nožičkách hlavného konektora je teplom zdeformovaná, takže asi do toho tlačil viac ako treba.
ďalej sa s tým asi nepohnem, jedine skúsiť to dať do auta, a vyskúšať, či vyčistenie pomohlo, ale pochybujem, že to pôjde.
0

urgi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 07 Aug 2012, 12:06

Re: Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Príspevok od používateľa urgi » 12 Jan 2021, 12:38

Ale pojde :) par som ich tak uz zachranil drzim palce

Dat do auta napojit na diagnostiku a zmazt chyby a mal by hrat OK
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Príspevok od používateľa Victorio » 12 Jan 2021, 13:58

tak sme to skusili napojit do auta ale nejde, ide iba lava strana a zda sa ze aj bud prava alebo stred, ale prava vobec ani basy.
na nete som nasiel presne popis takejto zavady kedy ide iba lava strana, je mozne ze to ma nejaku ochranu ze ak nieco nie je v poriadku pojde iba jeden alebo dva reproduktory ?
skusil som znova vybrat dosku a pozrel som sa este pod konektor optiky, boli tam tiez nanosy usadeniny tak som to aspon vycistil, ale spoje nie su skorodovane.
a znova pri zapnuti iba tak na stole na 12V a postupne ak pripajam repro tak ked zasvietim baterkou do optickeho portu tak slabo zasumi a stichne a potom tuk tuk tuk tuk. toto robi pre vsetky reproduktorove vystupy z toho dedukujem, ze ked dokaze vybudit nieco na repro tak koncaky by mali byt v poriadku.
uvazujem spravne ?
inak dik za doterajsie rady, znova zistujem ze neviem este viac ako som si myslel :)

aktualizácia : práve s tým ide chlapik do audi servisu na diagnostiku, uvidime co mu povedia.
0

urgi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 07 Aug 2012, 12:06

Re: Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Príspevok od používateľa urgi » 12 Jan 2021, 16:25

Mozesa stat ze sa zapne component protection a hra len jedna strana ale po vymaze DTC chyb je vsetko OK
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Audi Q7 Bose amp 6000 - zapojenie

Príspevok od používateľa Victorio » 12 Jan 2021, 17:39

ok, tak dik za info, uvidíme ako pochodí v servise.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok