Kalibracia svetiel nefunguje Octavia 2 fl

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

branik5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Dec 2021, 10:53

Kalibracia svetiel nefunguje Octavia 2 fl

Príspevok od používateľa branik5 » 03 Dec 2021, 10:59

20211130_165916.jpg
20211201_164553.jpg
20211130_165916.jpg
Dobrý deň mam taky problém na mojej Škoda Octavii 2 FL 2010 2.0 combi

z jedného dna na druhy mi začalo vypisovať poruchu svetiel AFS systému a svetla spadli do nudzoveho režimu po dlhom hladani som prišiel na to ze mi odišiel zadný naklonovy snímač ktorý keď som vymenil tak svetla nezačali fungovať správne natáča mi ich iba do lava a do práva ale hore a dole s nimi ani nepohne cez diagnostiku mi nevypisuje žiadne poruchy a cez blok hodnou mi ukazuje pekne predný aj zadný snimac takže snimace by už mali byt v poriadku len naklapanie mi nefunguje či pri nastartovani alebo počas jazdy natacaju sa iba do strán kde môže byt problém ? Zakladne nastavenia prebehli v poriadku . RJ jednotka sa tvári ako keby sa tie svetla nemali ani naklapat kedze mi nevypisuje ani ziadnu poruchu v prílohe posielam obrázky aké hodnoty a poruchy mi vypisovala diagnostika

(Ps . cez akčné členi ich nataca hore dole ale v skutocnosti s nimi ani nepohne iba do lava a do prava )
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Kalibracia svetiel nefunguje Octavia 2 fl

Príspevok od používateľa loksiklubos » 03 Dec 2021, 22:02

skus kuk skodahome.cz tam ta presmeruju na jedneho pana co sa tomu viac rozumie
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Kalibracia svetiel nefunguje Octavia 2 fl

Príspevok od používateľa Ilija » 05 Dec 2021, 08:17

Hm, nevyznám sa moc, ale možno keď by si ich nastavil priemerne ako ti to zodpovedá, a vipol posúvanie svetiel...?
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Kalibracia svetiel nefunguje Octavia 2 fl

Príspevok od používateľa balu » 15 Aug 2022, 20:43

Když pojede prázdný, bude svítit moc blízko k autu, pak trochu naloží kufr a bude oslňovat - to opravdu není dobrá rada. To naklápění světel tam má svůj důvod. Úplně nesnáším řidiče, kteří mají ruční ovládání (to je zatím většina aut) a kolečko nastavené na prázdné auto a pak jedou naložený s rodinou a oslňují.
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok