CTEK ms5 new informácia

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

alonso84301
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Feb 2022, 21:45

CTEK ms5 new informácia

Príspevok od používateľa alonso84301 » 09 Feb 2022, 21:51

Zdravim kupil som si nabijačku CTEK ms5 new.Chcel by som vediet či mate niekto skusenosti s nabijačkou a či je taka kvalitna ako ju vsetci prezentuju a hlavne tych 8 faz nabijania či je naozaj takych ako maju byt.Niesom niaky znalec a nemam ani meracie pristroje na premerania udajov ake realne ma.A este tu najlepsiu funkci RECOND co ma ze ci sa vobec oplati použit.Poprosil by som odpoved od znalca čo sa naozaj venuje tejto tematike a ma realne skusenosti .dakujem

Doplnený typ zariadenia do názvu témy. upravil 9.2.2022 mirosne
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5655
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: CTEK ms5 new informácia

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2022, 07:54

Podľa mňa je to len ďaľší marketingový zázrak, ako všetky predávané automatické nabíjačky. Pre užívateľa, ktorý sa problematike nerozumie, je to dobrá volba, lebo v podstate nemá čo pokaziť a pri srdiečku ho hreje pocit že spravil maximum.
alonso84301 napísal:
09 Feb 2022, 21:51
Poprosil by som odpoved od znalca čo sa naozaj venuje tejto tematike a ma realne skusenosti .dakujem
Reálne skúsenosti s týmto výrobkom ti ťažko niekto ponúkne. Pri základnej životnosti batérie cca 4 roky ???? má ťažko niekto (ani výrobca) nejaké skúsenosti s dlhodobým pôsobením jednotlivých navrhovaných cyklov nabíjania, keď má nabíjačka od papiera k použitiu život ešte len "pár" mesiacov.
Aj zhrnutie všetkých doteraz overených znalostí čo sa týka externého nabíjania rôznych typov autobatérií do "jedného" procesu nemusí byť vždy to pravé - orechové - skôr kompromis. Keby bola možnosť priamej volby typu akumulátora a podľa toho by sa výrobcom doporučený proces nabíjania aj riadil, bolo by to iné. Ale na to aby takáto "inteligentná" nabíjačka vyhovela na ideálne nabíjanie, by musela mať hlavne viac vstupných informácii o type a stave akumulátora pred nabíjaním . Otestovaním napätia a odoberaného nabíjacieho prúdu pred samotným nabíjaním tých informácií moc nezíska.... a že je to All In One ? Dobre sa to bude predávať :lol:
Určite niekde v návode bude napísané, že neručia za škody vzniknuté nesprávnym spôsobom použitia, prípadne ešte že " pokiaľ sa vám nepodarí ani touto našou supermulti nabíjačkou akumulátor nabiť či uviesť do prevádzkyschopného stavu, VYMEŇTE HO ZA NOVÝ :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja osobne som takúto, či podobnú automatickú nabíjačku nikdy na svojich akumulátoroch nepoužil, tak že to berte len ako môj názor na takýto druh výrobku. Ostal som verný staručkej transformátorovej - s klasickým usmerňovačom, ktorá ma nikdy nesklamala.... a životnosť akumulátora beriem skôr ako záležitosť zvládnutia technológie výroby jeho výrobcom a nie šaškovanie s nabíjačkami. V aute má byť akumulátor zodpovedajúci a doporučovaný výrobcom vozidla a hlavne má byť v poriadku nabíjacia sústava. A na prípadné "sezónne" dokŕmenie akumulátora (pred zimou) sú nabíjačky s napätím pod úrovňou 15V aj tak zbytočné... to si môžte rovno za cenu nabíjačky kúpiť palivo a nechať nabíjať motorom v aute :rolleyes:
Prepáčte, že som sa rozpísal aj mimo požiadavku autora témy... :agree:
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4325
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: CTEK ms5 new informácia

Príspevok od používateľa misocko » 10 Feb 2022, 18:12

Aka je funkcia akumulatorov ktore chces touto nabijackou nabijat? Osobne som v aute potreboval nabit baterku iba ked som ju omylom vyšťavil do mrtva že už nenatočila , aj to preferujem štartovacie kable a po naštartovani sa ist previezť. Nabijanie starej baterky už tiež nema zmysel , proste kupiť novu. Baterka ktoru som mal v aute od novoty , dala 5 rokov , po prvom ťažkom naštartovani som kupil novu...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5655
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: CTEK ms5 new informácia

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Feb 2022, 23:07

misocko napísal:
10 Feb 2022, 18:12
aj to preferujem štartovacie kable a po naštartovani sa ist previezť.
prevezenie určte nestačí na relevantné dobitie vymláteného akumulátora ...teda pokiaľ nemáš "vozenie sa " na mysli aspoň nejakých 10 hodín jazdy...
Moja - rokmi overená "schéma" nabíjania je asi takáto.... akumulátor potrebuje na plné nabitie dodať energiu cca 120 až 150% menovitej kapacity. Podľa toho a posúdenia, na koľko je akumulátor zhruba vymlátený určím si približne čas nabíjania - teda aj podľa možnosti nabíjačky.
príklad: 50 AH akumulátor vymlátený na total zabudnutými zapnutými spotrebičmi - nedá sa naštartovať, ale aspoň sa predtým rozsvietili kontrolky... ostalo nejakých možno 3-5% energie...čiže v podstate NULA
Potrebujem jej dodať energiu cca 70-75 AH na plnú kapacitu, nabíjačka fúkne max. prúd povedzme 5 A ale ten je len počas pár hodín..potom klesá (neberte prosím do úvahy prúdový zdroj) v závislost na stúpajúcom svorkovom napätí batérie, tak briem v úvahu "stredný" prúd asi 2 až 2,5A .. Po 24 až 30 hodinách by krátkodobe na totálku vymlátený akumulátor, pokiaľ nebol predtým vnútorne poškodený mal byť nabitý na 100% bez problémov...
Pri sezónnom dobíjaní - pred zimou ale aj počas zimy (2x) dobíjam batériu v aute zhruba 8 až 10 hodín (väčšinou od večera do rána) vždy, keď spozorujem "ťažší" štart - jazdím málo, veľa štartov a krátke trate .. Prvá batéria vydržala v aute úctihodných12 rokov, druhá 2,5 roka - rýchla náhrada od super výrobcu za výhodnú cenu a tretia má zatiaľ 6 rôčkov...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok