Elektrobike

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Elektrobike

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Apr 2022, 23:03

Uvedomil som si, že som napísal blbosť, lebo fakt nezáleží, na priemere /polohe ,umiestnenia magnetu na kolese,lebo stále sníma len jedno otočenie kolesa.
Preto je dôležitejší parameter Priemer kolesa, čím sa mení aj prejdená vzdialenosť na jednu otáčku. :wink:
Takže to počítadlo má asi zadefinovaný obvod kolesa pre výpočet rýchlosti.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Elektrobike

Príspevok od používateľa lacog » 07 Apr 2022, 12:39

Vzhľadom na to, že mám na bajku najazdené dosť len sa vyjadrím k tomu limitu 25km/hod. Na horskom bicykli po asfalte a rovine je to práve tých 25km/hod čo vie trochu lepšie trénovaný človek dlhodobejšie udržať. V kopcovitom teréne udržať priemerku 25km/hod už je poriadny výkon. V teréne je to pretekársky výkon. Bežne pri MTB maratónoch a 25km trase sú cieľové časy hodina až dve.
Ja viem, že sa to nedá zovšeobecniť ale bohužiaľ čo stretávam ľudí na ebikoch tak:
nevedia používať správne prevody
nevedia ovládať bicykel (základy)
v krízovej situácii skratovo konajú

A prečo je to tak? Pretože správne prevody "nepotrebujú" im stačí najťažší aby točili pomaly kľukami a motor nech sa zblázni. Neovládnu bicykel pretože ťažký, nič ich nenúti mať správny posed. Dostanú sa tam kde by na obyčajnom bicykli nevyšľapali.
Na obyčajnom bicykli časom získaš nie len kondíciu ale aj cit pre ovládanie a dostaneš to do krvi a preto v kritickej situácií konáš automaticky - keď sa len vezieš nezískaš ani jedno.
Áno - nie je nič mimoriadne ísť na bicykli 70-80km/hod (samozrejme dole kopcom :D ) ale to sa musí naučiť.
Takže zhrniem to - ten limit 25km/hod tam je z nejakého dôvodu a dovolím si tvrdiť, že rozumného. Ak niekto chce ísť rýchlejšie som si istý, že ebike ho po prekročení 25km/hod nebude brzdiť a on si môže šľapať koľko chce :D
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď