dynamo na traktore nedobija.

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: dynamo na traktore nedobija.

Príspevok od používateľa Dolfi » 25 Apr 2023, 17:31

misiacik napísal:
25 Apr 2023, 11:43
...tak cca 13.6V ukazovalo.
Trochu málo. Záleží aj, ako často jazdíš. Všeobecne sa tvrdí, že ak stojaca baterka klesne pod 12,6 V, začína sulfatizácia. No a tá okrem zníženia kapacity a zvýšenia vnútorného odporu (štartovanie), posúva aj nabíjacie napätie akumulátora hore, (čiže sa nedokáže dostatočne nabiť) a treba ho vymeniť.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

misiacik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23 Máj 2018, 16:09

Re: dynamo na traktore nedobija.

Príspevok od používateľa misiacik » 25 Apr 2023, 18:00

takže záver celého je, že toto čo ja som považoval za "top stav", lebo nic nebolo prilepené, pretrhnuté atď, len "trochu spálené" je tá chyba kvôli ktorej mi to blbne? ináč oba reglere majú ten spoj na cievke M takto spálený.
Prílohy
regler.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: dynamo na traktore nedobija.

Príspevok od používateľa misocko » 25 Apr 2023, 21:31

Aspoň fotiť by si sa mohol naučiť, v dnešnej dobe aj hlboko podpriemerný mobil foti lepšie.
Nevidim žiadnu spaleninu na svorke M ale zato je dobre viditelne opotrebenie oboch regulačných kontaktov.
Smiem vedieť v čom spočíva Tvoja potreba týrať sa dynamom a reglerom? keď dnes už su alternatory s internymi reglermi. Bez uhlikov, bez kontaktov, bez nastavovania
0

misiacik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23 Máj 2018, 16:09

Re: dynamo na traktore nedobija.

Príspevok od používateľa misiacik » 26 Apr 2023, 11:13

@misocko: ospravedlnujem sa za kvalitu fotiek, už bola tma a mam stary mobil (rovnako ako ja). kym dynamo funguje a mal som v garazi viac regulatorov, tak som nevidel dovod to menit za alternator a funkcne dynamo vyhadzovat. kazdopadne velmi pekne dakujem za ochotu poradit a cas a zelam vsetko dobre.
0

Napísať odpoveď