Rusenie v reproduktoroch.

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

peterrrpn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Nov 2017, 19:22

Rusenie v reproduktoroch.

Príspevok od používateľa peterrrpn » 15 Jan 2023, 15:10

Ahojte chcem sa spýtať prerabal som audio v aute.
Potrebujem poradiť co všetko urobiť aby to bolo lepšie.
Riešim nasledovné:
- vyšší šum
- po naštartovaní sa dostava rušenie do 3, 4 kanalu zosilňovača a mení sa zmenou otáčok hlavne od volnobehu do 2000ot. Rusenie je ked je nastartovane teda musi ho generovat alternator, ventilator som vypal a ziadna zmena alebo pripadne ci to nerobi palivove cerpadlo. Rusenie je aj ked nieje ziadny signal na vstupe zosilnovaca.
Otazka je ci ma vyznam riesit ulozenie kablov.
Nebude to zla zem pripadne alternator? Netreba odizolovat kostru zosilnovaca aby kryt nebol spojeny so zemou?
Alternator dobija ale uhliky v zivote neboli menene auto uz ma 240000km tak uvazujem ci nevymenim loziska, uhliky, zberacie kruzky pripadne dat kondik na uhliky. Premerat ci tam nieje niekde zvodove napätie ktore tam nema byť. Taktiez dat kondenzatory na usmernovacie diody ale to asi nebude take jednoduche. Pripadne vymenit mostik.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Rusenie v reproduktoroch.

Príspevok od používateľa Atlan » 15 Jan 2023, 16:09

Zosilnovac pripojity hrubym kablom,cez vlastnu pistku priamo na + pol baterie.
0

peterrrpn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Nov 2017, 19:22

Re: Rusenie v reproduktoroch.

Príspevok od používateľa peterrrpn » 15 Jan 2023, 18:19

Aktualne je tam 16mm2 cista med. Istenie je pri baterke hned a aj hned pri zosilnovaci nakolko nema vlastne istenie. Od druhej poistky ide 10mm2 nakolko hrubsi kabel nevojde pod svorky (zosilnovacu to postacuje). Zem je dlha asi 25cm od zosiku 16mm2 ukostrene. Pojdem to prerobit a budem davat 25mm privod a aj zem. Taktiez zvacsim zem od baterky teraz je 20mm2 dam tam este 16 alebo 25 mm2. Asi prerobim aj ostatne ukostrenia na motore tam su iba medenne oplety ktore su totalne zoxidovane. Taktiez vyskusam zohnat nejaku vykonnejsiu bateriu. Potrebujem tam este dopojit monoblok 1x500w do 4 ohm.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Rusenie v reproduktoroch.

Príspevok od používateľa Atlan » 15 Jan 2023, 18:35

A aisi osty ze to robi zosilnovac? Ked do neho nemas nic pripojene vydava tie zvuky?
0

peterrrpn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 16 Nov 2017, 19:22

Re: Rusenie v reproduktoroch.

Príspevok od používateľa peterrrpn » 15 Jan 2023, 19:22

Akonahle nastartujem uz pocujem rusenie. Odpojil som vstup do koncaku to iste az ked som odpojil kable od zadnych repro bol klud. Ze by tam niekde vznikalo po ceste rusenie a prenasalo sa do repra ? To je blbost nie? Chapal by som keby kable co idu do koncaku to robili ale nie na vystupe na repro kde je uz kludne 10-20v. Budem musiet skusit postupne.
Prekontrolujem zem, zvacsim + a - kabel.
Pripadne zmenim umiestnenie kablov. Casto ludia mali asi slabu zem a mali rusenie pistanie a ked dodatocne uzemnili zem na vystupe radia (rca) tak bolo ticho ale to nieje moj problem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok