Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

user123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Apr 2023, 10:17

Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa user123 » 07 Apr 2023, 10:46

Zdravím.
Potreboval by som poradiť a bol by som veľmi vďačný za úspešné vyriešenie môjho problému s autom. Mám Citroen Xsara 1.4 benzín, ročník 2003 menil som v ňom jednotku Delphi COM 2000, ktorá je z autovrakoviska, ale vyzerá byť funkčná a v poriadku, nakoľko po zapojení konektorov spod volantu a vybratia kľúčika pri zapnutej ľavej páčke ovládania svetiel vydáva zvukový upozorňujúci signál, pre výstrahu, že boli ponechané zasvietené svetlá.
Problém ale konkrétne mám, že nesvietia stretávačky, obrysovky ani diaľkové svetlá na aute, keď ich chcem zapnúť a rovnako ani smerovka ľavá, pravá.
Do autoelektriky som síce amatér, ale mám pocit, že som odpálil nejakú poistku v tom aute (teda dúfam že iba to snáď), akurát neviem ktorú, pretože tiež aj pravá páčka, kde mám zapínanie stieračov, ostrekovania na okná mi nejde tiež. Zvukový signál ale tá COM 2000 vydáva ako som hovoril pri zapnutých svetlách a vybratí kľúčika, tak verím, že tá by mala byť bezchybná.
Verím, že to bude iba nejaká prkotina čo tam v tom aute vypadla, každopádne budem rád, keď mi poradíte.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa misocko » 07 Apr 2023, 10:56

Prečo si menil jednotku?
0

user123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Apr 2023, 10:17

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa user123 » 07 Apr 2023, 11:05

No menil som ju kvôli poškodenému káblu ktorý vedie k pripojenie airbagu. Svietila mi výstraha Airbag na prístrojovej doske a nakoľko idem onedlho na STK, tak som sa to pokúšal dať do poriadku a vyriešiť, aby nebol problém. Z autovrakoviska mi ale dal majiteľ celú tú COM 2000 aj s páčkami a krúžkom airbagu, z ktorého vedie aj ten zväzok káblov, z ktorého jeden sa mi v pôvodnej poškodil.
No a ešte by som aj mohol dodať, že som tú jednotku z autovrakoviska rozoberal, lebo chcel som si tam dať svoju ľavú novú páčku, lebo tá pôvodná z autovrakoviska ktovie v akom stave bola a tá ľavá páčka sa práveže veľmi často kazí na týchto autách. Tak som si dal svoju novú. Pravú som mal tiež pôvodnú ale v pohode, tak som si tiež dal do tej jednotky svoju. Poskladal som to, ešte som si dával pozor, aby to bolo všetko v tej COM 2000 správne pripojené.
0

user123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Apr 2023, 10:17

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa user123 » 07 Apr 2023, 11:11

Najhoršie na tom, že mi nejdu smerovky, ani svetlá, to dôležité, kvôli čomu by som to aspoň mohol teda zaviesť autoelektrikárovi. Preto by som sa pokúsil cez radu to vyriešiť, ak s tým niekto má skúsenosť a vie v čom je problém.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa enigma » 07 Apr 2023, 11:27

skús na pôvodnej opraviť / vymeniť poškodený kábel a daj tam aj tie nové páčky . alebo skús k tejto novej RJ dať páčky ktoré si dostal s ňou . ( možno páčky nie sú kompatibilne ( zameniteľné ))
0

user123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Apr 2023, 10:17

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa user123 » 07 Apr 2023, 11:38

Aha, no ďakujem pôjdem to vyskúšať, lebo ja už som najskôr teda skúšal použiť iba zadnú stranu tej COM 2000 na ktorom je aj ten krúžok airbagu spolu s vodičmi naletovaný. Nechcel som to rozletovávať a poškodiť si kontakty. Potom som už na to skúšal vymeniť plošák za môj z pôvodnej jednotky a na neho pripojiť aj tie páčky do konektorov. Som už rozmýšľal či som niečo na tom plošáku nevyskratoval. Ono, tá jednotka COM 2000 je z Citroenu Xsara Picasso, ale mala rovnaký volant, rovnaké páčky aj COM 2000, tak neviem kde je problém. Hneď po vymenení a napojení v mojom aute išla pravá páčka, ale nešla ľavá so svetlami. Teraz mi nejde pravá ani ľavá. 😪😀
0

user123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Apr 2023, 10:17

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa user123 » 07 Apr 2023, 11:44

Už mi ostáva možnosť iba dať k tej RJ jednotke aj pôvodné páčky, teda namontovať tú COM 2000 v takom stave, v akom som ju dostal z autovrakoviska. V tej pravej páčke zo Xsara Picasso na ovládanie rýchlosti stieračov nie je možnosť ,,AUTO" a na mojom je. Preto aj som si chcel dať na tú jednotku svoje páčky.
Ale vyskúšam to ešte tak, dať to tam ako som to dostal v pôvodnom stave. Snáď to už pôjde a bude to funkčné. 🙏🏻
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa balu » 07 Apr 2023, 13:42

Pokud se liší od sebe polohy páčky (automatika stěračů), budou se s největší pravděpodobností lišit i elektroniky řídící jednotky.
0

user123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Apr 2023, 10:17

Re: Problém s ľavou aj pravou páčkou u Citroen Xsara

Príspevok od používateľa user123 » 07 Apr 2023, 16:12

Ďakujem za rady. Už mi to funguje. :applause: Problém bol veľmi jednoduchý, trebalo naštartovať a tak odskúšať funkčnosť páčok. Funguje mi všetko, napokon som si dal tie moje páčky a RJ nechal tú z autovrakoviska. Airbag už nesvieti, ide všetko ako má. Akurát teraz musím zistiť a vyriešiť problém, čo mi zas robí tam vo volante kostru, že auto stále trúbi. Zas to bude nejaká somarinka. Je to tam tak sprosto spravené, airbag sa vyťahuje tak, že treba potiahnúť na troch miestach volantu za také hrubšie oceľové drôty.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok