Motorcek sklapacieho zrkadla

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

foker
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 43

Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa foker » 21 Okt 2023, 12:35

Ahojte.
Uz niekolko mesiacov riesim pokazeny motorcek sklapacieho zrkadla.Najjednoduchsie by bolo vymenit cele a hotovo.Ano,ale to by bolo pouzite,ktore zase neviem kolko vydrzi.A chcem aj prist na to preco to blbne.
Takze,prisiel som na to ze urcite je chybny motorcek.Vymenil som ho,ale teraz sa sprava divne.
Riadiaca jednotka dveri sa stara o to aby dostal prud a nad 1.2A ho odpoji.V porovnani s druhym originalnym zrkadlom ma motorcek +/- rovnake parametre.Prud v prevadzke do 100mA a prud na konci prevodovky vysoko prevysuje 1.2A
Problem je ze sa sklapa az na 2. krat. 1.stlacenie gombika nic az na 2. sa sklopi. Ked som meral prud cez motorcek, tak pri 1.stlaceni gombika na okamih vybehne prud nad 1.2A a tym ho asi jednotka odstavi.Na 2.stlacenie sa uz rozbehne.
Jednotky vo dverach su ok lebo ked som prehodil zrkadla tak blblo zase to iste zrkadlo na 2.strane.
Neviem v com je rozdiel medzi motorcekmi co vadi jednotke.Originalny motorcek obsahoval aj cievku a kondenzator.Tieto som dal aj k novemu.Nie sice dovnutra motorceka ako origo(to sa fyzicky nedalo) ale to by nemalo vadit.Jedine co tam neni je kruhovy varistor ktory origo motorcek mal na rotori vnutri.Moze chybajuci varistor robit problem?
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa enigma » 21 Okt 2023, 13:16

na akom aute ? nebude tam krokový motorček ?
0

foker
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 43

Re: Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa foker » 21 Okt 2023, 13:35

Nie.Mal som rozobrate obidva motory.Obycajne DC motorceky
Ford S-Max 2014
0

MiroH
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 60

Re: Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa MiroH » 21 Okt 2023, 17:48

Netreba ho najprv nakalibrovat ? Tak ako okna do koncovych poloh? Je to vtedy, ked sa odpoji baterka.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa misocko » 21 Okt 2023, 19:14

šak pomeraj nabehový prúd na orginal motorčeku a uvidiš
0

foker
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 43

Re: Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa foker » 21 Okt 2023, 20:02

Neviem, mal som aj tam merak,nevyskocila tam vysoka hodnota.Az na konci cca 1.7A a vyplo to.Prevadzkovy prud si nepamatam,ono to ide kratko a merak asi nestiha.
Divne mi je ze ten vpravo s origo zrkadlom vypina pri 1.7A a vlavo s tym novym motorcekom sekne pri 1.2A.


MiroH napísal:
21 Okt 2023, 17:48
Netreba ho najprv nakalibrovat ? Tak ako okna do koncovych poloh? Je to vtedy, ked sa odpoji baterka.
Nic take ako kalibracia som nenasiel.
A co som cital o oprave,nikto take nic nepisal.

Mozno ten novy motorcek ma vyssi vykon a pri rozbehu prekroci 1.2A a jednotka ho odstavi do dalsieho cyklu.
Nechapem uplne na co je tam varistor.Moze varistor na nom eliminovat nejaku prudovu spicku pri rozbehu?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa misocko » 21 Okt 2023, 21:39

vidim to na osciloskop, merak, zvlašť digitálny, nemá šancu ukázať nejakú špičku - teda ak nemáš nejakú mašinu s peak hodnotou.
0

foker
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: NR
Vek: 43

Re: Motorcek sklapacieho zrkadla

Príspevok od používateľa foker » 21 Okt 2023, 22:13

Nemam pristup k osciloskopu, merak mam len uplne obycajny a kliestovy UNI-T 204+
Ale co ten varistor? Moze mat na to nejaky vplyv?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok