Riešenie Audia v Astre G

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Riešenie Audia v Astre G

Príspevok od používateľa Mego » 18 Dec 2023, 11:10

Čauko, mam staru zadretu Astru G a po dohodne so ženou sme sa rozhodli, že ešte ju dva trik štyri roky budeme udržiavať pri živote. No a s tým súvisí, že by som chcel v nej dajako porobiť audio.

Aby som hneď na začiatok uviedol, nechcem žiaden subwoofer na pol kufra, ani také sprostosti, mám už svoj vek a dva malé deti. Čo chcem, aby mali zvuk vzadu. Lebo teraz vzadu repro nie sú vôbec a nemôžu počúvať Jaroša, resp. môžu, ale ja idem z toho ohluchnuť :D

Takže, všetko je factory, zatiaľ žiadne vylepšenia.

1. Autoradio - 2DIN tam asi nevtrepem, takže rozmýšľam skôr nad 1DIN s vyskočeným displayom. GPS by ma síce potešilo, ale prežijem aj bez neho. Väčšinou nechodím nikam, kde to nepoznám, takže GPS fakt len čas od času a toľko si ho viem pustiť na mobile. Požiadavku mám na bluetooth, aby sa dal pripojiť mobil a aby sa dalo cez to rádio aj telefonovať. Tu mám požiadavku taku, aby sa dalo naozaj reálne telefonovať. Zatiaľ čo som mal lacne prditka za 18€, tak sa dalo telefonovať, ja som síce počul, ale človek na druhej strane telefónu ani hovno. Takže som aj tak vždy prepínal na normálny telefón. A to mi nevyhovuje. Čiže kvalita toho hovoru aby bolo na úrovni. Inak ešte z USB si puštame pesničky, takže vizualny display by bol fajn, keby to vedelo zobraziť aj data ako autor, nazov songy a pod. Radio ako take nepočuvam. CD a kazety netreba :D

2. Repro - do zadnych dverí mi vojdu 13cm repro, predpokladam, že mám hľadať výkon niekde 30-50W a impedanciu vraj 4R, alebo menej... A hľadam širokopasmače hej?

3. Prepojenie - nemám tucha, či mám prepojené káble z rádia do dverí, predpokladám, že to možno ani nebude. Ako sa to potom rieši v takých prípadoch? Asi kúpim dvojlinku a nejakým obdivuhodným spôsobom ju prepasirujem zozadu a dajak cez prah dverí, či? Dúfam, že netreba kvoli tomu rozobrať polovicu auta.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Riešenie Audia v Astre G

Príspevok od používateľa budvar10 » 18 Dec 2023, 11:45

Záleží na tom, akú máš presne Astru G.

2DIN rádio teoreticky by vošlo, ak by si zrušil schránku pod rádiom, ale stredová konzola by sa musela upraviť.

Reproduktory vyžadujú redukciu na 3 skrutky. Dali sa voľakedy kúpiť plastové, ale drnčali. Lepšie to bolo s drevotriesky. Niekto to vyrábal na mieru. Alebo origo repro žlté, kevlarové, neviem už značku ale boli kvalitné.

Kábel v starších ročníkoch by mal byť natiahnutý komplet, ale Classic ten už nemal. Problém je, že sú tam konektory a chýbajú piny. To by sa dalo ale zohnať z vrakoviska. Dokonca sa mi zdá, že by som mohol mať ešte jeden konektor na orgány.

Tu sa rieši všekto možné, rôzne vychytávky pre Géčko:
https://www.astra-g.cz/forum

Spomeniem:
1. uzavretie/dojaz okien po druhom stlačení kľúča
2. vejárové ostrekovače
3. palubný PC pre tie ktoré to nemali, napr. Classic
4. plastové podbehy pre zadnú nápravu
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Riešenie Audia v Astre G

Príspevok od používateľa enigma » 18 Dec 2023, 16:09

opelclub.sk - herr Thaller ( Langdon2 alebo Troodon ( ten mal radio z VectreC aj s farebným displayom a navigáciou ))
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Riešenie Audia v Astre G

Príspevok od používateľa Mego » 20 Dec 2023, 11:15

No objednal som zatiaľ dajake činy, hľadám ešte autorádio. DIN1ka musí byť, ale zobral by som tú s vytrčeným panelom. Je to ok?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Riešenie Audia v Astre G

Príspevok od používateľa budvar10 » 20 Dec 2023, 11:39

Neviem, čo je "s vytrčeným panelom". 1DIN tam vojde, len musí mať oplácky konektor alebo redukciu.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Riešenie Audia v Astre G

Príspevok od používateľa enigma » 20 Dec 2023, 16:01

odborne je to " vysúvací panel "
prečo nekontaktuješ Troodona , on má v Astre radio z Vectre C ( farebný display , navigácia , .... )
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Riešenie Audia v Astre G

Príspevok od používateľa Mego » 20 Dec 2023, 20:41

Redukciu mam, lebo teraz tam mám dajaky poopy radio. Za 18€ a keď mi niekto vola a ja mu do radia odpovedam, tak nepočuje ani hovno.

Troodona nekontaktujem preto, lebo sa na to zazračne forum neviem registrovať :D Len prihlasiť, čo mi je ale nanič, keďže nemam acc.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Napísať odpoveď